Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Caleb nie zapomnij o Metro 2033 i Crysis 2 w DX11 ;) Oczywiście 1680x1050 mogłoby się tez pojawić w testach. Czekamy ;)

 

Nie mogę potwierdzić, ale również nie zaprzeczę - jutro w każdym bądź razie będzie ciekawie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie robić testy to nie zapomnijcie wspomnieć o zalecanym zasilaczu bo zastawiam się nad GTX680 oraz nad tym, czy moja 550-ka to uciągnie, więc interesują mnie testy poboru mocy :).

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie robić testy to nie zapomnijcie wspomnieć o zalecanym zasilaczu bo zastawiam się nad GTX680 oraz nad tym, czy moja 550-ka to uciągnie, więc interesują mnie testy poboru mocy :).

 

Pobory mocy zawsze są mierzone w testach, z tego co pamiętam.

Patrząc na ilość tranzystorów i nowy proces technologiczny - imho bez jakiegokolwiek problemu Twój zasilacz da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ja bym prosił żeby testy oc były z wentylatorem na auto na max napięciu oraz testy z wentylatorem na 100% dla czego? Ponieważ moja karta z wentylatorem na auto kręci sie tylko do 880mhz dla gpu i 3900mhz dla mem na max napięciu, natomiast z wentylatorem na 100% jest już 945mhz i 4450mhz dla mem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm. W DX 11 680 ma nieco większą przewagę. Za to w DX9 przewaga jest znacznie mniejsza. W niektórych grach nawet przegrywa z 7970. Jednak ogólna przewaga jest ok 10-15% w niektórych z gier. Więc średnio można dać 10% przewagi na 7970. Jednak są gry gdzie ta przewaga jest znacznie wyższa jak Dirt 3 gdzie mamy do czynienia z przewagą od 20 do 30% (no-AA <> AA). Wynika z tego też że pobór jest mniejszy o kilkanaście W. Jak cena będzie konkurencyjna/podobna to jest sens. Jak AMD po jakimś czasie da niższą o te 20% to już będzie kwestia wyboru. Każda złotówka w dół to już wiadomo co wybrać. Cóż okaże się. Ja bym do tych przecieków podszedł z dystansem i poczekał na oficjalne testy m.in z naszego Portalu.Jutro wszystkiego się pewnie dowiemy. Cierpliwości ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czekali na pierwsze dane i zdjęcia pokazujące najnowszą konstrukcję NVIDII. Do sieci trafiło kilka obrazków, które w jakimś stopniu były zakryte lub zamazane. Wszystko to przez umowy NDA, które ograniczają ujawnianie detali dotyczących GeForce GTX 680. Już w czwartek zapraszamy Was na oficjalny test najmocniejszej karty graficznej na rynku, który pojawi się na naszym portalu. NVIDIA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i publikuje film, na którym możemy dokładnie przyjrzeć się nowej konstrukcji. W dalszej części możemy zobaczyć działanie nowych technologii NVIDII, które zadebiutują wraz z Keplerem. Będzie to między innymi GPU Boost oraz technologia TXAA. Film pokazowy był przeznaczony do publikacji dopiero po oficjalnej premierze, lecz pewien włoski użytkownik postanowił pochwalić się nim nieco wcześniej... Ujesh Desai z NVIDII trzyma w rękach GeForce GTX 680 (miejmy nadzieje, że nie jest to tylko atrapa ;]) i dokładnie go opisuje.

<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=HxXk-iXLjiY?version=3&feature=player_embedded"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=HxXk-iXLjiY?version=3&feature=player_embedded" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="360"></object>

 

Lukajcie póki możecie :P

Edytowane przez Arkad
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu będzie tylko 580 i 7970 czy może znajdzie się miejsce dla 570 ??? i czy zrobisz test z takimi samymi taktami na 680 i 7970 ??

Edytowane przez Gkar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Pół nocy nie spałem, wstaje rano o 6 żeby jak najszybciej przeczytać recenzje a tu co? Dopiero o 14:( więc idę do szkoły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół nocy nie spałem, wstaje rano o 6 żeby jak najszybciej przeczytać recenzje a tu co? Dopiero o 14:( więc idę do szkoły...

 

Przecież już od jakiegoś czasu informacja o tym, że NDA wygasa po południu naszego czasu była znaną. Jak się tak będziesz stresował to do 18stki nie dożyjesz, wyluzuj trochę chłopie, to tylko kolejna karta graficzna.
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marantz5003. Możesz się trochę uspokoić ? Już dwie osoby zwróciły Ci uwagę. Ja również czekam z niecierpliwością na premiere 680-tki. Ślędzę ten wątek i jak napotykam na twoje posty, to myślę, że w tym momencie przechodzisz palpitacje serca. Powaga, nie pisze tego z ironią. Troche to irytuje :D Proszę Ciebie, zebyś troche stonował ;) I przepraszam za post nic nie wnoszący, ale musiałem/nie musiałem. EOT

 

Zadajesz pytania i brzmisz jak 15 latek, który to wszystko za bardzo przeżywa. Dlatego apeluję, uspokój się troszeczkę, od jakiegoś czasu czytam Twoje posty i zauważyłem taką tendencję. Co do Twoich wątpliwości :

 

Widać, że bardzo oczekujesz premiery GF 6xx, dobrze, ale stonuj troszeczkę, na prawdę nie musisz pisać co drugiego postu tutaj, lepiej co dziesiąty, ale przemyślany. Tylko nie obrażaj się za moje słowa, bo miała wyjść z tego konstruktywna krytyka. Słowem kończącym zacytuję :

 

 

Jak się tak będziesz stresował to do 18stki nie dożyjesz, wyluzuj trochę chłopie, to tylko kolejna karta graficzna.

 

Edytowane przez chreasy
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zwłaszcza że jak patrzyłem na wycieki to rewolucji tu nie ma względem 7970. Którą i tak wykorzystamy na razie w paru grach, które już i tak dawno przeszedłem. Przy rozdzielczości 1680x1050 ta karta to dla mnie wciaż tylko ciekawostka. Ja tam czekam na nowe konsole, albo grę która zmusi mnie do przesiadki na tak mocną kartę.

 

O a za co minus. ? Za własną opinie LOL Brawo panowie.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG.. Człowieku daruj sobie takie strony gdzie trzeba się przewalić przez tysiące reklam by coś odczytać. Nie każdy używa Adblocka. Poczekaj cierpliwie do tej 14 na profesjonalne recenzje

 

Ne wiedziałem, że są tam reklamy, ponieważ używam Ad munchera. Ale specjalnie wyłączyłem i ponownie wszedłm na te linki, to jedynie jakaś z lewej strony reklama wyskakuje. Ale to chyba aż tak bardzo nie przeszkadza?!

 

@up

 

Racja, lipa, pełno reklam, Dobra skasuje te linki.

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zwłaszcza że jak patrzyłem na wycieki to rewolucji tu nie ma względem 7970. Którą i tak wykorzystamy na razie w paru grach, które już i tak dawno przeszedłem. Przy rozdzielczości 1680x1050 ta karta to dla mnie wciaż tylko ciekawostka. Ja tam czekam na nowe konsole, albo grę która zmusi mnie do przesiadki na tak mocną kartę.

 

O a za co minus. ? Za własną opinie LOL Brawo panowie.

 

Ja tam też nie kupię, bo w nic nie gram :) Obecny komp mi starczy do Diablo III, które jest jedyną grą w którą pewnie będę grał przez najbliższe miesiące (gram w 1920x1200).

Cieszy mnie natomiast fakt, że (wnioskując po "przeciekach") nVidia nie musiała stosować zabiegów typu upychanie miliardów dodatkowych tranzystorów i śrubowanie częstotliwości (tak niestety z pierwszych przecieków zapowiada się GF700), żeby dorównać ATI, które to przy pomocy 7970 zrobiło bardzo sensowny krok do przodu.

Karty 2xxx, 4xxx, 5xxx, 6xxx mimo wszystko nie robiły na mnie szczególnego wrażenia, bardziej odpowiadały mi kolejne produkty nVidii.

7xxx natomiast wrażenie na mnie zrobiły bardzo pozytywne, a jeszcze lepiej będzie się działo gdy okaże się że nVidia ma architekturę do niego konkurencyjną i do tego względnie energooszczędną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak 7970 jest już pewną rewolucją taką jakie miewaliśmy kiedyś. Znaczy się skok wydajnościowy względem 6970 jest dość znaczny. A 680 jest tylko troszkę szybsza z tego co tu widzę. Czyli też dobrze. Ważne dla mnie są ceny. Bo jak wiadomo Nvida potrafi dowalić ceną i jeszcze nasi sprzedawcy/hutownicy i ten przyrost już nie jest taki opłacalny skoro musimy do niego i tak dołożyć. Myślę że tak za miesiąc jak ceny się ustabilizują (wstępnie) to będzie wiadomo co wybrać. Przynajmniej jeśli chodzi o nasz kraj. 500$ na newegg to cena dość przystępna. Zobaczymy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idelany zestaw wyjsc imo.

 

wydajnosc wyzej +15% pobor mocy +55% (130 vs 200) w idle i +15% @load (390 vs 450) -->caly pc wiec sama karta wypada jeszcze mniej korzystnie.

 

 

Typowy GF, zadna rewolucja aczkolwiek wiele osob doceni najwydajniejsza karte na rynku.

 

no no, SLI prawie idelanie

 

Sen ściętej głowy:

 

Nowy GF wydajniejszy 20% i tanszy o 10% od 7970 powoduje ze w Polsce mamy najtanszego za 1800 zł a radka za 1500.

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...