Skocz do zawartości
Gość marantz5003

NVIDIA GeForce GTX 600 / Titan (Kepler) - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież wyłaczenie samego C3 i C6 nie powoduje że mnożnik pracuje na stałym poziomie jeśli o to Ci chodzi. Tylko reguluje napięcie zdaje się.. U mnie to nic nie daje. A do stałego taktowania to oczywiście wyłacza się EIST. A Side'owi chodziło raczej o Crysis 3 z tym c3 że mocno gniecie CPU. Side prawda ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale to nie eist/c1 odpowiada za mnożnik w 1155 to nie jest 775 Dołączona grafika

 

Intel speed step reguluje mnożnik , ale c6 może powodować problemy przy offsecie, ja tam przy fixed i c6 zero problemów. Do crysis 3 trzeba wyciskać ostatnie soki z cpu Dołączona grafika , tam gdzie jest akcja lub trawka lub to i to cpu gotuje się Dołączona grafika Ta gra nadaje się lepiej do sprawdzenia stabilności cpu niż linx/prime itp , te programy jedynie grzeją jak przychodzi co do czego c3 jest niestabilnyDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie raczej stabilny. Wyzej niz 4.5 ghz nie pojdzie. Myslalem ze 4.5 ghz starczy mi na dlugo. Jak widac nie. Zmiana procka raczej nie wchodzi w gre. Za duzo zabawy i koszta. Gtx 670 dal mi lepsza wydajnosc w paru innych grach. Co do C3 to procesor dziala w 85-90% na wszystkich rdzeniach. Przydaly by sie dodatkowe ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki program do monitorowania GPU tych kart najlepiej sprawdza się w praktyce ? Asus gpu tweak , Msi after burner ... ?

 

tylko że ja nie mam nie stabilnego procka z włączonym tym dziadostwem c3 i c6 tylko że gra rwie, bez tego działa płynnie bez zająknięcia.

 

Potrzebujesz do czegoś mieć włączone te opcje ? C1, C3, C6 opcja oszczędzania energii wyłączają rdzenie, odcinają napięcie, usypiają procesor więc nic dziwnego że gry rwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki program do monitorowania GPU tych kart najlepiej sprawdza się w praktyce ? Asus gpu tweak , Msi after burner ... ?

 

 

 

Potrzebujesz do czegoś mieć włączone te opcje ? C1, C3, C6 opcja oszczędzania energii wyłączają rdzenie, odcinają napięcie, usypiają procesor więc nic dziwnego że gry rwą.

 

U mnie jakoś nic nie rwie, a wszystkie opcje włączone. W zasadzie wystarcza dosć nieznaczne obciążanie procka i wszystkie rdzenie pracują na 4.5 ghz. W IDLE działa to jak należy i mam 1.6-2.3 ghz i najniższe napięcie podczas zwykłej pracy czy oglądania filmów. Wystarczy odpalenie jakiekolwiek gry i cały czas pracuje z maksymalnym taktowaniem. Więc nie ma prawa nic rwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastosowałem do tego (opcja pierwsza):

 

So heres your 2 options:

  • Offset Mode: Your CPU will use VERY LITTLE voltage and speed when idling, ANYTIME you idle. (Even browsing can be considered idling.)

    • Enhanced Halt State (C1E): Enabled
    • CPU C3 State Support: Disabled
    • CPU C6 State Support: Disabled
    • Package C State Support: Disabled
  • Fixed Mode: Your CPU will run full voltage and speed all the time, even when idling.

    • Enhanced Halt State (C1E): Enabled
    • CPU C3 State Support: Enabled
    • CPU C6 State Support: Enabled
    • Package C State Support: Auto
Which one is better?

Neither is "better". The first one will save you power and money, the second one will ensure you have 100% CPU power all the time. Some choose the 2nd option because they don't care about the electric bill and they like to have the best stability and power they can have. If, like me, you choose the 1st option, you will not be penalized.

 

Don't forget that each one can still use Sleep / Hibernate both of which will reduce the PC power usage to almost zero.

 

Źródło: Complete Overclocking Guide: Sandy Bridge & Ivy Bridge | *ASRock Edition*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy warto teraz zmieniać kartę (nie zważając już na tą jedną grę - Crysis 3)

Coraz częściej zaczynają wychodzić gry pod Dx11 , powoli stanie się to standardem ;)

 

2. Czy typ złącza mojej płyty PCI-E 2,0 x 16 będzie mocno obniżał możliwości GTX 660 - PCI-E 3,0 ,

Nie będzie to miało w Twoim przypadku żadnego znaczenia

 

3. Czy przy obecnym zestawie + Monotor (rozdzielczość max.- 1680 x 1050 ) odczuję zasadniczą różniczę po zmianie karty co do grafiki i ogólnym działaniu w Grach ?

Oczywiście, różnica będzie kilkukrotna. GTX660 to wydajnościowo GTX580 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmieniłem to referencyjne chłodzenie i nastała cisza :D (sygnaturka)

Temperatury też spadły idle ref ok 36* vs nowe 22*-23*, stres (gry) stare 60*-65* vs nowe ok 40*-45*

 

Teraz się zastanawiam nad zakupem kolejnej karty pod SLI, martwi mnie tylko mój zasilacz nie mieszczę sie już z kablami w obudowie :P a tu by były kolejne przelotki do zasilania.

Przyrost mocy w SLI to ok +60% z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już poruszamy temat SLI.

 

Czy osoby korzystające z konfiguracji SLI mogłyby napisać jak to aktualnie wygląda z tymi mikroprzycięciami ? Czy one rzeczywiście występują i czy rzeczywiście płynność obrazu w SLI jest odczuwalnie słabsza niż by to wynikało z liczby fps ?

 

Mam okazję kupić w dobrej cenie drugą 680'tke i analizuje wszystkie za i przeciw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić na sztywno Takty w przypadku Nvidii grzebiąc w biosie. Wyłaczajać przy tym Boost'a. Ja mam na stałe ustawione 1267 do którego wzrasta w Stresie. Nie spada do 1000 lub 1100. Spada dopiero w Idle i utrzymuje się w przedziale od 324 do ok 900 mhz.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm z tym taktowaniem to raczej nimozliwe, bo z aktualnie dynamicznie zmiennym zegarem to pewnie one same sie jakos tam dogaduja Dołączona grafika

 

Nie dogadują się tylko szybsza karta i tak zwolni(przed boostem było to samo , boost nie ma nic do tego) , ale i tak będzie pracować z wyższym taktem. Odpowiedz sobie na pytanie czy to przysporzy ci więcej problemów czy mniej Dołączona grafika Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, na razie wiekszym problemem jest znalezenie na allegro jakiejs karty EVGA, co by byla zgodna z moja.

Tak sie jeszcze zastanawiam, bo do tego musialbym skolowac drugi blok wodny oraz linking bridge....

A i k... zasilacz, bo chyba na 620W to sie bym zesral...

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kepler BIOS Tweaker

 

http://uploaded.net/file/cl7lcc82

 

Pobierasz Bios z karty za pomocą GPU-z. Odpalasz KBT i ustawiasz taki sam Base Clock co Boost Clock. Nie wiem czy też Boost Limit trzeba ustawić podobnie. Side to Ci bardziej wytłumaczy, bo zrobił dla mnie gotowy Bios. Można tam też ustawić napięcie i zakres działana wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...