Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Napiecie czy podniesies do 1.175v czy nie to karta i tak sama ustawi takie jak jej sie podoba (oczywiscie max 1.175, wazne jest tylko ustaiwnie power target na maxa)) ;)

Nie slaba sekcja bo karty z sekcja 5 czy tez 6 faz ida dokladnie tak samo, a czasem gorzej.

Problemem jest za niskie napiecie i bez niego podniesienia nic nie zrobisz.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie czy podniesies do 1.175v czy nie to karta i tak sama ustawi takie jak jej sie podoba (oczywiscie max 1.175, wazne jest tylko ustaiwnie power target na maxa)) ;)

Nie slaba sekcja bo karty z sekcja 5 czy tez 6 faz ida dokladnie tak samo, a czasem gorzej.

Problemem jest za niskie napiecie i bez niego podniesienia nic nie zrobisz.

 

ok rozumie, na ta chwile nic sie nieda zrobic zeby dac wieksze V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana napięcia nic nie daje ponieważ karta sama dobija do 1.175 przy obciążeniu i na więcej nie pozwala. musisz mieć kartę z niereferencyjnym zasilaniem żeby coś w tej kwestii zmienić.

 

fajne temperatury masz wrzuć parę fotek kompa jestem bardzo ciekawy jak się prezentuje blok na twojej karcie.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już coś o alternatywnych chłodzeniach do 680 bo temperaturki mi dobijają do 80^ podczas grania ?

Chłodzenie wodne nie wchodzi w grę bo, w sumie nie wiem dlaczego ale jakoś nie miałem nigdy chwili aby się zastanowić co by upchać do tego zestawu Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już coś o alternatywnych chłodzeniach do 680 bo temperaturki mi dobijają do 80^ podczas grania ?

Chłodzenie wodne nie wchodzi w grę bo, w sumie nie wiem dlaczego ale jakoś nie miałem nigdy chwili aby się zastanowić co by upchać do tego zestawu Dołączona grafika

 

masz "leniu" :lol2:

 

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 12

 

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 12

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest wasze zdanie 2x670 czy 2x680 czy 1x690? Pytam pod kątem grania na 3 monitorach może ew. 6 rozchodzi mi się również wc i bloki fullcower a więc konstrukcje pcb referencyjne.

No i co sądzicie o późniejszym 2x 690 czy będzie miało to jakikolwiek sens? Powoli wychodzi z ukrycia UE4 ale moim zdaniem zanim się na dobre zadomowi w nowych tytułach to wyjdzie nowa seria grafik

 

Zamierzam się z kupnem grafik i właśnie jestem skłonny ku2x680 bądź 1x690 co będzie lepszym rozwiązaniem, a może te opcje wcale nie sa opłacalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest wasze zdanie 2x670 czy 2x680 czy 1x690? Pytam pod kątem grania na 3 monitorach może ew. 6 rozchodzi mi się również wc i bloki fullcower a więc konstrukcje pcb referencyjne.

No i co sądzicie o późniejszym 2x 690 czy będzie miało to jakikolwiek sens? Powoli wychodzi z ukrycia UE4 ale moim zdaniem zanim się na dobre zadomowi w nowych tytułach to wyjdzie nowa seria grafik

 

Zamierzam się z kupnem grafik i właśnie jestem skłonny ku2x680 bądź 1x690 co będzie lepszym rozwiązaniem, a może te opcje wcale nie sa opłacalne?

 

ja bym brał 2x670 i fullcovery pewnie za niedlugo beda, zalezy ile masz pieniazkow i jak sie z nimi liczysz.

bo roznica w GRACH miedzy 670 a 680 jest znikoma i nie warta roznicy ktora jest w kasie miedzy tymi kartami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie 2x 670 tak jak przedmówca mówi

 

Choć mnie martwi fakt i referenty mają te króciutkie płytki PCB wiec tak czy siek chyba lepiej brać niereferenta [np. Asus czy Gigabite który jest na tej samej PCB co 680] i wtedy i lepsze zasilanie i pewnie łatwiejsze dopasowanie bloku

 

 

Ja w najbliższych dniach nabędę GTX 670 :) [wacham się między Asusem DCu a Gigabitem W3]

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na XS koleś z EK potwierdził że robią full'a na referencyjnego 670 i jednoczenie napisał że chyba blok z 680 powinien pasować na gigabyte 3w. Mnie swoją droga do pasji doprowadza turbinka w referencie 670 chyba ma łożyska walnięte od nowości bo terkoczą. Moze to być podstawą do reklamacji?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze, Gigabyte GTX670 z gwarancją sklepową Agito, czy producenta? Dodam, że Gigabyte wymaga reklamowania za pośrednictwem Komputronika. Oferta z Agito jest tańsza o jakieś 100zł.

 

jak dla mnie cena jest ważniejsza z reklamacją na jedno wyjdzie. zresztą reklamacja przez komputronika też w praktyce w cale nie jest taka zła, przynajmniej ja się a nich jeszcze nie naciąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zmianę obecnej grafiki na GTX670. Bardzo podoba mi się konstrukcja Asus DirectCU II TOP, ale z tego co szukałem to wynika, że nie będzie na niego bloku typu Full Cover, więc zostaje wybór wśród uniwersalnych bloków i zabawa z klejeniem radiatorków <_< . Myślę też nad EVGA SC jednak z którym nie powinno być problemów bo jest na krótkim PCB jednak nie znalazłem info czy to na 100% referent oraz jego dostępność jest znikoma. Gigabyte odpada ze względu na kolor laminatu, Palit i PoV też jakoś mnie nie przekonują ... . Zostaje jeszcze MSI, ale tutaj jest mało informacji o niej, rzadko występuje również w testach.

 

Co byście polecili?, czy brać tego DCII Top i potem kombinować z blokami czy lepiej nieco słabsze wersje na fabrycznym PCB, ale na które na 100% będą bloki full Cover ?. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem 670 DCUII Top i nie narzekam nad WC się niezastanawiałem bo i tak jest cicho :P

 

jeśli myślisz o LC to pomyśl o gigabite 670 W3 [jest na tym samym PCB co 680 W3, choć niewiem czy będą bloki]

 

Pavlo powiem ci ciekawostke Asus niema radiatorów na pamięciach :P i sekcji zasilania [myśle czy samemu jakiś niedać, później wrzuce ci link z fotkami]

 

 

Edit:

od 10:25 zobacz :) tam zdejmuje chłodzenie na "żywo" Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja już mam LC i to zrobudowane, więc aż dziwnie było by nie zwodować kolejnej grafy, więc aspekt takiej możliwości jest również ważny dla mnie. Co do Gigabyte to faktycznie ma PCB od 680-ki, jednak nie jest wcale cichy no i ma ten nieszczęsny niebieski kolor co psuje mi wizualizację LC :).

 

Dzięki za linka, obejrzę po meczu B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh mi się wierzyć niechce że niebędzie bloków dla Asusów ... przecież nawet setia na gtx 570/580 do DCU były specjalne ;) wiec wg. mnie wyjdą tylko później...

 

gdzieś jeszcze widziałem strikte fotki rozbieranego chłodzenia ale niemoge znaleść... ale i tak na filmiku all co potrzebne widać :P [ja na dniach spodziewam sie przesyłki miedzyinnymi z 2 rodzajami radiatorów, może któreś będą pasować :P]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki do DCII są ale nie ma nic o tym, czy pasują do nieco przeprojektowanych wersji TOP. Ja preferuję konstrukcje od EK a na ich stronie jest info odnośnie GTX670 DCII Top o treści:

 

Sorry, we have no plans to make any waterblocks for this position. Thank you. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evka jest w referentem

 

Dzięki za info.

 

Mam do was 2 pytania

 

1. To zależy za ile sprzedasz 570-ke i czy jesteś w stanie dołożyć różnicę, ale generalnie warto

2. Bez problemu

 

 

Ja obecnie wstrzymam się trochę i poczekam na karty Twin Froz od MSI, bo ciekawie się zapowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...