Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Zaodrze244, dostalem sie do tego system log-a ( niestety u mnie wersja angielska ) ale nie widzialem zadnego zapisu dotyczacego display.

Kaszpir, tak jak pisalem wczesniej, temp. w stresie to max.62 stopnie. Poustawiam tak jak napisaliscie i bic moze przejdzie mi chociaz test w Heaven.

Jeszcze jedno pytanie. Troche glupie ale warto sie dowiedziec. Karta ma 2 wejscia pod zasilanie jedno 6 pinowe a drugie osmio i chodzi o to ze u mnie to wszystko jest podpiete jednym kablem pod zasilacz gdyz na tym jednym kablu mam wlasnie 2 takie koncowki. Teraz nie wiem czy podlaczylem dobrze. Byc moze musialbym uzyc drugiego kabla? tzn jeden kabel podpiety pod 6pin a drugi pod 8. Czy to cos zmieni?

PS. Przed chwila wl. Heaven i nadal to samo. Ustawilem napiecie o jeden suwak wiecej w evga precision, max prerender frames na 1. Nie dotarlo nawet do polowy gdy wywalilo mnie na pulpit mowiac ze sterownik nvidii utracil sprawnosc.

System log pisze to:

Display. Event ID 4101. Display drver nvlddmkm stopped responding and has succesfully recovered

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze moj brat kupil 2 tygodnie temu takiego samego Gigabyta i z przykroscia musze ci powiedziec ze nic nie terkocze. Tak naprawde nie widzialem jeszcze tak cichej karty a stalem kolo kompa kiedy gral w bf3 po multi, fc3 jak i ja sam robilem testy w 3dmarku11. Karta nawet pod obciazeniem jest praktycznie nieslyszalna. I mowimy tu o tej samej karcie windforce oc z 3 wentylatorami

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue przetestowałem tego biosa i moja evka 1293mhz stabilne, natomiast 1304mhz w bf3 po około godzinie się wysypała, wróciłem, do stockowego romu po testach bo szkoda się pierniczyć dla tych kilkudziesięciu mhz, w grach nie widzę różnicy, natomiast temperatury trochę wyższe.

 

hoko nie ma różnicy jak masz podpięte kable pod grafę, jakby było mało prądu to raczej cały komp się restartuje, weź kartę idź do jakiegoś kumpla

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaodrze244, dostalem sie do tego system log-a ( niestety u mnie wersja angielska ) ale nie widzialem zadnego zapisu dotyczacego display.

Kaszpir, tak jak pisalem wczesniej, temp. w stresie to max.62 stopnie. Poustawiam tak jak napisaliscie i bic moze przejdzie mi chociaz test w Heaven.

Jeszcze jedno pytanie. Troche glupie ale warto sie dowiedziec. Karta ma 2 wejscia pod zasilanie jedno 6 pinowe a drugie osmio i chodzi o to ze u mnie to wszystko jest podpiete jednym kablem pod zasilacz gdyz na tym jednym kablu mam wlasnie 2 takie koncowki. Teraz nie wiem czy podlaczylem dobrze. Byc moze musialbym uzyc drugiego kabla? tzn jeden kabel podpiety pod 6pin a drugi pod 8. Czy to cos zmieni?

PS. Przed chwila wl. Heaven i nadal to samo. Ustawilem napiecie o jeden suwak wiecej w evga precision, max prerender frames na 1. Nie dotarlo nawet do polowy gdy wywalilo mnie na pulpit mowiac ze sterownik nvidii utracil sprawnosc.

System log pisze to:

Display. Event ID 4101. Display drver nvlddmkm stopped responding and has succesfully recovered

 

 

skręć kartę na 1000mhz - 1100 w turbo i sprawdź czy będzie działać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nic nie terkocze bo to terkotanie w moim przypadku ujawnia się tylko i wyłącznie gdy wentylatory pracują na 52%. z ciekawości dałem 100% i przełączyłem na auto żeby karta powoli obniżała prędkoś i w pewnym momencie usłysząłem terkot i brzęczenie. (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ptys za info. Myslalem juz ze zle podlaczylem.

Maly update, choc dla mnie wielka roznica, tak jak Kaszpir pisal wczesniej a potem zaodrze244 dodal od siebie propozycje ze prawdopodobnie karta jest zbyt mocno podkrecona. Jak sie okazuje, nie wiem dlaczego ale wczesniej przy stockowych ustawieniach karta, a raczej rdzen w trybie turbo pracowal z predkoscia 1250MHzDołączona grafika gdzie na oficjalnej stronie asusa jak i na samym pudle pisze jasno - 1201MHz Top Turbo boost.

Tak wiec uzywajac nadal Evga Precision X i zakldaki pt. GPU clock offset skrecilem karte o 50Hz mniej i jak sie okazalo karta przeszla caly test Heaven 2-krotnie tak wiec problem chyba rozwiazanyDołączona grafika

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za porady. Nie wiem chlopaki co bym zrobil bez was. Duzy browar jak i plusiki. Dzieki sliczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sprawdzalem wczesniej i jak sie okazuje na oficjalnej stronie sa tylko sterowniki nvidii i asus gpu tweak. To wszystko. Sprawdzalem tez inne strony i znalazlem bios na techpowerup ale jak sie okazalo gdy probowalem flashowac bios okazal sie identyczny. Tak czy siak jestem zadowolony z tego ze karta dziala poki co w testach syntetycznych, zobaczymy jak bedzie ze stabilnoscia w grach. Temp. max w stresie wyniosla 69stopni tak wiec moglbym podniesc napiecie na rdzeniu ale nie mam zielonego pojecia jak to sie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie się podnosi zwiększając power limit. tak przynajmniej jest w msi afterburnerze. sprawdź najpierw jakie napięcie jest podawane gpu. 1.212v to jest fabryczny max zalecany przez nvidie i pewnie asus tego przestrzega. napięcie możesz sprawdzić na wykresach gdzie leci temperatura takty i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej sczytywać taktowanie rdzenia ? Bo co program to pokazuje różne wartości. Trochę się pobawiłem moją MSI i udało mi się przebić przez 11k w 3dm11 tyle, że chciałbym wiedzieć przy jakich zegarach ona to robi - czy monitoring z Afterburnera pokazuje poprawne taktowania ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat-bardzo ladny wynik :D

Zaodrze, z tego co widzialem na wykresach to sideband ma racje co do tego asusa. Przy 99% utylizacji gpu napiecie max.wynosi 1175 i tyle tez moge ustawic w Evga Precision a ani mv wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was z temperaturą sekcji zasilania ? Bo na poprzedniej 670 od gigabyte backplate był praktycznie ledwo ciepły a przy tej jest bardzo gorący i to w sumie przy standardowych taktowaniach.

 

Ref 680 ma 4fazy , a 670 gigabajt ma 5 faz i wsysa nieco mniej watów Dołączona grafika . Na asusie jest 10faz także chłód Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heat-bardzo ladny wynik Dołączona grafika

Zaodrze, z tego co widzialem na wykresach to sideband ma racje co do tego asusa. Przy 99% utylizacji gpu napiecie max.wynosi 1175 i tyle tez moge ustawic w Evga Precision a ani mv wiecej

 

no to trzeba zrobić moda biosa żeby było 1,212v tak jak mam to u siebie Dołączona grafika

 

ja zrobiłem to tą metodą: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?284014-KGB-Kepler-BIOS-Editor-Unlocker

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Ściągnąłem Beta CRYSIS 3 dzisiaj, i ku mojemu zdziwieniu karta miała 67stopni, GIGABYTE WINDFORCE 3x, wasze też osiągają takie temperatury? Obudowę mam Antec Two Hundred v2 wentylatory z tyłu i a górze obudowy, i chyba z dołu przy grafice dołożę, tylko pytanie czy on ma wciągać czy wyciągać powietrze. Wcześniej trzymało sie na poziomie 58-60, nie ingerując w obroty wentylatorów

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem Beta CRYSIS 3 dzisiaj, i ku mojemu zdziwieniu karta miała 67stopni, GIGABYTE WINDFORCE 3x, wasze też osiągają takie temperatury? Obudowę mam Antec Two Hundred v2 wentylatory z tyłu i a górze obudowy, i chyba z dołu przy grafice dołożę, tylko pytanie czy on ma wciągać czy wyciągać powietrze. Wcześniej trzymało sie na poziomie 58-60, nie ingerując w obroty wentylatorów

 

normalne u mnie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...