Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

HT z pewnoscia daje pare pktow, ale u mnie chyba dochodzi do tego wyzszy boost.Przy tych taktach wynosi 1350 MHz.

 

o w morde to faktycznie dużo. sprawdzałeś stabilność tego podkręcenia w gierach czy tylko w smarku??

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Powszechnie znane przysłowie rzecze, że co dwie głowy to nie jedna - podobnie sytuacja wygląda w świecie układów graficznych - więc pewnie dlatego producenci GPU regularnie serwują nam rozwiązania wieloprocesorowe. Konfiguracje wykorzystujące NVIDIA SLI oraz AMD CrossFireX w dzisiejszych czasach nie należą do rzadkości w komputerach entuzjastów, ale poniektórzy zamiast duetu woleliby jedną, naprawdę mocarną jednostkę. Wówczas warto zwrócić uwagę na oczywisty wariant - kupno karty graficznej z dwoma rdzeniami umieszczonymi na pojedynczej płytce drukowanej. Takim właśnie potworkiem jest GeForce GTX 690, będący w istocie połączeniem dwóch 28 nm układów GK104 znanych jako Kepler, a napędzających testowanego niedawno GeForce GTX 680 (LINK). Siłą rzeczy mamy zatem przed oczyma najmocniejszą kartę graficzną na świecie - istnego dominatora, którego pokonać może jedynie zapowiedziany na czerwiec Radeon HD 7990. GeForce GTX 690 to praktycznie GTX 680 SLI na jednym PCB - wydajny, piękny i zabójczo drogi... Powiedzcie, kiedy ostatnio widzieliście kartę graficzną za ponad 4000 złotych?

Test GeForce GTX 690 - Najszybsza karta graficzna na świecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w morde to faktycznie dużo. sprawdzałeś stabilność tego podkręcenia w gierach czy tylko w smarku??

 

W smarku, nie sadze,zeby w grach bylo stabilnie. al enie probowalem.

Boost 1328 jednak idzie stabilnie w BF3 i smarkach, tazke trafila mi sie porzadna sztuka.

Inni , nawet na tych samych kartach maja problem z 1250Mhz.

Moja nawet ma wyzszego boosta od innych bo 1229 vs 1215.

Niestety sprzedaje ja, i kupilem juz asusa.Wentyle na karcie dla mnie wydaja irytujacy odglos, jakby wysokiej czestotliwosci dziwek.Malo kto inny to slyszy, ale ja tak imnie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w techplnacie pojawily sie asusy directCU 670 70 zł tansze niz Gigabyte z windforcem. Nie chodzi nawet o kase, ale jak myślicie które chłodzenie jest bardziej wydajne to od GB czy Asusa? Zamowienie w komputroniku moglbym jeszcze anulowac. Wczesniej mialem 470SOC gigabyte'a i musialem ja reklamowac bo...sie przegrzewala :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w techplnacie pojawily sie asusy directCU 670 70 zł tansze niz Gigabyte z windforcem. Nie chodzi nawet o kase, ale jak myślicie które chłodzenie jest bardziej wydajne to od GB czy Asusa? Zamowienie w komputroniku moglbym jeszcze anulowac. Wczesniej mialem 470SOC gigabyte'a i musialem ja reklamowac bo...sie przegrzewala :).

 

Potestowalaem juz tego Asusa DCU II i powiem tak.

Chlodzneie jest nieslyszalne zarowno w idle jak i w stresie - bajka.

Temeratury niestety przekraczaja 70 st C i dochodza do 72, jesli karta podkrecona do zegarow TOP to 74 st C.

Takze WF3 ma wydajniejsze chlodzenie, ale za to glosniejsze.

Niemniej jednak mozna uzyc ustawien wentylatorow custom w Asusie i wtdy mamy niezle polaczenie, super cicho i dosc chlodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie bawilem sie w wieksze OC, podkrecilem do watrosci TOP czyli 1058 na GPU - bez Boosta i lata ladnie.

Wentyle lataja na 1700 rpm w stresie i przy tej szybbkosci ciezko je uslyszec, no chyba ,ze nie masz zadnych wentyli w budzie ;)

Jedyna taka cicha karte mialem GTX580 z Zalmanem VF3000 skreconym na minimum. - mowa o stresie, bo w idle ten Asus jest cichszy.

Wentyle w idle kreca sie na 10% tj 1100 rpm.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podobnie jak mój gtx z arcticiem. gdybym sam nie stworzył profilu to karta w ogóle nie podnosiła obrotów ale przez co to sekcja zasilania się grzała za bardzo to ręcznie stworzyłem profil ciszy i chłodu. oczywiście w swoim kompie mam tych wentyli trochę ale komp z siebie wydaje jedynie szum powietrza a nie łomot szalejących wentyli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z ciekawosci dotyczące boosta. Mam gigabyte'a 670 wersje z gpu podkreconym do 980. Z tego co czytalem wczesniej to boost mial sie podnosic do 1050mhz okolo. Zainstalowalem sobie EVGA precision i podczas grania, widze ze gpu dochodzi do 1198mhz, temperatury w okolicy 60 paru stopni. Czy karta podkreca sie sama tak wysoko bo temperatura jest niska, czy to soft od EVGA zwieksza tego boosta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA wycofa ze sklepów wszystkie karty GeForce GTX 600?

 

" Początkowe problemy z produkcją w nowym procesie technologicznym najwyraźniej doskwierają również NVIDII. Do sieci trafiły nieprawdopodobne informacje, jakoby jeden z największych producentów układów graficznych musiał zawiesić sprzedaż swoich najnowszych produktów z serii GeForce GTX 600. Produkowane przez TSMC, 28 nanometrowe układy Kepler mogą posiadać poważne ubytki, które powodują niską wydajność w niektórych produktach NVIDIA. Zawieszenie sprzedaży miałoby obejmować karty graficzne GeFroce GTX 670, GTX 680 oraz GTX 690. "Zieloni" dosyć długo zwlekali z premierą swoich najnowszych produktów, które zostały wyprzedzone przez serię Radeon HD 7000 w grudniu ubiegłego roku. Do sieci trafiały wtedy informacje, że producent ma problemy z wprowadzeniem nowej architektury w 28 nanometrowy proces technologiczny. Doniesienia zdają się potwierdzać, zaś komplikacje trwają zapewne nadal.

 

Problemy z serią GeForce GTX 600 miała firma EVGA, która była zmuszona wymienić karty graficzne GTX 670 SuperClocked na model GTX 670 FTW za darmo. Użytkownicy skarżyli się na artefakty generowane przez niektóre serię powyższego modelu. Problemy ze wszystkimi rdzeniami Kepler dotyczą ponoć długiego obciążenia, które po jakimś czasie wpływa negatywnie na wydajność niektórych modeli. Warto mieć na uwadze, że przecieki nie są do końca pewne i należy podchodzić do nich z dystansem. O dalszych postępowaniach firmy NVIDIA będziemy Was informować na bieżąco... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem gtx670 w koszyku, już miałem płacić, a tutaj taki news. Sytuacja przypomna mi tę z gtx 570 gdzie referenty miały słabą sekcję zasilania i robiły "PSTRYK" puszczając dymka. Tylko tym razem to GPU.. ciekaw jestem czy informacja ta się potwierdzi.

 

EDIT:

Jak się doszukałem w sieci nvidia zdementowała pogłoski o masowym powrocie kart, tutaj źródło http://www.xbitlabs.com/news/graphics/display/20120521120817_Nvidia_Denies_Plans_to_Recall_GeForce_GTX_600_Due_to_Performance_Degradation.html

Może to zagrywka konkurencyjnego PR?

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Skończyłem krótki test porównawczy Asusa GTX670 DCU II TOP vs Gigabyte GTX670 WF3 OC. Pierwsze wrażenia wizualne podobne - obydwie karty solidnie wykonane, Asus wydaje się być bardziej "męską" konstrukcją, choć Gigabyte ma swój urok. Zdecydowany plus jeśli chodzi o wygląd to backplate w przypadku Asusa - jednak funkcjonalności chłodzącej to nie ma żadnej, wręcz przeciwnie, hamuje odprowadzenie ciepła z VRAM. Kolejny minus Asusa to brak radiatorów na pamięciach. Rurki z chłodzenia przeszkadzają przy wkładaniu i wyjmowaniu wtyczek zasilania. Najbardziej interesowało mnie jednak porównanie głośności, gdzie Asus zbierał wysokie noty, nawet lepsze niż Gigabyte. Czy słusznie ? Moim zdaniem niekoniecznie. Trzeba przyznać, że DCU II na GTX670 jest na pewno cichszym chłodzeniem niż DCU II na GTX560TI czy GTX570. Pierwsze wrażenie (przy ustawieniach automatycznych) - czy te wentylatory się w ogóle kręcą ? Jednak rzeczywistość okazała się mniej kolorowa. Asus tak ustawił profile w BIOS-ie aby uzyskać maksymalną ciszę, lecz niestety kosztem temperatur i co za tym idzie spadku wartości boost-a.

Aby rywalizacja była uczciwa podbiłem zegary bazowe Gigabyte do 1058, co daje boost maksymalny w okolicy 1260MHz, a średni według producenta to 1137MHZ. Testy temperatur przeprowadziłem przy pomocy Furmarka, który co prawda nienaturalnie obciąża GPU, ale obciążenie jest w miarę identyczne cały czas. Tak jak myślałem wartość procentowa obrotów różnie przekłada się na ich tachometr w przypadku obydwu kart. Wygląda to następująco:

 

ASUS GTX670 DCU II TOP:

 

50 % - 1770 RPM - 85 st.

60 % - 2400 RPM - 77 st.

70 % - 2820 RPM - 74 st.

80 % - 3150 RPM - 72 st.

100% - 3420 RPM - 70 st.

 

Jedynie przy obrotach na 100% przy furmarku nie były zbyt mocno zrzucane takty, w pozostałych przypadkach takty spadały do 956MHz ze względu na temperatury. W grach oczywiście karta nie jest tak mocno obciążona, ale fakt należy odnotować. Co gorsze przy ustawieniach automatycznych karta w bardziej wymagających grach i benchmarku Heaven osiąga 70 stopni i więcej co powoduje spadek boosta z 1260MHz do 1241MHz, niewiele, ale niepotrzebnie - przez to, że Asus postawił wszystko na ciszę.

 

Gigabyte GTX670 WF3 OC:

 

40% - 1850 RPM - 80 st.

50 % - 2610 RPM - 73 st.

60 % - 3210 RPM - 67 st.

70 % - 3690 RPM - 65 st.

80 % - 4110 RPM - 63 st.

100% - 4590 RPM - 62 st.

 

Głośność Gigabyte przy 40% jest w moim odczuciu identyczna jak w przypadku Asusa na 50%, a temperatura kilka stopni niższa. Gigabyte na 70% porównałbym do Asusa na 100%, więc znowu 5 stopni przewagi. W przypadku Gigabyte można polegać na ustawieniach automatycznych, profile są dobrze ustawione i nie występują spadki boosta w grach czy Heaven 3.0. Nie jest to jednak wielki problem, gdyż w przypadku Asusa można ustawić sobie profile ręcznie np. w MSI Afterburner, jednak moim zdaniem to producent powinien o to zadbać i pewnie tak się stanie wraz z nowym BIOS-em.

Oczywiście nie obyło się bez sprawdzenia OC - maksymalnie stabilne takty tego egzemplarza to 1280/6940, ale to jak wiadomo zależy od konkretnej sztuki. Dla mnie zwycięzcą jest Gigabyte i do tego jest tańszy, choć klient, z którym robiłem porównanie twierdzi, że nie zamieniłby swojego Asusa z powodu wyglądu - nie podoba mu się niebieska płytka Gigabyte. Obydwie karty są warte uwagi i moim zdaniem są to obecnie najciekawsze autorskie GTX670. W przypadku Asusa mamy również gwarancję wysokich taktów, co niekoniecznie może się udać wyciągnąć w Gigabyte, choć z rozmów z klientami i własnych testów zauważyłem, że OC jest na podobnym poziomie.

Edytowane przez Yacko
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście obie karty interesują...

 

ciężko mi się zdecydować obie są fajne ... chętnie wzioł bym Asusa ale po tych "testach" ... juz sam niewiem ;/

 

Yacko prośba/pytanie w necie ktoś napisał że karta Asus z takimi taktami jak Gigabyte jest ciut [bardzo mało] wydajniejsza.

 

Moje pytanie: podczas testów zauważyłeś jakąś różnice w wydajności [odnotowałeś]

 

 

 

 

BTW. trzeba było spojrzeć czy na Asusie all jest dobrze przykręcone [asus ma z tym jazdy :P i może dlatego było cieplej/głośniej]

 

PS.1 pamiętasz o co prosiłem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yacko prośba/pytanie w necie ktoś napisał że karta Asus z takimi taktami jak Gigabyte jest ciut [bardzo mało] wydajniejsza.

 

Moje pytanie: podczas testów zauważyłeś jakąś różnice w wydajności [odnotowałeś]

 

 

Zauważyłem, że Gigabyte ma minimalnie wyższy boost i mniej go obniża przy wysokich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwodowałem 680gtxa. temperatura w stresie do 35C. karta podkręca się +160 napięcie 1v, dając najwyższe możliwe 1.175v karta nie chce wyżej pujść. słaba sekcja zasilania? czy jeszcze coś innego?

pamięć ustawiona +600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...