Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Cały weekend intensywnie się zastawiałem 670 vs 7970, w końcu padło na 670 (wydajnościowo słabsza od 7970, ale mniejszy pobór prądu i temp., no i cała konstrukcja nowsza jest jakby nie patrzeć). Wczoraj odebrałem, zamontowałem (jezu jakie to ciężkie w porównaniu do 7850) i niestety na dzień dobry kubeł zimnej wody:

 

aktualnie u mnie na tapecie GW2, które na GTX 670 (WF3 od Gigabyte) chodzi gorzej niż na poprzedniej karcie (Sapphire 7850 @ stock). Ciągłe dropy fps i generalnie mulenie (np. po alt+tab ). Google wypluwa sporo topiców z podobnymi problemami - ponoć karta nie bardzo sobie radzi z dynamiczną regulacją zegarów. Używam najnowszych sterów, stare usunąłem Driver Sweeperem.

 

Ta gra głównie siedzi na cpu , na nv masz wyższe obciążenie cpu stąd niższa wydajność. Oczywiście panownie z nv nie widzą problemu w sterach , a w samej grze. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend intensywnie się zastawiałem 670 vs 7970, w końcu padło na 670 (wydajnościowo słabsza od 7970, ale mniejszy pobór prądu i temp., no i cała konstrukcja nowsza jest jakby nie patrzeć). Wczoraj odebrałem, zamontowałem (jezu jakie to ciężkie w porównaniu do 7850) i niestety na dzień dobry kubeł zimnej wody:

 

aktualnie u mnie na tapecie GW2, które na GTX 670 (WF3 od Gigabyte) chodzi gorzej niż na poprzedniej karcie (Sapphire 7850 @ stock). Ciągłe dropy fps i generalnie mulenie (np. po alt+tab ). Google wypluwa sporo topiców z podobnymi problemami - ponoć karta nie bardzo sobie radzi z dynamiczną regulacją zegarów. Używam najnowszych sterów, stare usunąłem Driver Sweeperem.

 

a ustawiłes w sterownikach maksymalna wydajność zamiast adaptacyjnej ?? jeśli nie to ustaw i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sobie nowej karty i wybór padł na 670. Karta będzie oczywiście wodowana i teraz pojawia się dylemat:

 

-Gigabyte 670 OC - pełne PCB od 680 z nieuciętą sekcją zasilania (do OC rewelacja)

 

-Gainward 670 Phantom - PCB od 670 (krótkie, co jest ogromną zaletą) i z pamięciami tylko od strony rdzenia, co jest dla mnie kluczowe, by schłodzić wszystko fullcoverem.

 

Giga jest tańszy i pewniejszy co do mocnego OC, Gainward za to jest znacznie mniejszy, ale też odrobinę droższy i to słabsza konstrukcja/sekcja zasilania, co może wpłynąć na podkręcanie.

 

A może poczekać na tę nową promocję od AMD i kupić 7950 z 3-ema grami gratis? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sobie nowej karty i wybór padł na 670. Karta będzie oczywiście wodowana i teraz pojawia się dylemat:

 

-Gigabyte 670 OC - pełne PCB od 680 z nieuciętą sekcją zasilania (do OC rewelacja)

 

-Gainward 670 Phantom - PCB od 670 (krótkie, co jest ogromną zaletą) i z pamięciami tylko od strony rdzenia, co jest dla mnie kluczowe, by schłodzić wszystko fullcoverem.

 

Giga jest tańszy i pewniejszy co do mocnego OC, Gainward za to jest znacznie mniejszy, ale też odrobinę droższy i to słabsza konstrukcja/sekcja zasilania, co może wpłynąć na podkręcanie.

 

A może poczekać na tę nową promocję od AMD i kupić 7950 z 3-ema grami gratis? Dołączona grafika

 

Gainward ma pcb ref , różnica prócz pamięci to sekcja zasilania. A dokładnie w gainwardzie masz dr mos , w zasadzie w 670/680 sekcja zasilania nie ma żadnego wpływu na oc , wszystkie karty mają ograniczone napięcie do 1.17v , po modzie 1.21v. Nie lcząc pewnych modeli zotac-a i msi z pwm CHL8318. Także oc zależy od samego gpu - wartość asic.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego mnie ten gainward kusi, ze względu na krótką płytkę - jako że i tak będzie fullcover, to po co mi taka bycza karta, problemu ze schłodzeniem jej nie będę miał.

Jeszcze Palit ma w ofercie 670 z pamiątkami po jednej stronie, ale w polsce Jetstream praktycznie niedostępny, więc nie ma o czym gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej powinien dać radę z nie podkręconym zestawem. w razie czego spójrz na polecane zestawy na listopad i dla podobnego do twojego zestawu dobrali Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W, 80 plus BRONZE http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-530w-80-plus-bronze-activepfc-2xpci-e-bn181-418344/ także koszt ewentualnego nowego zasilacza nie jest wcale jakiś duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takie coś Klik! i jako że jest to moja pierwsza karta NV od wielu lat mam kilka małych pytań :) Pierwsze jakiej temperatury nie przekraczać i drugie jakiego V nie przekraczać ? Dodatkowo fajnie by było jak by ktoś mógł mi wywróżyć na ile mniej więcej takie karty się kręcą abym miał w co celować ;)

 

To chyba wszystko no może jeszcze jakiś program/gra co w miarę dobrze i sprawnie ocenia stabilność podkręconej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z 660Ti od EVGA... Mianowicie po jakimkolwiek podkręceniu karty każde wybudzenie kompa ze spoczynku daje mi Driver crash (sterowniki 306.23) jak zainstaluje nowsze sterowniki to problem się pogłębia bo zamiast DC mam BSOD przy wybudzaniu i komp się restertuje. Jak karta pracuje na seryjnym taktowaniu to jest wszystko ok. W trakcie użytkowania też nie ma żadnych problemów ani na stock ani po OC.

 

Mój sprzęt:

i5 2500k @ 4.5GHZ

Asrock Z68 Extreme3 gen 3

PSU BeQuiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia do ilu 'podniesiesz', NV uniemożliwia programowe podnoszenie napięcia na Keplerze. Powyżej 1,175V nie podskoczysz.

 

Dzięki za informacje jeden problem mniej ;) Ale chyba coś nie bardzo wiem o co w tym biega w tym rzekomo łatwiejszym podkręcaniu ... Zainstalowałem EVGA Precision X ustawiłem Power Targer na 135% dałem GPU +100MHz oraz RAM +300MHz i klatki w najnowszym NFS spadły mi z 50-60FPS na 20-30FPS ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia do ilu 'podniesiesz', NV uniemożliwia programowe podnoszenie napięcia na Keplerze. Powyżej 1,175V nie podskoczysz.

 

Piszesz o kartach z konkretnymi pwm , poza tym max to 1.21v po edycji biosu i nie ma to nic wspólnego ze sterownikiem. Taka jest tablica napięć aktywna.

 

Jak ktoś będzie miał kartę opartą na pwm chl8318 to po wyjściu msi af 2.3.0 będzie mógł zapodać nawet 1.6v na gpu. To pwm znajdziecie w kartach msi pe i zotac extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? Nie po to NV pogroziła palcem EVGA przy okazji wypuszczenia 680 Classified, która to karta pozwalać miała na to i owo. EVGA twierdzi, że NV nie życzy sobie aby producenci dawali opcję zmiany napięcia w urządzeniach z ich produktami.

 

Strzelam, że 90% kart na rynku jest opartych na referencie, a dla 95% użytkowników zmiana napięcia nie będzie możliwa. Te 5% to ci, którzy będą dłubali aż wydłubią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem MSI Afterburner i chyba wszystko działa jak należy max MHz w Boost to 1320MHz a normalne taktowanie 1156MHz - choć w NFS poniżej 1260MHz nie schodziło według wykresów. Maksymalna odnotowana temp na tym taktowaniu 50stC po 1h grania :)

 

Power Limit: +120%

Core: +150MHz

Mem: +400MHz

 

Zobaczę czy coś jeszcze da się wycisnąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok ten power limit co oznacza co on daje ?

 

W wielkim uproszczeniu zamiast zmieniać V zmieniamy Power Limit i karta sama sobie daje więcej "mocy" w miarę potrzeb. Tak przynajmniej wszyscy tą funkcję opisują ;) Przy dobiciu do 130% udało mi się uzyskać 1346MHz w trybie Boost na rdzeniu ale to tylko dla 3DMarka, na co dzień tak tej grafy męczyć nie będę :) Z tym Boost jest trochę dziwna sprawa bo dla przykładu jak ustawię swoje takty do grania:

 

Power Limit: +120%

Core: +150MHz

MEM: +500MHz

 

GPU-Z podaje wtedy ustawienia:

 

Core: 1156MHz - Boost: 1235MHz

MEM: 1802MHz

 

Wiec teoretycznie powinno być max 1235MHz natomiast wykresy notują skoki częstotliwości nawet do 1320MHz a minimum spadają do 1260MHz pod mocnym obciążeniem (testowane na nowym NFS 2560x1600 i wszystko na max). Wychodzi z tego że karta jak jej brakuje mocy to i tak przekracza taktowanie jakie powinna, nie wiem czemu ale póki jest stabilnie to nie narzekam :)

 

Kolejną ciekawostką jest PCI-E mianowicie bez obciążenia pokazuje mi w GPU-Z tak: PCI-E 3.0 x16 @ x16 1.1 a pod obciążeniem już PCI-E 3.0 x16 @ x16 3.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...