Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniku specjalnie nie poprawiłem (marne kilka PK) ale dzisiaj miałem chwilę to w końcu znalazłem max. takty mojej karty na standardowym biosie ;) Jak na zaledwie GTX670 to chyba źle nie jest :)

 

P11017 GPU: 1359MHz MEM: 3734MHz PL: + 135%

http://www.3dmark.com/3dm11/5084996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm podkrecilem lekko kartena 1175 MHz a RAM +300 (defaultowo nie sa jakies wysokie, nie pamietam)

 

I teraz, gralem sobie w Q1, ponad 1600 FPS i nagle pyk, czarny ekran na ułamek sekundy i widze, że EVGA pokazuje na rdzeniu 536MHz, pamieci 810 MHz (449MHz)

 

Pomaga tylko reset.

 

Stery 310.61 beta.

Na bloku full cover, 39st C.

 

Mam wrazenie, ze włącza się thermal throttling i dlatego nagle robi declock.

Co ciekawe nie ma zadnego bledu sterownika itd,a Crysis na full leci godzinami bez zajakniecia.

 

too much fps? :D

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.guru3d.com/files_details/geforce_310_70_whql_driver_download.html nowe stery w końcu gamonie porodziły sobie z crashami w bf3, teraz wszystko ok i gra dziala bardzo płynnie, dodatkowo najnowsze gry tez zyskuja boosta, dziekujemy nvidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój działa na podobnych temperaturach co twój. ostatnio trochę mieszałem przy profilu wentyla i mam teraz taki:

 

Dołączona grafika

 

nie pozostawiam sterowania karcie ponieważ przegrzewa sekcję zasilania gdyż za małe przyjmuje obroty wentylom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gdy nawet przykładam do nich ucho to ich prawie nie słyszę - chodzi mi oto że nie dobiega z nich żaden irytujący dźwięk poprostu szum. w moim zestawie w którym mam sporo dużych wolno kręcocych się wentyli i tak najgłośniejsze są dyski twarde, gdy je wyłączę to panuje błoga szumiąca tylko cisza Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Mam małego zonka - otóż moja 670 Gigabyta (Windforce x3) ma alergiczne uczulenie na nowego Hitmana. Otóż po kilku minutach grania gra wykrzacza się z errorem Directxa że driver przestał odpowiadać itp. bzdury. Podobny problem ma kupa ludzi i nikt nie chce się przyznać do winy... Jedyne co pomaga na chwilę obecną to wymuszenie w Nvidia Inspectorze poziomu pracy P2 i przypisanie mu na stałe określonego taktowania oraz napięcia. Jest to na razie jedyny znany sposób na wyłączenie badziewia pt. Nvidia Boost, który to sobie dynamicznie w trakcie grania manipuluje taktowaniami jak mu się żywnie spodoba. Hitman niestety kładzie się na plecy podczas takich zabaw. Wrzuciłem ostatnie bety sterowników w nadziei że Nvidia coś poprawi - kupa.

 

No i mam zagwozdkę - ręczne przełączanie ustawień karty przed każdym odpaleniem gry, a potem przełączanie w idle/auto za bardzo mnie nie bawi. Podstawa do gwarancji jest to raczej śliska, problem przez 3 miechy eksploatacji pojawił się tylko w Hitmanie i w Assasin Creedzie Revelations - tyle że tam gra pauzowała po prostu na pięć sekund i kontynuowała po restarcie sterownika. Google żadnego lepszego rozwiązania nie podsuwa, a temat przewija się od ponad roku przez geforcy 4xx 5xx i 6xx... Czyżby jednak wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem w gtx 580, bo stockowy bios za mało prądu dawał.

Tyle, że w 6xx sie to troche zmieniło. Opcja jest, ze jesli masz fabycznie podkrecona grafe to moze sprobuj ja zdeclokcowac do onvidia offical?

Przychodzi mi do glowy jeszcze pci-e power management -> off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIE power cały czas na Off. Bios najnowszy. Jak wymuszę dafultowe taktowania 980/3000 i wyłączę w ten sposób boosta Hitman działa stabilnie. Ewidentnie w którymś momencie karta nie podnosi wystarczająco napięcia w stosunku do przyrostu taktowania.

 

Do tej pory myślałem że boost ogranicza się do wartości zapisanej przez producenta (całe OC edition, whatever) a tu karta podbija dużo więcej ni z gruchy ni z pietruchy. W większości przypadków ten bajer może i działa, ale ja nie potrzebuję nic więcej ponad defaultową wydajność do grania w 1680x1050. Powinna być opcja wyłączenia automatycznego OC, a nie ma :/

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za takt 980mhz , w boost to ci takt podchodzi pod 1200mhz spokojnie. Zapewne trafiłeś na padaczkę sztukę , do tego nowe stery zmniejszają stabilność i oc , także problem murowany przy kiepskich egzemplarzach. Sprawdz asic gpu-z będzie wiadomo , czy problem to kiepska sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam ręcznie max stabilnego OC to będę miał pewność. W Far Cry 3 pełna stabillność, Unigine Heaven ten śmiga. To jest jakiś idiotyczny bug w sterach który wyłazi na części kart - nawet tych laptopowych. Mam do końca roku wolne to się pobawię Dołączona grafika

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadacie może jakieś dokładniejsze informacje odnośnie aktualizacji w sterownikach dla GTX670 w trybie 4-way SLI? Spotkałem się na jakimś forum z informacją że gość kupił najpierw trzy, a później miał okazję kupić czwartą, ale nie wywnioskowałem czy działa to w trybie 4-way.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...