Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Bo mało , które biosy działają z sli.

 

Wgraj sobie bios od 680gtx lightning-a ln2 to nie będziesz miał throtlowania i sli będzie działać.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok spróbuje dzięki za info. Dołączona grafika

 

 

edit:

 

lipa panie... :( wgrałem biosa od nich http://www.overclock.net/t/1280007/official-msi-gtx-680-lightning-owners-club 80.04.09.00.F8.rom

 

obraz się zaczął rozłazić już na poscie...

 

może masz jakiegoś działającego pod ręką biosa

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO juz lepiej samemu sobie na swoim zrobic (jesli sie jeszcze ma backup Dołączona grafika.

Co sobie zrobisz? Cyca w imadło chyba możesz scisnąć najwyżej. Ustawienie na sztywno taktowania base i boost omija throtlowanie tylko na win8.1 , win7 już swoje zrobiła nvidia i nic nie da się zrobić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband: Twoje wypowiedzi robią się coraz bardziej agresywne, wyluzuj?

 

Chodzilo mi to, ze moim zdaniem bezpieczniej jest zgrac bios ze swojej karty i wykonywac na nim modyfikacje, a nizeli kombinowac z plikami z innych modeli.

Nie znam sie dokladnie na tym, ale mysle ze wgrywajac inny bios mozna tez wgrac parametry dostosowane do innej plyty, np przystosowanych do innych kosci pamieci.

Wiadomo, ze seria 7xx jest dosotoswana do innych kosci pamieci - wymagajacych lepszego zasilania itd. Mozna zmodyfikowac bios 680 tak, aby odpowiadal parametrom 770, ale majac na uwadze, ze kosci pamieci moga sie niedac wykrecic na takie same parametry.

 

Podejrzewam, ze wlasnie taki problem spotkal zaodrze, ze karty z nowymi biosami zaczely dostawac problemow. Na jednych kartach dany bios bedzie dzialal ok, bo np karta jest bardzo dobra, ale na innych bedzie rozjazd i zaczyna sie szopka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_KaszpiR_ pierwsze co zrobiłem zanim wgrałem bios od 770 to edytowałem go Kepler BIOS Tweaker v1.25 i zmniejszyłem mu z 7000 na 6000 takty pamięci. i afterburner pokazywał że na takich ustawieniach one działały. nie działał najprawdopodobniej boost  ponieważ karty stały na 540mhz i to było widać gdyż heaven się ciął. żeby bardziej skomplikować to przy takich taktach i tak karty się rozgrzewały... 

 

z kolei z biosem od lightinga robi się kaszana na ekranie. 

 

btw backupa biosów to ja sobie zrobiłem dawno temu... :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband: Twoje wypowiedzi robią się coraz bardziej agresywne, wyluzuj?

 

Chodzilo mi to, ze moim zdaniem bezpieczniej jest zgrac bios ze swojej karty i wykonywac na nim modyfikacje, a nizeli kombinowac z plikami z innych modeli.

Nie znam sie dokladnie na tym, ale mysle ze wgrywajac inny bios mozna tez wgrac parametry dostosowane do innej plyty, np przystosowanych do innych kosci pamieci.

Wiadomo, ze seria 7xx jest dosotoswana do innych kosci pamieci - wymagajacych lepszego zasilania itd. Mozna zmodyfikowac bios 680 tak, aby odpowiadal parametrom 770, ale majac na uwadze, ze kosci pamieci moga sie niedac wykrecic na takie same parametry.

 

Podejrzewam, ze wlasnie taki problem spotkal zaodrze, ze karty z nowymi biosami zaczely dostawac problemow. Na jednych kartach dany bios bedzie dzialal ok, bo np karta jest bardzo dobra, ale na innych bedzie rozjazd i zaczyna sie szopka.

Zrozum gościu on ma sli , ma referenty , ja też mam referenta i tutaj cudów nie ma. 770gtx masz szybsze kości , czyli timingi są lużniejsze. Poczytaj a potem się wypowiadaj , mała ilość biosów dziala z dwoma kartami i dlatego ma problemy. Więc nie snuj idiotycznych teorii o zasilaniu. Panie specu na refie 770gtx masz jedną fazę , a na 680gtx dwie fazy do zasilania pamięci. U siebie mam zaniżone mocno napięcie do 1.37v wszystko działa i oc jest takie samo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam nowy komputer z zestawu purepc i grafike jak w temacie. Problem polega na tym że w grach obraz drga (występuję zakłócenia)? Ciężko jest mi pokazać przypadek ponieważ zrzut ekranu nic nie wyłapuje. Mam wrażenie że włączenie opcji "synchronizacja pionowa" w panelu sterowania Nvidia trochę pomaga. W Diablo 3 po włączeniu Vsync było ok ale w GTA4 już drgania nie ustępują. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki

 

Intel Core I5-4570

MSI B85-G43

Asus GeForce GTX 660 Ti DC2O-2GD5

Crucial Ballistix 8GB

SilentiumPC Deus 500W

Edytowane przez Tantarian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sobie zrobisz? Cyca w imadło chyba możesz scisnąć najwyżej. Ustawienie na sztywno taktowania base i boost omija throtlowanie tylko na win8.1 , win7 już swoje zrobiła nvidia i nic nie da się zrobić.

 

 ...  Cyca w imadło chyba możesz scisnąć najwyżej XD

 

Co do 8.1, to masz rację.

Nie wiem jak w 8.0, ale preview 8.1 działa cudownie.

Zero trotlingu (sam widziałeś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nagrać filmik programem fraps ale po nagraniu widać dobrze. Monitor mam ASUS VH198D ale próbowałem też na innym SAMSUNGU oraz nowym tv 32cale i wszędzie jest to samo. Na ASUS odświeżanie mam ustawiony na 60Hz. Nie moge ustawić więcej, nie moge również zaznaczyć pola "Ukryj tryby których ten monitor nie może wyświetlić"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem się pod TV kablem HDMI i nie ma żadnych drgań czy zakłóceń. Orgiusz czy w takim razie kupić kabel ekranowany?

 

Lepiej byłoby zainwestować w nowy monitor ze złączem HDMI/DVI niż ciągnąć wszystko na analogu i 19". Na krótką metę to pomoże.

 

edit:

Monitor może i nie jest tragiczny ale karta nudzi się w takiej rozdzielczości IMHO.

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do GTX 670. Swojego wysłużonego Radeona HD 6970 sprzedałem i kupiłem ASUSA GTX 670 DirectCU II. Jak testowałem go po podkręceniu jak i w grach na zegarach 1100 (1215 boost) i 7012 pamięci to ani mi artów nie wali, ani się zbytnio nie grzeje *GPU-Z pokazuje iż temperatura maksymalna sięga do 74 stopni przy wentulu ustawionym na 85% - niemal niesłyszalny).

Chciał bym jeszcze bardziej podciągnąć zegary tylko z racji tego że jest to moja pierwsza karta NV od lat (ostatnia to był GeForce 2 64 mb Titanium :D ) boję się czy jej nie zakatuję. Jest jakiś  bezpieczny limit ustawień na pamięci czy rdzeń? Przy tym wszystkim jak ustawić power target? I czy bawić się napięciem? Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem mianowicie chodzi o spadki FPS'ów w dymie, przy wybuchach. 
Kiedyś tego problemu nie było, FPS'y nie spadały tak drastycznie powodująć lagi. 
Grałem i gram na ustawieniach ultra, 1280x1024 

Mój sprzęt 
Procesor - Intel Core i7-3770 3,4 
Karta graficzna - GTX 660 TI 2 GB 
Pamieć ram - 8 GB 
Płyta główna - MSI B75MA-E33 
Dysk - 1 TB SATA II 
System - Windows 7 64 Home Premium 

Dodam że jestem świeżo po formacie i wątpie aby były jakie kolwiek wirusy. 
Sterowniki najnowsze i do wszystkiego są zainstalowane. 

Jeśli nie ten dział prosze o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie formatuj tekstu bo jest nieczytelny na reszcie skórek dostępnych na forum.

2. http://forum.purepc.pl/topic/342375-wszystko-o-geforce-gtx-660-ti-670-680-690/

3. Ultra w czym?? 660Ti nie jest demonem wydajności i wątpię żebyś miał przez 90% czasu >60fps i nagle wybuch zwalnia Ci do 20 klatek. 

3a. Takie ustawienia wymuszają pewnie SSAO, tesslację i bóg wie co a to dociąża GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że nie rozumiesz pytania czego nie będę komentować. Tak samo jak wrzucania linka do Anandtech.

Skupię się za to na jednym. Skoro wcześniej było lepiej to postaraj się wrócić do poprzedniego stanu. Starsze sterowniki, wyłączone VSync, mniejszy bałagan na HDD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...