Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś prawdopodobnie stanę się też posiadaczem GTX 680 GAINWARD PHANTOM.

 

Jeśli chcecie jakieś testy w połączniu z FX-8120 to piszczie postaram się porobić.

 

Macie jakieś porady dotyczącze OC tych GTX ????

 

no jestem ciekaw tych testów w szczególności w porównaniu do tych screenów powyżej :)

niezły mezalians buldożer & gtx 680 :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta już dotarła, teraz jeszcze tylko z firmy do domu i dziś coś podrzuce z testów.

 

Sam jestem ciekawy ile zyskam w porównaniu do GTX570 :rolleyes:

 

To podajcie co mam zapuścić za smarki i jakie ustawienia :blink:

 

EDIT : Tak na szybko test 3D Mark11

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie [jeśli chodzi o Asusy] to 670 jest 2slotowa [łatwiej o SLI] a 680 jest 3 slotowa

 

680 ma chyba ciut lepiej chłodzone sekcje i pamięć [choć tu niejestem pewien]

 

 

Mi udało się wyrwać Topa za 1820

 

Edit:

 

@Hans15336

 

Ja swój miałem tylko na 4Ghz no i ustawien karty nie ruszałem

 

niom jest tam różnica od 1 do 5 fps :P czyli żadna jak dla mnie :P niewarta dokładania 600 zł ? podkręcił bym ciut pamięci/rdzen to bym wyrównał pewnie

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla porównania mój wynik NVIDIA GeForce GTX 680 video card benchmark result - Intel Core i5-3570K Processor,ASRock Z77 Extreme4 score: P10454 3DMarks

 

Wszystko jest kwestią ceny. Dla mnie osiągi są akceptowalne :)

 

te twoje 3 kości pamięci nie mają czasem wpływu na wynik w physx? w końcu wyłącza ci się dual? może wywal jedną kość zostaw parę i wrzuć wynik? Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top wg. wielu opini posiada lepszy chip [selecty? :P ] przez co lepiej się kręci ale i ma lepsze parametry pracy [mniej W, chłodniej]

 

Ja osobiście posiadam wersje Top [była droższa od zwykłej o 20 zl :P więc wolałem i tak te 20 zl dołożyć :P

 

są też głosy że Top i zwykła to tosamo , mój znajomy który mieszka w .... [daruje bo ktos by się przyczepił :P ] posiada 3 zwykłe i 2 z nich mówi że bez żadnych problemów podkręcał wyżej niż wersje TOP

więc ciężko mówić

 

wg. mnie jeśli różnica miedzy jedną a drugą była by max 50 zl to można dołożyć innaczej chyba niewarto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie aby asus selekcjonował chipy, pewnie daja trochę wyższe zegary sprawdzają czy stabilnie i pakują w pudełko TOP, tak samo jak z moim radeonem, wszystkie ten 1ghz osiągają bez podnieisinia napiecia, tak się składa że zakupiłem evga gtx 680 i jak bedzie lepiej w bf3 to zostawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie aby asus selekcjonował chipy, pewnie daja trochę wyższe zegary sprawdzają czy stabilnie i pakują w pudełko TOP, tak samo jak z moim radeonem, wszystkie ten 1ghz osiągają bez podnieisinia napiecia, tak się składa że zakupiłem evga gtx 680 i jak bedzie lepiej w bf3 to zostawiam

 

tą evga bierzesz z blokiem czy ze zwykłym boxowym badziewnym chłodzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z badziewnym chlodzeniem, ale itak pewnie wyladuje na niej accelero twin turbo, mam 35lat i potrzebuje spokoju :)

 

ja mam lat troszeczkę mniej ale rozumiem cię doskonale... :P

 

zastanawia mnie jeszcze dlaczego nie kupisz sobie gigabyta soc, asusa DCII albo zotaca? dzisiaj gdybym kupował gtx680 to bym na pewno nie zdecydował się na badziewie tylko wybrał którąś z tych trzech i sugerował się wyłącznie niższą ceną :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Kupiłem dzisiaj Asus GTX 670 TOP. MAm do Was pytanie czy Bus Interface jest poprawny (screen). Wskazuje na @16 1.1 a Mobo mam z x16 2.0.

 

Mam jeszcze problem z benchmarkiem z Szanghajem - wywala mi go do windowsa po jakimś czasie. Czy ktoś miał podobny problem - może sterowniki?

 

Dodatkowo zostałem poczęstowany RED SCREENEM w windows, po instalacji GPU-Tweak od Asusa, ale z tego co czytałem sporo ludzi ma taki problem.

post-153697-0-16890500-1341424009_thumb.jpg

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam rozwiązanie problemu. Otóż po nieznacznym obniżeniu taktować karty - testy przechodzą bez problemu. Zatem trafił mi się egzemplarz, który na stockowych ustawieniach działa niestabilnie (karta jest podkręcona fabrycznie).

Jutro idę wymienić kartę. Tutaj mam pytanie. Czy ryzykować drugiego TOPa czy może lepiej gigabyte X3 wziąć?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1750zł było wystarczjąca zachetą do zakupu evga

 

nie mam więcej pytań 8O :lol2:

 

Siema.

 

Kupiłem dzisiaj Asus GTX 670 TOP. MAm do Was pytanie czy Bus Interface jest poprawny (screen). Wskazuje na @16 1.1 a Mobo mam z x16 2.0.

 

Mam jeszcze problem z benchmarkiem z Szanghajem - wywala mi go do windowsa po jakimś czasie. Czy ktoś miał podobny problem - może sterowniki?

 

Dodatkowo zostałem poczęstowany RED SCREENEM w windows, po instalacji GPU-Tweak od Asusa, ale z tego co czytałem sporo ludzi ma taki problem.

 

a po drugie pcie będzie się zmieniać w zależności od obciążenia taka funkcja ala oszczędzanie energii.

 

shanghaj - czy ty aby czasem nie zainstalowałeś sterowników z płyty dołączonej do karty??

 

 

zainstaluj najnowsze na stronie geforce.com je znajdziesz

 

asusa nie mam a red screen czyli zmienił ci styl wyświetlania - ppm w pulpit -> personalizuj i po temacie

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244, stery mam najnowsze 304.79. Karta wywala się na benchmarkach angażujących teselację, wszystkie testy się wywaliły: unigine heaven, szanghaj, 3d mark 2011. Po obniżeniu zegara w MSI Afterburner jest wszystko OK. Zery wywalania, wszystko przechodzi elegancko.

 

Zauważyłem, że karta ma boosta do 1228MHz, czy to nie za dużo? Po obniżeniu taktów - 1202MHz i wszystko działa elegancko. Panowie, co o tym sądzicie? Trzeba kartę reklamować? Czytałem, że sporo osób ma taki sam problem jak ja z Asus TOP. Możliwe, że cała seria jest wadliwa.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GTX 670 TOP sprawuje się bez zarzutu cicha szybka i w miarę zimna, w końcu mogłem odstawić wysłużonego radka 4850hd

 

Co prawda spodziewałem się trochę więcej mocy bo w Wiedźminie 2 fullHD i ultra działa w stałych 60fps ale przy włączeniu ultrapróbkowania już nie jest tak kolorowo.

 

3dmark 11 (Preformance)

http://3dmark.com/3dm11/3808509#

 

PLA (1920x1080)

http://img337.images...nshot00000s.png

 

No i przeszła jeszcze 15min wypalanko w Furmarku także (1920x1080) z max temp 79C

Wszystko na razie na standardowych zegarach, jak odpędzę sie od lenistwa i znajdę czas to w sobotę zabiorę się za OC i dalsze testy, a za miesiąc może dorobię się SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, naprawiłem cały problem. Receptą okazał się być nowy BIOS ze strony ASUSa dla modelu TOP:

http://www.asus.com/...GTX670DC2T2GD5/

Po załadowaniu nowego BIOSu karta wkręca się maksymalnie na 1190MHz i wszystko działa elegancko.

 

Zatem problem polegał na tym, że BOOST był do zbyt wysokiej wartości, ale Asus to zauważył - wypuszczając nowy BIOS.

 

Przy okazji: wynik z Szanghaju: Average: 80.6FPS i Max: 125.5FPS. FXAA High.

 

 

KawaiiPantsu, sprawdź proszę w MSI Afterburner do ilu Ci się wkręca na rdzeniu ta karta.

 

BTW: 3D mark 2011: P9455.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam evga juz w domku, biore się za wstepne testy i mam kilka pytań, jakie jest domyślne napiecie pod obciazeniem, czy żeby krecic w msi afterburmner trzeba zwiekszyc wartosć power limit, wstepnie zwiekszyłem zegar gpu o 100mhz co daje w realnie około 1200mhz bez podnoszenia napiecia czy to dobry wynik czy zły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...