Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj wieczorem przy 3h rozgrywce w bf3 stwierdziłem że karta sama w sobie rozgrzana była jakby ją z pieca wyjął - domownicy stwierdzili że od kompa śmierdzi rozgrzanym plastykiem :lol2: wziąłem się za regulatora obrotów i tak sobie to ustawiłem wciąż jest cisza bo dopiero w okolicach 60% prędkości wentylatorów zaczyna być je słychać karta stała się przyjemnie ciepła a sekcja vr przestała parzyć :P pozostawiony na auto wentyl wkręcał się na 35%...

 

wcześniej jakoś tego niechciało mi się sprawdzać ograniczałem się głównie do pomiarów afterburnera, który zresztą pokazywał max 60C...

 

Dołączona grafika

 

dzisiaj spróbuję @ :D

 

najlepsze jest to że bf3 rozgrzewa kartę do czerwoności a w takim skyrim temperatura gpu nie przekracza 40C

 

pograj w HARDRESET jak masz, ta gra najlepiej grzała gtx580 jak i obecnego xfx 7970 do bf3 trzeba dołozyc jakies 10-12c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hardrest gtx680 nie wchodzi na maxa tzn działa średnio tak na 1150/7000 przynajmniej na początku pogram w niego później to napiszę czy coś zmieni, w bf3 trzyma 1240/7000,

 

nic z tego @ pozostaje +120/500 :P ale przynajmniej jest karta chłodniejsza :D

 

w bf3:

Dołączona grafika

 

a tak po drobnych zmianach profil wentyla ustawiłem

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recenzji na guru jestem pod wrażeniem ASUSA, cały czas czekałem aż pojawi się w sprzedaży Palit Jetstream ale chyba poczekam jeszcze trochę na Asua.

Ktoś wie jaka będzie cena tej karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VR-zone ASUS GTX 680 DirectCU II TOP 2GB Review

 

cena pewnie będzie prosto z kosmosu :lol2:

 

a o tym nie wiedziałem muszę to dzisiaj wypróbować:

 

Dołączona grafika

 

techpowerup podaje że asus będzie kosztować +20$ więcej niż zwykły gtx680 okazja :)

ASUS GeForce GTX 680 Direct CU II 2048 MB

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Ja myślałem że to żart jakiś z tym gigabytem. Nr. jeden do najgorzej przeyślanej konstrukcji GTX 680. Nie wiem jak was ale mnie nie podnieca 5 wentylatorów na GPU dwa jeszcze są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o tym nie wiedziałem muszę to dzisiaj wypróbować:

Dołączona grafika

 

To raczej nic nie da. W 3d i tak zegary są podkręcone na maksa. To wydaje mi się odpowiada za regulację zegarem podczas obciążenia w 2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 670 już 10 maja!! Szacowany koszt to 1300 zł.

SweClockers.com have some great sources of information, at least claiming they have. Latest rumors suggest that GeForce GTX 670 will be released on May 10th. Thats few days after GTX 690.

 

If you are really interested in rumors and you are a true of NVIDIA GeForce graphics card then you should be happy about next weeks. The latest rumors say that NVIDIA will release their dual-gpu card between April 30th and May 5th — thats after Intel releases their Ivy Bridge chips. May timeline is quite dense, we have: releasing of GTX 690, releasing of GTX 670, GTC 2012 conference and if that’s even true, a releasing of GeForce 600 mid-range graphics card (GTX 660, GTX 650 etc).

 

So what is new is a release date of GeForce GTX 670 (a non-Ti version), which, as mentioned above, will take place on May 10th. We have currently no confirmation about specifications of both Ti and non-Ti models, but it seems that we will have to wait for Ti version a bit longer.

 

GeForce GTX 670 is based on a cut-down version of GK104 GPU. It will be equipped with more than 1000 CUDA cores (1152 or 1344). Previous leaks suggested that it will have 2GB of ram, just like GTX 680. Both Ti and non-Ti card will be available for around $400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nic nie da. W 3d i tak zegary są podkręcone na maksa. To wydaje mi się odpowiada za regulację zegarem podczas obciążenia w 2d.

 

 

dokładnie, nic nie daje karta dalej sobie "faluje" z mhz w 3d :P

 

w skyrimie prawie w ogóle nie wchodzi na maxa ale za to w bf3 trzyma cały czas max :P

 

 

Zegary skacza zaleznieod temperatury.Obnizane sa dwa razy, raz jak karta osiaga 70 st C i drugi raz jak ma 80 stC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary skacza zaleznieod temperatury.Obnizane sa dwa razy, raz jak karta osiaga 70 st C i drugi raz jak ma 80 stC ;)

 

nie do końca tak jest, zegary skaczą w zależności od obciążenia karty oraz od vsyncha - cała ta nowa przekombinowana technologi nvidii. w każdym bądź razie umnie karta nie przekroczyła 62*C i raczej nie przekroczy :) no chyba że zapuszczę na niej furmarka ale nie jestem masochistą :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 670 już 10 maja!! Szacowany koszt to 1300 zł.

Zwalmy to na błędy młodości :)

 

GeForce GTX 670 is based on a cut-down version of GK104 GPU. It will be equipped with more than 1000 CUDA cores (1152 or 1344). Previous leaks suggested that it will have 2GB of ram, just like GTX 680. Both Ti and non-Ti card will be available for around $400.

 

Po ostatnim blitzkriegu i obniżce cen kart HD 7000 AMD stoi pod Moskwą i czeka co zrobi Nvidia. A ta serwuje nam dwa modele titan i nie-titan w okolicach 400$. Czyli mamy mydlenie oczu dla oczekujących bo zostało 3 tygodnie a firma nie wie ile będą kosztować karty. Dziwna to polityka i ma chyba jedynie na celu ogłupienie kupującego :/ Dostępność też pewnie będzie lipna + podatek startowy i cienko widzę tę premierę.

 

W każdym razie na obecną chwilę wszystko jest jasne - Gigabyte Windforce GTX 680 VS 7970 - 2159 zł VS 1659 zł. Jakieś wątpliwości :) Gigabyte na czele ofensywy z najlepszym modelem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w smakrach oczywiście nie ale oto wykres w skyrimie: dodam tylko że gra trzyma w 90% 60fps niechce wyświetlić nic poza 60 :P zresztą "podobno" nie da się w tej grze wyłączyć vsyncha (wg www.geforce.com) dlatego nie zgłębiam wielce tematu

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Faktycznie dzięki za poprawkę. Tylko, że w twoim linku karta osąga w stresie 72C a w moim 56C a po oc 57C więc nie wiem skąd taka rozbieżności temp.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podał

podał

nie ma nic odnośnie temperatur oraz głośnoci

Power, Temperatures and Noise

oc

Maximum Overclock

 

EDIT: Widzę, że edytowałeś posta; co do temperatur: wszystko zależy od budy i temperatury pomieszczenia

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ProBlackHawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Taka karta powinna być tak zrobiona żeby była wydajniejsza od dwóch GTX680 przy czym pobierała mnie prądu... Jedno PCB, dwa GPU, jedna wspólna sekcja zasilania, a pamięci skoro jest ich podwójna dawka na jednym PCB powinny pracować w jakimś dualchanel co by podwoiło przepustowość. To jest oczywiście moja fantazja tego jak powinno to być zrobione. Po co mam kupować kartę, która kosztuje więcej niż dwa osobne GTXy gdzie na tych dwóch GTX-ach będzie wydajniej w dodatku lepsze oc, a później gdy wyjdzie coś nowego przy sprzedaży dostanę więcej za dwa GTXy 680 niż za 690tkę.

 

NVIDIA GeForce GTX 670: specyfikacja i pierwsze zdjęcie karty graficznej

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/NVIDIA_GeForce_GTX_670_specyfikacja_i_pierwsze_zdjecie_karty_graficznej-39685.html

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...