Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

MSI GeForce GTX 680 Lightning 2 GB Review | TechPowerUp.com

MSI GeForce GTX 680 Lightning review | guru3d.com

 

FIRTS 2 GHZ @ GPU - EVGA CLASSIFIED GTX 680! | Obr-Hardware.com

 

Will Voltage Tuning for Kepler be Fixed Ever?

 

About MSI GTX670 Power Edition triple voltage function.

Our internal test, core voltage can support and adj. to higher then 1.175V even 1.3V.

Support 670 PE version, please expect it!

Edytowane przez ProBlackHawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takich ustawieniach zrobiłem pierwszy pomiar zrobiony po pierwszej pętli (patrz post 661) i "drugi" pomiar, wynik po 3 pętli

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

1440x900 ustawienia jak wyżej

 

Dołączona grafika

 

 

max AA

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

ten test jest identyczny jak test w mafii 2, ogólnie to mi to wygląda na ten sam silnik (jeżeli się mylę proszę mnie sprostować). także ile zrobisz prób ile razy physx policzy że coś leci w inną stronę to będzie taki wynik :P

 

jak widać różnica między 680 a 670 jest kosmetyczna. gdybym nie był w gorącej wodzie kompany i poczekał na kolejne karty z serii 6xx to oczywiście dzisiaj w życiu nie kupiłbym bym 680 tylko 670 gigashita SOC :D ale ja gtx680 kupiłem z pierwszego rzutu jaki był w polsce :lol2: :lol2:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje się dowiedzieć co lepiej wypadnie w kwesti przyszłościowej czy SLI gtx 670 ( model asusa DUII) czy może podkręcona gtx 680 ( Zotac geforce gtx 680 amp! edition ) Bo 680'tka kosztuje 2.5tys . A za 3.2tys mam sli 670. Może ktoś znalazł testy tej karty ? Prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Większe obciążenie cpu - pojedyncza karta blokowana przez identyczny procesor wyświetli więcej fps niż SLI.

2. Sterowniki - nie każda gra poprawnie obsłuży SLI -> patrz punkt 1.

3. Mikroprzycięcia - opóźnienie, a raczej różnica w czasie renderowania poszczególnych klatek na obu kartach, objawia się tym, że fraps pokaże 45fps, a na oko będzie 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wielowątkowość procesora pozwoli zmniejszyć obciążenie? Czy to nie ma znaczenia? Co do 2 punktu to technologia idzie do przodu i twórcy gier coraz mocniej patrzą na sprawy typu SLI / Crossfire . A z opini na forum, forumowicze psiadający sli gtx 670 nie narzekali na mikroprzepięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo podobno Nvidia coś "zmajstrowała" i dość znacząco to zniwelowali ...

 

Ja osobiście zrobie SLI z gtx 670 ale wtedy kiedy pojedyńcza karta będzie już niewystarczała :P czyli za 2 lata pewnie :P

 

wg. mnie 670 > 680 bo jest 400 zl [średnio] tańsza a chyba wszystkie autorskie konstrukcje [jak Asus DCuII którego posiadam] jest wydajniejszy niż referenty 680

 

 

Procek do SLI to coś pokroju 2500k [z OC pewnie] lub jakaś I7 [9xx / 2600k+ ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier wystarczy śmiało jeden podkręcony gtx 670. Masz wtedy wszystko max, full hd 60fps+. Chyba że jesteś maniakiem benchmarków albo grasz w rozdzielczości powyżej full hd ale wtedy może być problem bo gtx 670 ma tylko 2GB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przy wielu monitorach, czy 3d może nie wystarczyć ramu i nie ma znaczenia czy tych kart będziesz miał 2, 3 czy nawet 4, 2gb ramu na jednej karcie będzie 2ma gb ramu dla całości. Może mnie ktoś oświecić czy przypadku 690 z 4gb będzie to po 2gb na rdzeń czy całość układu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo podobno Nvidia coś "zmajstrowała" i dość znacząco to zniwelowali ...

 

Ja osobiście zrobie SLI z gtx 670 ale wtedy kiedy pojedyńcza karta będzie już niewystarczała :P czyli za 2 lata pewnie :P

 

wg. mnie 670 > 680 bo jest 400 zl [średnio] tańsza a chyba wszystkie autorskie konstrukcje [jak Asus DCuII którego posiadam] jest wydajniejszy niż referenty 680

 

 

Procek do SLI to coś pokroju 2500k [z OC pewnie] lub jakaś I7 [9xx / 2600k+ ]

 

 

Jak jedna bedzie nie wystarczajaca to SLI bedzie do [gluteus maximus].

 

Teraz sie bawilem crossfire 2x6850 i gry gdzie nei wyciagasz 30 fps z jednej karty sa tak samo badziewne na dwoch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie 2GB na rdzeń. 690'tka to ciągle SLI, na jednej płytce, ale zasada działania jest taka sama. Co do 2GB pamięci i jej braku powyżej fhd to niestety, ale nie pojemności tu brakuję (chociaż trzeba przyznać, że jak brakuje to bardzo rzadko), ale przepustowości. Wystarczy spojrzeć jak wypada czterogigowy jetstream i już wiadomo, że to nie pojemność jest bolączką :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okeeej.. czyli nawet karta z 4gb bądź więcej ramu nie rozwiąże problemu, a jeżeli chodzi o przepustowość musimy poczekać do 2014r kiedy to ma niby wejść GDDR6

No wiec co będzie teraz najlepszym wyborem pod wiele monitorów ew. 3d, jakie karty brać (Mars III, Zotac Extreme, Lightning, a może coś zupełnie innego?) ile kart? jedna czy może dwie, żeby zapewnić sobie najwyższy komfort?

 

Bardzo nurtują mnie te pytania, ale pewnie jak znam życie odpowiedz zakończy się na jednej 670tce jako najbardziej opłacalny wybór bez wydziwiania :P

Edytowane przez KawaiiPantsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nurtują mnie te pytania, ale pewnie jak znam życie odpowiedz zakończy się na jednej 670tce jako najbardziej opłacalny wybór bez wydziwiania :P

 

polać mu :P

 

670 to i tak bardzo dobry wybór... teraz pozostaje wybrać odpowiedni model [firme etc]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o ten model sie rozchodzi. W sieci jest pełno postów z narzekaniem na poszczególne firmy. Z tego co zauważyłem to najmniej zarzutów ludzie mają do EVGA , jednak nie wiem dlaczego . "Niby" wszyscy robią karty z zastosowaniem najnowszych technologi , materiałów, półproduktów. A co chwile błędy , karty na serwis + problemy z czasem serwisowania. Także jakby evga wypuściła gtx 670 z chłodzeniem nie referncyjnym to kupiłbym chętnie. Kolejne pytanie czy ciężko, z techniczego punktu widzenia , zamontować samemu chłodzenie - kupione oddzielnie, do przykładowo gtx'a 670 od evgi ? Bo nurtuje mnie to pytanie z tego względu że zamierzam robić sli gtx 670 i chciałbym zadbać o dobre temperatury.

Edytowane przez domas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga bez narzekan? Poszukaj moich postów... A czy trudno zdjąć chłodzenie? raczej nie;) tylko że u mnie niewiele dało bo ewidentnie walnięte są łożyska w turbinie. szkoda tylko że żadne z chłodzeń jakie mam w domu lub znajomi nie podpasowało...

 

Wysłane z mojego XT910

post-139605-1340662602,7765_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś prawdopodobnie stanę się też posiadaczem GTX 680 GAINWARD PHANTOM.

 

Jeśli chcecie jakieś testy w połączniu z FX-8120 to piszczie postaram się porobić.

 

Macie jakieś porady dotyczącze OC tych GTX ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć czy rozmontować coś jest generalnie łatwo, ale później złożyć to jest wyczyn.

 

Tego wyczynu dokonałem juz 2 razy :wink: raz sprawdzając stockowe chłodzenie i drugi starając się przypasować inne chłodzenie gdzie o tu o dziwo głównym problemem jest dosyć wysoki radiator na sekcji zasilania.

Także złożyłem wszystko pokornie do kupy zmieniając pastę na rdzeniu i czekam cierpliwie na full'a do LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...