Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle pokazuje mi MSI afterburner

Karta powinna mieć 1059 na rdzeniu i 6008 na pamięciach. Jakim cudem masz 1150 Mhz?

 

Może po prostu coś źle odczytuję.

W każdym razie przy włączonym Heaven w MSI wygląda to tak:

Dołączona grafika

GPU-Z w zakładce sensors pokazuje to samo.

 

1059 mam jak w MSI ustawię Core Clock na -90

 

Wydaje mi się, że aktualnie Max Payne 3 jest najbardziej wykorzystującą sprzęt grą. Co prawda w wiedźminie 2 miałem mniej FPS, ale jendak MP3 wykorzystuje chyba wszystkie najnowsze technologie.

 

Dziś przez ok 30-40 minut miałem włączonego furmarka + Heaven Benchmark z renderowaniem dwóch obrazów jednocześnie.

Użycie pamięci na poziomie 1500mb, temperatura 61 stopni i wszystko działało.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy wiecie ale

 

ta technologia boost która występuje w serii kart 6xx jest dynamiczna tzn.

 

jeśli temperatura jest znośna to karta potrafi się i kręcić znacznie powyżej tego co podał producent

 

Przykład?

 

Asus 670 Top [1137 mhz niby w boost] ale karta potrafiła kicać nawet na 1350 :) [co było ciut zadużo bo [niekiedy potrafiła się wykrzaczyć gra :P zaduże taktowanie wzgledem namięcia [chyba]] po uptade VBios niema żadnych wykrzaczeń a taktowanie dochodzi i tak do 1250 [max. tyle widziałem]

 

wiec wasze karty mogą się kręcić wyżej niż podaje producent

 

 

@Hot_lopez

Ja bym ci proponował:

 

Jeden:

wywalić te stery beta [wiele osob pisało że są o kant d*** i mają swoje humory] a zainstaluj 301.xx co są dostępne i zobacz co i jak

 

Dwa:

a spróbuj obniżyć taktowanie i zwiększyć % na wentylach [może coś z tempami? chłodzenie niema luzów?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najlepiej byłoby wgrać nowy, oryginalny bios. Bo wygląda na to że fabrycznie jest za wysoko podkręcona. Też mam WF3 i u mnie max to 1059 i temp. nie większe niż 65stopni. O jakiś artefaktach nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shadoweye

 

Na 301 WHQL max też się wysypał.

 

Co do temperatur to przy maksymalnym obciążeniu karta grzeje się do 61 stopni więc chyba nie jest źle

 

 

@Fonzi

Bios mam 80.04.31.00.58 w wersji F4. Nowszego niestety nie ma.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w zakładce od gpu-z jak jest? Bo powinno być GPU Clock 980 Boost 1059Mhz. Ja teraz jestem w pracy i nie mam jak sprawdzić wersji biosu. Ale na 99% jest to wina biosu bo nawet czytając testy karty to każdy pisze że rdzeń kręci cię max 30MHz za to pamięć lepiej. Wiec jak u Ciebie jest 90Mhz więcej to nic dziwnego że masz artefakty.

Edytowane przez Fonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmniejszeniu też się gra wysypała.

 

Co do GPU-z. w zkładce Graphic Card jest 1059, ale po najechaniu na to wyświetla się informacja, że częstotliwości mogą się różnić i że należy zobaczyć na zakładkę sensors. Tam właśnie jest 1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja lopez zgraj bios swojej karty za pomocą gpu-z, Fonzi wyślij mu na email swój zgrany bios, lopez wgrywasz pod dosem bios Fonziego i patrzysz co się dzieje, jak będzie ok to zostawiasz, jeśli artefakty to z powrotem swój bios i na serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że aktualnie Max Payne 3 jest najbardziej wykorzystującą sprzęt grą. Co prawda w wiedźminie 2 miałem mniej FPS, ale jendak MP3 wykorzystuje chyba wszystkie najnowsze technologie.

 

Nie bardzo , ale to szczegół. Przewałkuj wsystkie gry na dx11 , jeżeli będzie się sypać tylko mp3 to wątpie by to był sprzęt.

 

Wyjmij jedną kostkę pamięci i sprawdz stabilność.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max payne 3 przeszedłem jakiś czas temu mając gtx570

wtedy tego nie było.

 

Fonzi

co do gpu-z to mhz wygląda identycznie jak u mnie, ale włącz sobie np heaven benchmark i przełącz na zakładkę sensors. Zobaczysz wtedy, że też będziesz mieć ponad 1059mhz.

Jak wrócę z roboty to sprawdzę wersje biosu.

U mnie też gpuz nie zgrywa biosu, ale może da się czymś innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak u mnie przy 3dmarku11 i Unigine Heaven 1189Mhz. W maxa też kiedyś grałem i nic się nie działo. Wszystko max 1920x1200 oprócz jednej opcji która potrzebowała ponad 2GB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś spróbować zgrać swój bios? (np programem, który wskazał ptys)

Moja wersja jest inna.

 

Można teżużyć:

http://www.gigabyte.com/support-downloads/utility.aspx?cg=3

Program jest produkcji gigabyte, działa pod windowsem i obsługuje się go jednym kliknięciem :)

VGA Tools -- @BIOS

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy monitoring taktowania w MSI Afterburner działa poprawnie ? Bo staram się w końcu dowiedzieć jakie jest realne taktowanie rdzenia po O/C w boost a niestety każdy program pokazuje coś innego. Wydaje mi się, że wynik z MSI jest najbliżej prawdy ale z drugiej strony wydaje mi się, że wynik końcowy jest trochę za niski na takie taktowania ??

06.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu montażu accelero twin turbo II i dołączonego do zestawu kleju, dzisiaj po kilkunastu dniach spróbowałem oderwać radiator z próbki którą zrobiłem podczas montażu karty, radiator odpadł po użyciu niewielkiej siły, resztki kleju bez problemu da się doczyścić zarówno z radiatora jak i chipu czy pochlapanego przy montażu pcb, także panowie śmiało kleić i nie ma sensu pierniczyć się z taśmami klejącymi które mają znacznie większą rezystancje cieplną od kleju, ogólnie chłodzenia sprawuje się bardzo dobrze, max temperatury to 60c w obecne upały, cisza w porównaniu do fabrycznej suszarki bezcenna

 

@Heat u mnie tylko na kompie z siga mam ponad 11tyś., także wydaje mi się że powinieneś mieć trochę wiecej

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys sterowanie wentylatorami twina pozostawiłeś karcie czy ustawiałeś własny profil w afterburnerze? badałeś temperaturę sekcji zasilania?

 

heat również i moim zdaniem masz wyniki ok. ptys zapomniał że jemu punktów dodaje HT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się oferty w sklepach na chłodzenie Arctic Accelero Hybrid szkoda że cena to 569 zł

Pytałem w sklepie kiedy będą mieli na stanie, termin koniec sierpnia.

Wysłałem też maila do Arctic'a czy po zamontowaniu Accerero Hybrid da się zamontować backplate który mam na EVGA, niestety odpowiedz negatywna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duszek daj sobie spokój po co woda na gtx 680/670 i do tego tylko na rdzeniu, jak twin turbo radzi sobie bez problemu z wydzielanym ciepłem, do tego takie wodne jest trochę z [gluteus maximus], jak już to tylko fullcover bo biedna sekcja w tych kartach grzeje się znacznie bardziej od pamięci czy rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co ?, dla dużo mniejszych temperatur i ciszy pod obciążeniem. Co do bloku typu FC to pokrywa on sekcję, ale ciecz nie przepływa przez jego okolicę i całe ciepło odbiera kawałek metalu połączony z reszta bloku przez czasem niezbyt solidne połączenie, więc moim zdaniem duży aluminiowy radiator równie dobrze sobie z tym poradzi. Sam będę takie coś robił jak nie pojawią się bloki FC do mojej karty i będzie to równie wydajne.

 

Co do tematu to jestem ciekaw czemu jest tak mała dostępność kart MSI GTX670 Power Edition Twin Froz 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co ?, dla dużo mniejszych temperatur i ciszy pod obciążeniem. Co do bloku typu FC to pokrywa on sekcję, ale ciecz nie przepływa przez jego okolicę i całe ciepło odbiera kawałek metalu połączony z reszta bloku przez czasem niezbyt solidne połączenie, więc moim zdaniem duży aluminiowy radiator równie dobrze sobie z tym poradzi. Sam będę takie coś robił jak nie pojawią się bloki FC do mojej karty i będzie to równie wydajne.

 

Co do tematu to jestem ciekaw czemu jest tak mała dostępność kart MSI GTX670 Power Edition Twin Froz 4

 

a po co mniejsze temperatury jak na twin turbo mam 56-60c podczas gry i to po podkreceniu jak w sigu?? nie wiem jakie bloki ogladałeś ale http://www.ekwb.com/...80-gtx-csq.html zdecydowanie przepływa nad sekcja a nawet budowa bloku wymusza aby woda tam nie zalegała, oczywiście że duzy radiator wystarczy, nawet nie musi byc taki duży bo w haven sprawdzałem plecki karty pirometrem i miała w okolicach sekcji 65c, po co kupowałes to dziwadło msi jak chciałes wc, lepiej było kupic referenta albo gigabyte windforce które ma referencyjne pcb wzbogacone o jedna sekcję zasilajacą Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już bym miał zakładać WC to na całość kompa a nie tylko na grafe, nie byłoby to opłacalne. (musiałbym sprzedać chłodzeni procka H100)

Także może się skuszę na TTII tylko zostaje sprawa z tym klejem termo, lub jakaś dobra taśma do radiatorków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kupowałes to dziwadło msi jak chciałes wc, lepiej było kupic referenta albo gigabyte windforce które ma referencyjne pcb wzbogacone o jedna sekcję zasilajacą

 

Bo mam ją w bardzo korzystnej cenie i fakt, że w chwili zakupu nie ma bloku FC wcale mnie do tego nie zniechęcił, a nawet jak się nie pojawi to zwoduje ją na uniwersalnym i też będzie pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź brzmi nie. powiem ci jeszcze że zanim zmieniłem platformę na ivy miałem coś podobnego do twojej i5 750@4.0ghz 8gb ramu i ten sprzęt ograniczał mi moją 680. dopiero w tandemie z ivy @ 4.5~4.6 karta rozwinęła skrzydła. chodzi mi przede wszystkim o częste spadki FPS poniżej 60 przy bf3, skyrim itd.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...