Skocz do zawartości
Gość marantz5003

NVIDIA GeForce GTX 600 / Titan (Kepler) - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

W mitologii greckiej mianem tytanów określano wszechpotężne istoty z pokolenia olbrzymów, które panowały nad światem długo przed bogami olimpijskimi, słynąc z okrucieństwa i wyrachowania. Dzisiaj słowo tytan powszechnie kojarzone jest z czymś silnym, niezniszczalnym oraz gigantycznym, więc NVIDIA postanowiła wykorzystać chwytliwą nazwę do promocji nowej karty graficznej z rodziny GeForce GTX. Okazja jest więcej niż odpowiednia, bowiem mamy do czynienia z absolutnie najmocniejszym przedstawicielem serii, którego aspiracje są łatwe do odczytania - zostać królem wydajność i pokazać konkurencji, że w architekturze Kepler drzemie niesamowity potencjał. Wokół GeForce GTX Titan narosło wiele spekulacji oraz sprzecznych teorii, zaś plotka dosłownie goniła plotkę, niejednokrotnie daleko mijając się z prawdą. Jednak dzisiaj możemy już napisać wszystko o nowej super-karcie graficznej od NVIDII, której premiera została ogłoszona 19 lutego bieżącego roku, aczkolwiek oficjalne testy wstrzymano do 21 lutego. Powód takiej decyzji wydaje się oczywisty, wszak tego samego dnia na sklepowe półki trafia przecież trzecia odsłona Crysis. Czy GeForce GTX Titan faktycznie zmiażdży wszystko i wszystkich? Przekonajmy się!

Test GeForce GTX Titan - Nieziemska wydajność, kosmiczna cena

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ti to był Titanium a nie Titan [; I może do tego czerwony laminat i żółte chłodzenie? :P

 

Racja, ale dopisek "co budzi słuszne skojarzenia z dopiskiem Ti znanym od czasu GeForce 2", jakoś tak mnie pozytywnie nastawia. ;) Co do kolorów, widzę, że dwa razy nie trzeba mówić : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale dopisek "co budzi słuszne skojarzenia z dopiskiem Ti znanym od czasu GeForce 2", jakoś tak mnie pozytywnie nastawia. Dołączona grafika Co do kolorów, widzę, że dwa razy nie trzeba mówić : P

 

Maciek Bo Ci posle takiego bys sobie oprawil w ramke :P

 

A co do "testow" nvidii przed wydaniem produktu... to wiecie co ja mysle

 

Niechcacy karty na tasmie produkcyjnej, traca % wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jak brzmi klasyk polskiego rocka - trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym - uniwersalny przekaz grupy Perfect pasuje również w pewnym sensie do sytuacji na runku kart graficznych z najwyższej półki, których długość życia zależy od momentu wprowadzenia ich następców. Otóż, chwila debiutu kolejnej generacji high-endowych układów, to zarazem początek końca starej gwardii, jaka po prostu musi odejść w zapomnienie. Umarł Król, niech żyje Król! Takie są nieubłagane prawa rządzące rynkiem GPU, że dwie topowe karty graficzne jednego producenta, koegzystować ze sobą absolutnie nie mogą. Dlatego czołowi reprezentanci poprzedniej generacji w błyskawicznym tempie odchodzą w niepamięć. Podobny los czeka również Radeon HD 7970 oraz GeForce GTX 680, czyli aktualnie najbardziej wydajne modele w ofertach AMD i NVIDIA. Jednak zanim okrutne przeznaczenie dosięgnie obydwu gladiatorów, zdążą jeszcze stoczyć kilka spektakularnych pojedynków, aby okryć się chwałą przed definitywnym kresem swego istnienia. Natomiast jeśli premiery HD 8000 i GTX 700 (tudzież GeForce Titan) nastąpią z pewnym opóźnieniem, to jeszcze przez kilka miesięcy będziemy świadkami zmagań GK104 i Tahiti XT. Zatem, chyba warto sprawdzić, które GPU jest aktualnie lepszym wyborem dla wymagającego gracza? Do tego celu posłużą nam karty graficzne ASUS DirectCU II oraz najnowsze oficjalne sterowniki AMD i NVIDIA.

Test ASUS HD 7970 vs GTX 680 DirectCU II - Ostateczne starcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Nie chcę za bardzo zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj. Kupiłem tę kartę: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx660ti-2048mb-ddr5-192b-d-h-dp-pci-dc-2-gtx660-ti-dc2-2gd5-472456/ Jednak są też wersje OC i TOP, które chyba nie różnią się niczym, prócz taktowania rdzenia i chyba pamięci. Obecnie na rdzeniu mam 915MHz, czy mogę śmiało podkręcać do ~950-960 albo i 1GHz bez obawy o kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam powątpiewać w wasze dobre intencje... Dołączona grafika Pytam poważnie, bo średnio widzi mi się wydawanie kolejnego klocka na grafikę... Przepraszam też, że nie przeczytałem całego tematu, wyszukiwałem słowa kluczowe i starałem się coś wychwycić, ale nawał pracy dziś mi to uniemożliwił.

Edytowane przez plnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zmieniać, chcę podkręcić swoją. Mam referencyjne taktowania i zastanawiam się, czy jest jakiś myk w budowie wersji OC i TOP, że są kręcone wyżej, i przez to niezalecane jest takie kręcenie akurat mojego modelu. Jak już miałbym zmieniać, to chyba lepiej poczekać na 7xx. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na necie zorzbieranych zdjęć swojej karty i jej silniejszych braci i porównaj.

Czasami dodaja dodakowe elementy w sekcji zasilania, czasami jest to inny design.

 

W wiekszosci przypadkow raczej tylko roznia sie zegarami i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...