Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

A wykres glosnosci 480 vs 570 widzieliscie? ;)

 

pewnie refernety niewiele sie róznią a dobry 480 kładzie 570 w kazdej konkurencji, dodatkowo w niektórych tytułach te 1280mb to troszke mało, miałem gtx 480 z accelero extreme plus i było bezgłosne praktycznie a napewno duzo cichsze od obecnego w moim kompie gtx580 do tego temperatury tez sporo nizsze były (gtx 480 max 62c, gtx580 max 80c)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gtx jest nowy i jest za 800 i ma 3 lata gwary ;)

 

Za tyle sprzedałem 480gtx tydzień temu bez gwary :D , ale to był zotac z zalmanem :D Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gtx jest nowy i jest za 800 i ma 3 lata gwary ;)

 

Głośność jak głośność- bloczek mam na rdzeniu więc mam ciszę :wink:

 

żebyś wiedział ile karty idą bez marż (pominięcie całej logistyki) to byś się pochlastał że tyle się przepłaca. Dwie byś kupił i na browar by starczyło. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś wiedział ile karty idą bez marż (pominięcie całej logistyki) to byś się pochlastał że tyle się przepłaca. Dwie byś kupił i na browar by starczyło.

 

W pl był by vat 23 % i tak <_<

 

 

Nie mam dojścia to się nie chlastam, ale fakt to była by mega okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę, że na alledrogo pojawiły się GTX480 opisane tak:

"karty były wyłącznie produkowane na rynek hurtowy w wersji bez pudełek, karty mają referencyjne taktowania oraz układy chłodzenia, 100% oryginały od ATI oraz NVIDIA mniejsza część kart może być po naprawach producenta, taki produkt jest dużo trwalszy i lepszy"

Czytaj: Wszystkie karty są poserwisowe.

 

Tak czy inaczej, w przeciągu miesiąca ceny serii 4x i 5x powinny się obniżyć. Tylko niech ta seria 6x już wyjdzie, bo strasznie mnie ciekawi pojedynek z 7970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

No i wyjaśniło się, jak działa automatyczne podkręcanie karty, czyli turbo wg nvidi:) nareszcie mogę spać spokojnie :lol2:

GeForce 600 - mało "FPS"? Przyspieszamy! Adaptive V-Sync, TXAA, lepsze 3D Vision Surround :: PCLab.pl

Czyli mniej więcej chodzi o to, że jeżeli ilość wyświetlanych klatek jest poniżej częstotliwości odświeżania monitora, to Adaptive V-Sync automatycznie reguluje częstotliwość GPU (i prawdopodobnie także pamięci RAM), w celu możliwie jak największego zbliżenia tych wartości.

Edit:

mamy już tyle informacji o karcie, nawet testy wydajności w single i sli karty, że można by już z tego napsiać recenzję B-)

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

no właśnie też nie podoba mi sie to, że środkowy monitor będzie wyświetlał więcej klatek niż dwa pozostałem. Dalej nie podoba mi sie to, że sterownik nie uwzględnia grubości ramek monitorów i obraz jest rozciągnięty przy ramkach. Powinno to wyglądać tak jak by ramki przysłaniały obraz :damage_wall:

a tak to musimy szukać monitorów o jak najcienszych ramkach do grania na trzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się chyba chłopaki zdziwią. :lol2: Piękny zamysł, ale przykładowy wykres pokazany dla monitora 60Hz, a co w przypadku 85Hz ? 120Hz ? Przecież nawet w dniu premiery Kleper nie będzie w stanie pociągnąć wszystkich tytułów na 60 FPS, a gdzie 120 i to jeszcze w 3D Vision ? Będzie to ładnie śmigało dla gier "poprzedniej generacji" bo obecne + każda po premierze Klepera to ... ehh. :)

 

Dalej nie podoba mi sie to, że sterownik nie uwzględnia grubości ramek monitorów i obraz jest rozciągnięty przy ramkach. Powinno to wyglądać tak jak by ramki przysłaniały obraz

 

Też tego nie rozumiem, może chodzi o to, że nie da się tego zrobić z "automatu" i każdy gracz musiałby ręcznie ustawiać grubość ramek, co wprowadza pewną komplikację, aczkolwiek taka możliwość powinna być. Nie jest to takie trudne z punktu widzenia programisty.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Sam bym sobie to dostosował powinno być takie okienko w sterowniku odpowiedzialne za ramki i na podglądzie ustawiało by się suwakiem przesunięcie obrazu na bocznych monitorach aż rozciągnięcie obrazu by zniknęło:) i po problemie przecież nikt nie będzie mierzył linijką grubośic ramki i wprowadzał danych do sterownika :) chyba karty voodoo firmy 3dfx miały taką możliwość...

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie rozumiem, może chodzi o to, że nie da się tego zrobić z "automatu" i każdy gracz musiałby ręcznie ustawiać grubość ramek, co wprowadza pewną komplikację, aczkolwiek taka możliwość powinna być. Nie jest to takie trudne z punktu widzenia programisty.

 

 

co to za problem? W CCC od prawie 2 lat jest odpowiednie narzedzie do kalibracji ramki i nigdzie nie spotkalem sie z narzekaniem. Kazdy ustawia sobie jak chce tzn. ile ma przeslaniac albo wcale i juz.

 

AMD Catalyst Control Center™ version 10.3 and higher includes a bezel compensation tool that helps eliminate the distortion caused by the bezels of displays being used together by compensating for the physical space between them - so visuals and text appear to "go behind" the bezels.

widocznie tak potezna architektura jak Kepler jest za slaba zeby schowac obraz za ramka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za problem? W CCC od prawie 2 lat jest odpowiednie narzedzie do kalibracji ramki i nigdzie nie spotkalem sie z narzekaniem. Kazdy ustawia sobie jak chce tzn. ile ma przeslaniac albo wcale i juz.

 

Dla mnie to nie problem, ale może być problemem dla nVidii, bo nie zgadza się z ich filozofią czy coś. ;) W sensie, że dla przeciętnego amerykańskiego gracza "grzebanie w sterownikach" czyli po prostu korzystanie z panelu karty graficznej, jest już dość wymagające - czyli wszystko co wychodzi poza obszar "Click & Play". ;) Nie wiem, tak tylko strzelałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ich "ficzery" smierdza i tyle. czytalem ze NDA znika 22 marca o 6pm PT/9pm UTC/GMT

 

Ja nic nie czuję :> Tak czy owak nowe sztuki od NV zapowiadają się dość ciekawie, o czym przekonacie się niebawem :)
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu potrafisz podnieść ciśnienie ^^

 

już się niemoge doczekać :) szczególnie pobór prądu oraz jak sobie radzi w BF3 / Metro 2033 / Shogunie 2

 

i o te nowe "algorytmy" wygładzania oraz obsługe monitorków [z 3d]

 

dużo bym chciał :P ale może chociaż większość będę mógł podziwiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

z tych wykresów wynika że karta dogania gtx 590 no prawie dogania dużo nie brakuje. Mam tylko nadzieje, że z ceną doganiać 590tki nie będzie:)

ciekawie wygląda minimalny fps na tle konkurencji czyli hd7970 http://wccftech.com/wp-content/uploads/2012/03/424x400px-LL-b80b29f6_3-7-330595-3.png

a tutaj idzie łeb w łeb z 590tką i hd6990 http://wccftech.com/wp-content/uploads/2012/03/424x400px-LL-7842123b_3-A-330598-3.png

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykresy chyba robił jakiś pracownik TVNu. Uważanie konsumentów za kretynów, moim zdaniem, nie jest powodem do chwały.

 

tak to był Grzesiu od blokad z tvn, "skąd ci kur.. ludzie mają to zrozumie skora ja nic z tego nie rozumiem" @ T.Lis fakty acta :) , tak naprawde to wszystko marketingowa papka poczekajmy na prawdziwe testu userow którzy mieli kartę w łapkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...