Skocz do zawartości
Gość marantz5003

NVIDIA GeForce GTX 600 / Titan (Kepler) - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam przejściówek 

Nie mam pojęcia jak i czy w ogóle to działa. VGA to sygnał analogowy, hdmi cyfrowy. Może jakaś magia sprawia, że to działa, ja tego jednak nie pojmuję.

W necie znalazłem coś takiego 

Należy pamietać ze HDMI podaje sygnal cyfrowy, a VGA analogowy, dlatego nie we wszystkich urzadzeniach podlączenie bezpośrednie będzie możliwe, jesli kabel przy bezpośrednim podlączeniu nie działa należy zaopatrzyć się w specjalny moduł zmieniający sygnal cyfrowy na analogowy.

Nowe urządzenia elektroniczne czesto posiadają już taki modul wbudowany w sobie.

 

tylko pytanie czy gtx 650 ma ten moduł ?

Edytowane przez hidden22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież moja wypowiedź i cytat z allegro to jedno i to samo.

Znaczy to tyle, że kupić możesz ale nie miej żalu do sprzedawcy, że nie działa.

 

Tak, twoja karta ma moduł zmieniający sygnał cyfrowy w analogowy, dlatego możesz przez d-sub przesyłać obraz analogowo na monitor. W HDMI nie ma sygnału analogowego i monitor analogowy nie poleci z HDMI przy użyciu tego kabla.


Próbowałeś chociaż na próbę wyłączyć router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel tak miał jak kupił nowy monitor LCD. Dwoił się i troił, żeby to naprawić i w sumie myślał, że monitor jest walnięty, ale powiedziałem mu, żeby zmienił kabel na dvi. Problem ustąpił jak ręką odjął, także to jest najprostsze wyjście. A jakbyś spróbował podłączyć kablem dvi do karty i do monitora z przejściówką? (o ile to możliwe)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem 

 

.A jakbyś spróbował podłączyć kablem dvi do karty i do monitora z przejściówką? (o ile to możliwe)

 

Czyli mam dokupić kabel DVI i przejściówkę DVI-VGA ? (nie posiadam tych przedmiotów, a monitor ma tylko wejście VGA)

 

Czy taki kabel będzie potrzebnyhttp://image.ceneo.pl/data/products/5649835/i-kabel-do-monitora-dvi-24-1-hd15-m-m-1-5m.jpg , kupowanie przejściówki dla kabla VGA to chyba to samo. 

Edytowane przez hidden22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmieszne a smutne.

Na GF520 jest wszystko ok, na gtx650 jest problem. Nic nie pomaga. Jaki z tego wniosek? Kartę trzeba reklamować. Pisałem przecież o tym.

 

Możesz kombinować z przejściówką, nikt nie zabroni.

 

 

Z ciekawości, jaka to dokładnie karta? Producent, model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w monitorze nie można wymienić wejścia na DVI ? mój monitor Acer X193W

 

jak nie to zostaje

-ten kabel http://image.ceneo.pl/data/products/5649835/i-kabel-do-monitora-dvi-24-1-hd15-m-m-1-5m.jpg

- wymiana karty (reklamacja), albo oswoić się z tym Dołączona grafika

 

Napisałem też do sklepu zobaczymy co wykombinują 

Edytowane przez hidden22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli to karta będzie przyczyną a zamienna z reklamacji będzie zachowywać się tak samo na VGA to znaczy że mój komputer ma problem z tą kartą 

 

Mój sprzęt 

CPU: Pentium® Dual-Core E6700  @ 3.20 GHz 3.20 GHZ

RAM 4GB(dostępne 3.25)

32-bitowy system windows 7 

Zasilacz: AREOCOOL VP-450 EOM 450W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do tego proca i te 1050 by starczyło. Ale jak Ci bardzo zależy to proponuje poczytać temat o serii 6xx.  Są programy od tweakowania Biosu (a.k.a Kepler Bios Tweaker), gdzie nie tylko podbija się napięcie, ale ustawia Power Target. Można nawet ustawić na sztywno taktowanie i wywalić Boosta. Ja tak zrobiłem z pomocą Sideband'a. Udało mi się podkręcić do 1241/7000 na obecną chwilę. Przy 1253 już łapie freeza w Heaven 4.0 i wywala sterownik. Napięcie mam ustawione na 1.212v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz proca to i tak niebawem będę zmieniał więc grafie i tak i tak się przyda lepsze o/c. Po za tym planuje Hybrida dowalić jako chłodzenie.

http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/569/accelero-hybrid.html

 

Szukałem zmienionego biosu do mojej karty ale bezskutecznie, Twój bios by pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób moda własnego biosa:

 

zgrywasz biosa GPU-Z przepuszczasz przez ten program http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?284014-KGB-Kepler-BIOS-Editor-Unlocker

 

sprawdzasz co tam namodził w tym programie: http://pliki.onet.pl/Kepler.BIOS.Tweaker,Karty.graficzne.NVIDIA,Windows,112747.html

 

wgrywasz go z powrotem. 

 

to jest najlepsze rozwiązanie. 

 

przejrzyj ten temat tam masz opisane wszystko krok po kroku: http://www.overclock.net/t/1289489/gtx-600-series-unlocked-voltage-bios-downloads-and-tools

 

ja zmodowałem sobie swoje biosy tak że nie muszę już nawet kart podkręcać w msi afterburnerze który się gubił w ustawieniach kart w SLI, jedyne do czego używam obecnie msi afterburnera to ustawiłem sobie własny profil wentyli żeby nie wpadać w throtling. 

 

jak coś ci z tym nie wyjdzie to najlepiej jest się uzbroić w zwykłą vga na pci, wówczas masz możliwość wgrania spod dosu poprawną wersję biosu do karty gdyby ta nie chciała działać ze zmodowanym. w przypadku platformy 1155 nie ma takiego problemu bo mam kartę w cpu w razie czego ale na razie nie musiałem z takiej opcji korzystać nawet gdy wgrywałem biosy które nie działały za dobrze. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zabieram się do roboty Dołączona grafika

 

http://wyslijto.pl/files/download/oalp6q2fol  <-------- Tutaj wrzuciłem swój bios, co tam zmienić po za napięciem? Bo zegary to sobie mogę ustawić potem .No i czym go najlepiej wgrać?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol::lol::lol: chlopie moze mamy to zrobic za ciebie zdalnie ? na overclockers masz taga the all in one flash tool tak ciezko poczytac linka ktorego ci na tacy podalem wysil sie trocheWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem odpowiedź od serwisu. a to jest ich odpowiedź

 

 Niestety na nagraniu nic nie zobaczę bo efekt zakłóceń występuje między monitorem, a kartą.

Powodem zakłócenia obrazu może być źle ekranowany kabel lub też zła filtracja przez monitor.
W tym wypadku pozostaje zmiana kabla lub monitora.
 
czy "gruby" d-sub by pomógł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema 

Zamierzam kupić katę graficzną do gier i zaciekawiła mnie GTX 650 ale nie wiem czy nie będzie problemów z podpięciem jej do mojego lapka.

 

Ram: 4gb

Procesor: Intel® Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz

Windows 7 Home Premium 64 bit

Moja aktualna karta to GeForce GT 620M

Model to Samsung np300e5c

Proszę o pomoc!!!

Edytowane przez roked101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego co wrzuciłeś to jest nie zmodowany? bo na takiego wygląda. żeby go przepuścić kgb musisz wpisać sobie składnię w "dosie" CMD,      "kgb gk104.rom unlock". wtedy jak zmienisz power limit na 150% w msi afterburnerze to będzie karta wchodzić na 1.212v. i najważniejsze zrób oczywiście backup'a biosa Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby ekstra, gdybyś napisał, jaki to model laptopa.

 

Wróżę, że na 99% się nie da, jeśli nie jest to gtx650m przeznaczony do urządzeń przenośnych, lecz zwykła pecetowa karta na pci-e. I o ile w ostatnim przypadku musiałoby to wyglądać tak:

Dołączona grafika

to i tak pozbawione by było sensu ze względu na niewystarczającą przepustowość portu, do którego podłączony byłby excard.

A, no i trzeba by było dokupić stosowną kartę-konwerter do lapa, kartę graficzną i zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...