Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

czy SLI może mieć wpływ na podkręcalność kart? o co mi chodzi, otóż osobno karty kręcą się tak na ~1230 na standardowych napięciach - na 1,212v lecą na około 1250 każda ale za bardzo się grzeją więc odpuszczam. natomiast na standardowych napięciach w sli granica oc wynosi 1202mhz. po przekroczeniu tej wartości gry się wysypują.

 

zastanawiam się czy jest to może wina mojego zasilacza chociaż z doświadczenia wiem (przy sli z gtx480) że wina zasilacza powinna się zakończyć restartem całego kompa a niepowrotem do pulpitu... 

 

moi znajomi nie mają mocniejszych zasilaczy od mojego więc nie mam skąd takowy wziąć żeby sprawdzić stąd moje pytanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ręcznie ustawiłem agresywny profil wentylatorów żeby karta nie przekraczała 72C bo włączał się throthling. górna obecnie dobija do 68, dolna nawet nie widziała 60 Dołączona grafika - jedynie metro last light tak karty rozgrzewa. zobaczę dzisiaj co się będzie działo bo jest dość gorąco a w takiej temperaturze otoczenia jeszcze u siebie ich nie testowałem. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi znajomi nie mają mocniejszych zasilaczy od mojego więc nie mam skąd takowy wziąć żeby sprawdzić stąd moje pytanie. 

To weź najmocniejszy jaki mają i pod niego podepnij jedną z kart. : > Chociaż nie sądzę, żeby to zasilacz marudził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż 1200 to i tak sporo. Różnica w 1200, a 1250 przecież jest niewielka. Możesz stracić co najwyżej w grach ciągnących bardziej tylko z 1 GPU. Tak to moim zdaniem nie warto się bawić. 

 

Kurde upały się zaczęły i temperatura podskoczyła do 72'C. Na szczęscie karta działa stabilnie na 1241. Ew. myślałem jeszcze nad przeprofilowaniem wentylatorów by kręciły się szybciej przy temperaturze powyżej 69'C. W sumie przy 75% karta nie jest jakoś specjalnie głośna. Ale mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze czas na wc rozwiążesz problem temperatur i hałasu a o zasilacz się nie martw mój konfig max w occt niewiele ponad 410w ciągnie a to ekstremalna sytuacja bo w grach nie widziałem więcej jak 370w, także masz spory zapas

 

Devil przy ponad 70c tryb turbo off także te 1241mhz do tej temperatury max ci leci, a co do upałów to faktycznie u mnie na  mk-26 wykręcam 65c ale w ciszy

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, pograłem właśnie trochę w metro temperatura w obudowie w najchłodniejszym miejscu wynosi 28C Dołączona grafika, pierwsza karta dobiła do 71C przy 3000rpm (chłodzenie twinfrozr II) , druga do 60C przy 2400rpm (arctic twin turbo II), cpu odpowiednio 64, 65, 69, 65 C. ogólnie jest strasznie duszno i gorąco nie ma czym oddychać ale komp sobie poradził 30min rozgrywki jakoś zniósł na taktach jak w podpisie. jedyna wada recznego profilu wentyla karty graficznej to taka że nie można ustawić oddzielnego dla każdej z kart. przynajmniej tak jest w msi afterburner innego nie próbowałem. 

 

nad wodą się zastanawiałem ale nie mam wolnych 3k na taki ruch i pozostaję przy tym co mam :/ - musiałbym zmienić budę, chłodnice dać dla cpu min 360 + dla gpu min 480 + bloki + pomka, rez, węże złączki... końca nie widać... wolę te 3k wydać na nową platformę za 2 lata. grafiki zmienię dopiero gdy nvidia wyda kartę która będzie przy 1 gpu kasować 2x680 Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze czas na wc rozwiążesz problem temperatur i hałasu a o zasilacz się nie martw mój konfig max w occt niewiele ponad 410w ciągnie a to ekstremalna sytuacja bo w grach nie widziałem więcej jak 370w, także masz spory zapas

 

Devil przy ponad 70c tryb turbo off także te 1241mhz do tej temperatury max ci leci, a co do upałów to faktycznie u mnie na  mk-26 wykręcam 65c ale w ciszy

 

 

1241 mhz mam ustawione na sztywno w Biosie. Boost jest wyłączony, bo do tej wartości dochodził. Bałem się że przy tempetaturze ponad 70'C może zbijać tatkowanie, więc wywaliłem Boosta w cholere. Mógłbym kartę wyżej podkręcić, ale czasem łapie freeza w Heaven 4.0. O dziwo  w grach i inncych benchach idzie stabilnie. WIęc postanowiłem zostać przy 1241. W zupełności mi wystarcza póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wise man , wise man ... Aż masz plusa. 

Posiedziałbyś na titanie i  sli 680gtx , to szybciutko byś zrezygnował z sli. Jak ktoś lubie magie cyferek w markach to proszę bardzo , w c3 titan bije 680 sli niezależnie czy na monitorze czy na wykresie Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałbyś na titanie i  sli 680gtx , to szybciutko byś zrezygnował z sli. Jak ktoś lubie magie cyferek w markach to proszę bardzo , w c3 titan bije 680 sli niezależnie czy na monitorze czy na wykresie Dołączona grafika

Tutaj to mi chodziło raczej o część wodną. ;) W sensie uważam, że lepiej wydać 3k na nowy sprzęt niż pakować 3k w chłodzenie, które da znikomy % przyspieszenia. Zawsze  Słabszy sprzęt+OC na WC < Lepszy sprzęt+OC na AC. ;) 

 

Co do SLi, to ja tu siedzę jeszcze na GTX470 i myślę, czy nie kupić drugiej, aby przetrwać do Maxwella a Ty mi tu mówisz, że narzekałbym na 2x680 ? Dołączona grafika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi a propos wc - cicho tam Dołączona grafika No ale prawda jest taka, ze rzeczywiscie teraz AC jest bardzo wydajne i tak nie szaleje jak kiedys, bo roba znacznie wydajniejsze czesci - norma.

 

470 zmien na jakas teraz karte 7xx i bedziesz mial spokoj na kolejne kilka lat.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

470 zmien na jakas teraz karte 7xx i bedziesz mial spokoj na kolejne kilka lat.

Chcę koniecznie ARMa na GPU, a że to już lada moment... ;) Nie chcę kupować 780, aby za rok paprać się z jej sprzedażą. Nie wiem czy dobrze myślę, ale mam nadzieję wyrwać 470 za 350pln, na tym przetrwać i zakupić 880. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałbyś na titanie i  sli 680gtx , to szybciutko byś zrezygnował z sli. Jak ktoś lubie magie cyferek w markach to proszę bardzo , w c3 titan bije 680 sli niezależnie czy na monitorze czy na wykresie Dołączona grafika

 

oczywiście masz racje ale każdy kupuje coś pod siebie, w c3 nie gram nie trawie tej gry :D a na resztę nie narzekam i tak wyszło mnie to taniej niż zmiana na titana. 

 

Chcę koniecznie ARMa na GPU, a że to już lada moment... Dołączona grafika Nie chcę kupować 780, aby za rok paprać się z jej sprzedażą. Nie wiem czy dobrze myślę, ale mam nadzieję wyrwać 470 za 350pln, na tym przetrwać i zakupić 880. Dołączona grafika

nie ładuj się w sli z 470, miałem sli z 480 na testy i nie działało to tak dobrze jak sli z 680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam taki problem, 680 zablokowała mi się na P0 state - ciągle trzyma wysokie zegary?

Wszystko stabilnie itd, ale jakies pomysły?

 

Edit: jeszcze nie zrobilem resetu, a nuz pomoże, więc please wait...

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam taki problem, 680 zablokowała mi się na P0 state - ciągle trzyma wysokie zegary?

Wszystko stabilnie itd, ale jakies pomysły?

 

Edit: jeszcze nie zrobilem resetu, a nuz pomoże, więc please wait...

no i jak ograłeś temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, dzisaj rano robilem test z podkrecaniem, odpalealem Heaven 4, i jak wywalilo sterownik to wszystko wrocilo do normy.

Zdaje sie, ze juz bylem na granicy stabilnosci i zaczynaly sie problemy z utrzymaniem zegarow, moglo to miec tez wplyw na rekacje od storny softu.

 

W efekcie mam stabilne 1228 MHz podczas load, wczesniej 1241 ale widac, ze robil problemy.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...