Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od kilku dni GIGABYTE GTX670 wersje GV-N670OC-2GD , karta ma taktowane fabrycznie GPU 980 MHz. Ale jak zapuściłem kilka razy 3D Marka 11 przy włączonym GPU-Z na zakładce sensors poustawiałem aby wskazywało najwyższe odczytane wartości to w polu GPU Clock Clock pokazuje 1162 MHz czy to oznacza że karta sam się podkręca z 980 do 1162 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem MSI Afterburner i tam bez zmiany napięcia (po kilku próbach) karta poszła na core +128MHz test 3D Mark 11 wynik skoczył z 9100 na 9800, GPU-Z odnotował max taktowanie core na 1293 MHz. Wyżej wywalała test. Jak podniosłem core voltage o +25 to nie dało to żadnego efektu. Na razie nie mam więcej czasu się tym bawić, ale pewno stopniowe zwiększanie napięcia pozwoli przełamać 1300MHz, i oczywiście zostaje jeszcze podkręcenie pamięci :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Ja odnotowałem przeciwne dane, wręcz zaniżone mam zużycie o około 8%... może to zależy od procesor ja mam i 2600K

Karte mam drugi dzień GTX 670 W3 ;) i jest super, jeszcze do tego to chłodzenie myślałem że będę musiał zmieniać a tu proszę 30 stopni przy necie muzyce gg.... w grach około 50-55 ;) i to przy totalnej ciszy w pokoju;)

 

Wie ktoś może lub ma schemat oryginalnych parametrów krzywej obr od temp?, bo OC GURU 2 i msi afterburner zaczyna od 40%, i to jest około 2k obr, a na auto przy 30-40 stopni ma 800, a chciałbym zmodyfikować jedynie oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 660ti jakiego zasilacza wymaga? Da radę przy moim? Jakoś google nie potrafi mi wypluć potrzebnego info.

 

na guru3d w reckach 660Ti polecali 500-550 Watowe zasilki.wiec Twoj zasilacz spokojnie pociagnie 660
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś kartę MSI 680 GTX (zwykłą) bo wgrałem jakiś modowany bios a chcę wrócić do starego ( nie zgrałem swojego wcześniej).

Znalazłem wprawdzie na Techpower oryginalny bios ale on ma wielkość ok 64 kb a ten modowany co wgrałem ma 184 kb.

Patrzyłem na wszystkie biosy tam podane i wiekszość ma 64 ale te podkrecone maja 184. Nie wiem o co chodzi. Czy to jakaś kompresja?

 

Może ktoś ma taką karte i by mógł mi zgrac.

 

TU jest instrukcja jak to zrobic.

http://www.overclock...0#post_17886631

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś kartę MSI 680 GTX (zwykłą) bo wgrałem jakiś modowany bios a chcę wrócić do starego ( nie zgrałem swojego wcześniej).

Znalazłem wprawdzie na Techpower oryginalny bios ale on ma wielkość ok 64 kb a ten modowany co wgrałem ma 184 kb.

Patrzyłem na wszystkie biosy tam podane i wiekszość ma 64 ale te podkrecone maja 184. Nie wiem o co chodzi. Czy to jakaś kompresja?

 

Może ktoś ma taką karte i by mógł mi zgrac.

 

TU jest instrukcja jak to zrobic.

http://www.overclock...0#post_17886631

 

 

oto BIOS http://minus.com/lbqmjAiCli7U74

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, przestrzegam przed kupowaniem kart na Allegro u sprzedawcy PHU RAVI. Zakupilem Gigabyte gtx 660 ti w wersji OC i z Borderlands za 1249 pln, karta doszła i jest taka jak w opisie, natomiast brak jakiegokolwiek dowodu zakupu oraz gwarancji, mimo że wspominal o nich na aukcji.

Sprzedawca nie odpisuje, nie odbiera telefonu, brak faktury tak samo co najmniej u jednej osoby która razem ze mną kupiła tą kartę.

 

http://allegro.pl/sh...item=2574790593

 

Sprzedawca ma masę towaru w świetnych cenach, początek każdej aukcji "HIT CENOWY !! "...

Domyslam się dlaczego - sprzedaż nieewidencjonowana..

 

Update - udało się dodzwonić, obiecał dosłać do piątku - mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie i będzie ok.

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dośle to FISKUS i po gościu. Znajomy handlował kiedyś duperelami z zagranicy na allegro, w sumie dość długo się bawił w tego typu rzeczy. Później postanowił założyć firmę i sprzedawać dalej legalnie, ale US miał go na oku już wcześniej i się do niego przyczepili. Nie wiem jak sprawa się skończyła, ale pewnie musiał troche kasy zapłacić.

 

Jak się chce sprzętu z gwaracją to trzeba brać w zaufanym sklepie, 100zł człowieka nie zbawi, a problemów można uniknąć.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś syntetyk - skaner artefaktów który dokładnie przetestuje mi GTX 680? zawsze testowałem karty w OCCT, ale teraz przez turbo podczas obciążenia OCCT nie ma stałych zegarów GPU. Jak podkręcę tak aby z turbo miał 1250 to podczas testów OCCT zegar waha się w przedziale 1220-1250 (power limit mam ustawiony na maximum). Na pewno wiem, że 1270 nie jest stabilne ponieważ wiesza się w Unigine Heaven, niby na 1260 działa, ale OCCT + jakaś gra zawsze pomagał określić czy jest to stabilne na 100% czy tylko udaje. Póki co kręcę na czuja sprawdzając grami lub 3DMarkiem... ale tak robiłem 10lat temu jak byłem mały Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, przestrzegam przed kupowaniem kart na Allegro u sprzedawcy PHU RAVI. Zakupilem Gigabyte gtx 660 ti w wersji OC i z Borderlands za 1249 pln, karta doszła i jest taka jak w opisie, natomiast brak jakiegokolwiek dowodu zakupu oraz gwarancji, mimo że wspominal o nich na aukcji.

Sprzedawca nie odpisuje, nie odbiera telefonu, brak faktury tak samo co najmniej u jednej osoby która razem ze mną kupiła tą kartę.

 

http://allegro.pl/sh...item=2574790593

 

Sprzedawca ma masę towaru w świetnych cenach, początek każdej aukcji "HIT CENOWY !! "...

Domyslam się dlaczego - sprzedaż nieewidencjonowana..

 

Update - udało się dodzwonić, obiecał dosłać do piątku - mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie i będzie ok.

 

Ja dostałem bez upominania się, aczkolwiek kupowałem coś innego - choć w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymieniac gtxa570 na 670?Dołączona grafika

 

wszystko zależy od tego w jakiej grasz rozdzielczości jeżeli w co najmniej 1920x1080 to różnice zauważysz od razu. ja zmieniłem z 480 na 680 a jak wiadomo 570 to praktycznie 480 tylko ma mniej pamięci i moim zdaniem było warto. wszędzie tam gdzie kończyła się 480 zaczyna się 680 tzn że nic mi się nie tnie wszędzie trzyma 60fps - mam włączoną synchronizację adaptacyjną dlatego więcej klatek mi nie wyświetla. z 480 nie uzyskiwałem już tej płynności w bf3 na ultra grać się nie dało bo ciągłe spadki w okolice 35-45fps mnie dobijały. analogiczna sytuacja była z innymi grami.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie q9550 ,dfi t2rs-plus , 4gb ram goodram pro 1066 gtx570, zamówiłem zasilacz be quiet 730w bo tagan mi sie spalił.Bede sie przesiadał teraz na 2600k jakieś 8gb ram płyta nie wiem jaka Dołączona grafika

 

 

ps: Głownie gram w bf3.Przyda mi sie wieciej klatek odrazu lepiej sie gra

Edytowane przez @MAKAR@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...