Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

1260mhz i nadal stabilna, narazie na tym kończe bo na stockowe chłodzenie to i tak za dużo, generalnie w porównaniu do 7970 to w stresie sporo głośniejsza ale z drugiej strony w bf3 na 1260mhz wydajniejsza o kilka fps, takze jestem w miare zadowolony, sideband dzieki za wskazówki, coś mi sie zdaje że 680 zagości u mnie na dłuzej, niz ostatnie kilka kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy żeby krecic w msi afterburmner trzeba zwiekszyc wartosć power limit, wstepnie zwiekszyłem zegar gpu o 100mhz co daje w realnie około 1200mhz bez podnoszenia napiecia czy to dobry wynik czy zły??

 

 

zwiększasz power limit na maxa ile suwak tylko pozwala i jedziesz. 1200 jest przyzwoitym wynikiem. moja robi max 1230 i 7000 na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej zaprzęgłem do współpracy mojego TOP-a i MSI Afterburner-a podkręcałem na razie tylko rdzeń na +106 co daje zegar wg. gpu-z 1165MHz (1243MHz w boost)

http://img151.images...15/zxczxczf.png

Sprawdzałem poprawność przez MSI Kombustor i że pierwszy raz mam z nim do czynienia nie bardzo jestem pewien czy robiłem to dobrze, wybierałem opcje kMark> X-score (1920-1080)

w benchmarku pokazywało mi taktowanie równe 1330MHz

 

Czegoś tu nie czaje, może mi ktoś wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy dobrze rozumiem.

 

1.

Moja karta w trybie normalnym na 980MHz, a w trybie Boost 1059.

Czy boost włącza się zawsze gdy włączana jest jakaś aplikacja/gra wykorzystująca w dużym stopniu kartę graficzną czy może działa to zupełnie inaczej?

 

2.

Kiedy ustawiam w MSI Afterburner offset na +20MHz to rośnie tryb default jak i boost. Czy w takim razie może być tak, że karta przez pewien czas będzie działać na tej dolnej wartości, a w pewnym momencie wskoczy na boost i skończy się to jakimś crashem systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw żądaną wartośc zapodaj haven3.0 na godzine jak sie nie wysypie to raczej jest dobrze, warto tez sprawdzic wiedzminem2 czy battlefield3 na serwerze 1.5k ticketów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie patrzę jak syn gra w cod black ops i widze że na karcie 51c i traktowanie 730mhz dla gpu wcześniej uruchomił minecraft klatkował w cholerę, idzie jakoś wymusić max traktowanie w każdej aplikacji 3d bo mi dzieciak stęka że karta do bani i już gtx 480 był lepszy, 680 w bardzo dobrej cenie http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx680-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,31676.html

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Hejo, macie może porównanie 670 do 680 wydajnością, temperaturami na chłodzeniu windforce 3x? i czy jest wersja z tym chłodzeniem ale nie OC zapewne były by niższe temp.

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoje pytanie musisz sobie sam znaleźć odpowiedź w googlach. na oko temperatury przy windforsie będą porównywalne dlatego że to są praktycznie dwie takie same karty różniące się jedynie chipem gpu. oc sobie możesz sam odkręcić jak ci się nie podoba.

 

a tak z życia to nie opłaca się brać 680 chyba że będzie w cenie 670.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Szukam ale różne dane i które są najbardziej wiarygodne. Bardzo prosze o dokladna odp na moje pytanie niestety nie mam czasu siedzieć´ i szukać tych inf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla LAki [lenia]

 

http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/karty-graficzne/2012/06/gtx680-vs-gtx670-czyli-ile-warte-jest-nasze-500-zlotych.aspx

 

wiesz ile mi zajęło znalezienie tego? :P 2 minuty... i to po polsku specjalnie dla ciebie...

 

a wersje sprawdź sobie na stronie producenta, jest tam all.

 

Temp możesz sobie ustawić przy użyciu profili wentylatorów i było by wtedy cicho i wydajnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Jakoś nie trafiłem na ten temat dziękuje. Wyszukiwanie na tel nie daje tych wyników co komputer. A do kolegi wyzej od tego jest forum sam szukaj po tylu stronach na tel z 2g nawet nie wiesz ile to zajmuje

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Przyglądając się osiągom obu kart w dziś dostępnych grach i benchmarkach mam wrażenie, że kosztujący 500 złotych mniej GTX 670 jest bez dwóch zdań bardziej interesującym produktem. Dlatego w jego posiadaniu pozostanie przyznane tej karcie wyróżnienie. Sytuacja ta może jednak ulec zmianie, gdy nowe tytuły gier wyżej postawią poprzeczkę układom graficznym i wydajność Keplera GK104 okaże się jedynie dostateczna. Na ten moment jednak jeszcze chwile poczekamy.

Myślicie, że wtedy 680 będzie miał tą wydajność dużo wyższą? Zawsze mam dylemat jak mam zmieniać grafikę ;/ proszę o odp.

 

Shadoweye powiedz mi proszę jeszcze jak z temp karty w twoim przypadku.

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że wtedy 680 będzie miał tą wydajność dużo wyższą? Zawsze mam dylemat jak mam zmieniać grafikę ;/ proszę o odp.

 

 

 

 

różnica nadal będzie kosmetyczna. wystarczy @ 670 i różnice jeszcze bardziej się zacierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LAki1231

 

Tempy to okolo 65 C max w stresie [na fabrycznych ustawieniach wentylatorów] ale można to obniżyć bawiąc się ustawieniami wentylatorów [karząc im się kręcić szybciej] jak to może wyglądać po takiej zabawie ci niepowiem bo niemam W3 gigabite ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Zaufam wam i wezmę sobie 670, teraz którą wersję byście mi polecili czy ta windofrce 3x styknie? Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam problem z wybortem karty.Poniewaz mam małe mieszkanie i nie mieszzkam sam to zalezy mi na tym zeby karta graficzna pod obciazeniem byla w miare cicha.i wybralem 2 w miare ciche karty(przynajmnij tak sadze) asus gtx680 i gigabyte gtx680.I mam do was pytanie.Ktora karta bedzie cichsza i chłodniejsza ?Bo testów porównujacych nie znalazłem a poza tym moze ktos ma taka jedna lub druga karte i wie cos na temat "cichosci tych kart i temperatury".Chodzi o to ze pracuje czesto na wymagajacych aplikacjach (i gram też czesto :D) głównie w nocy gdy inni śpią i gdy uruchamiam i pracuje(lub gram) jakis czas to moja karta graficzna buczy jak stara suszarka do włosów i nie da sie wytrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytko jedno która wybierzesz aczkolwiek asus jest minimalnie cichszy według testu który kiedyś czytałem na zagraniczniej stronie, wracając do tematu mam juz twin turbo zacząłem kleić radiatory i nie moge wyjść z podziwu jaki, ten klej ciach!iany, 2 godziny po wymieszaniu nadal ma konstystecję sraczki po spożyciu połtoralitrowej zepsutej maślanki mrongowskiej, jak zobaczyłem że za to ciach!o osobno żadają sobie po 30zł to oniemiałem, prawdę mówiąc wątpię czy to w ogóle bedzie trzymać, porażka roku z tym klejem, w lodówce mam Arctic Silver Thermal Adhesive ale strach nim kleić kartę nie dość że ostro trzyma i cięzko demontowac i przewodzi prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Witam wszystkich.Mam problem z wybortem karty.Poniewaz mam małe mieszkanie i nie mieszzkam sam to zalezy mi na tym zeby karta graficzna pod obciazeniem byla w miare cicha.i wybralem 2 w miare ciche karty(przynajmnij tak sadze) asus gtx680 i gigabyte gtx680.I mam do was pytanie.Ktora karta bedzie cichsza i chłodniejsza ?Bo testów porównujacych nie znalazłem a poza tym moze ktos ma taka jedna lub druga karte i wie cos na temat "cichosci tych kart i temperatury".Chodzi o to ze pracuje czesto na wymagajacych aplikacjach (i gram też czesto :D) głównie w nocy gdy inni śpią i gdy uruchamiam i pracuje(lub gram) jakis czas to moja karta graficzna buczy jak stara suszarka do włosów i nie da sie wytrzymac.

 

 

kup coś z chłodzeniem niereferencyjnym to bedziesz mial w miare cicho. Wedlug pomocy kolegów nie warto 680, lepiej 670 bo do 680 dokladasz ponad 500zl a masz tylko nie całe 7-10 % wydajności więcej. ja już zamówiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytko jedno która wybierzesz aczkolwiek asus jest minimalnie cichszy według testu który kiedyś czytałem na zagraniczniej stronie, wracając do tematu mam juz twin turbo zacząłem kleić radiatory i nie moge wyjść z podziwu jaki, ten klej [ciach!]iany, 2 godziny po wymieszaniu nadal ma konstystecję sraczki po spożyciu połtoralitrowej zepsutej maślanki mrongowskiej, jak zobaczyłem że za to [ciach!]o osobno żadają sobie po 30zł to oniemiałem, prawdę mówiąc wątpię czy to w ogóle bedzie trzymać, porażka roku z tym klejem, w lodówce mam Arctic Silver Thermal Adhesive ale strach nim kleić kartę nie dość że ostro trzyma i cięzko demontowac i przewodzi prąd

 

pisałem ci że tak jest ale chyba mi nie uwierzyłeś, ten klej pozostaje w postaci gumy żeby łatwo można go była w razie potrzeby zdemontować - tak przynajmniej przypuszczam oraz wnioskuję z opisu na ich stronie www. ja tak na karcie mam zamontowane chłodzenie od zakupu czyli od końca marca i się trzyma :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz racje ale o5 godzinach mozna zapomniec zrobiłem próbki karta przelezała wraz próbkami 12godz. na dekoderze kablówki (troche sie grzeje ten dekoder w jego okolicach około 30c) i po zdemontowaniu jednej z próbek klej w sródku nadal mazisty, z tym ze juz w miare trzyma, bo po 5 godz. ledwie się zaczął robic gumowy, narazie wygrzewam karte w haven i bf3, zobaczymy co dalejbedzie sie działo 3 próbki zostawie na kilka dni i późnej spróbuje demontazu a takze jak sie usuwa te mazidło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mieszałem nawet 6 minut, ale kartę nie powiem ubabrałem tym mazidłem, temperatury w bf3 około 50-53c ustawiłem obroty na 70% tak aby karta miała wietrzenie sekcji zasilajacej, w spoczynku 50% myśle że wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...