Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Karta jest boska.

 

 

Boska dlatego, że długo może nie śledziłeś rynku :P

 

Moim zdaniem 7970 v 680 kręcą się podobnie, ale Radeon lepiej się skaluje, co wyszło w testach na xbitlabs. No i po takim kręceniu różnice niwelują się jeszcze bardziej. Do tego można powiedzieć, że 7970 o porównywalnym zegarze lepiej sobie radzi w gierkach, w których liczy się każdy fps, a Kepler nabija puste klatki, których nikt nie potrzebuje. AA w Starcraft II na Radku jest wyraźnie spartolone, to też robi różnicę w ogólnym podsumowaniu.

 

Generalnie stawiałbym remis między tymi kartami jeśli idzie o gry, ale niewątpliwym atutem Radeona jest wydajność obliczeń GPGPU. No i większa pamięć, która przyda się w zestawach wielomonitorowych.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boska dlatego, że długo może nie śledziłeś rynku :P

 

Moim zdaniem 7970 v 680 kręcą się podobnie, ale Radeon lepiej się skaluje, co wyszło w testach na xbitlabs. No i po takim kręceniu różnice niwelują się jeszcze bardziej. Do tego można powiedzieć, że 7970 o porównywalnym zegarze lepiej sobie radzi w gierkach, w których liczy się każdy fps, a Kepler nabija puste klatki, których nikt nie potrzebuje. AA w Starcraft II na Radku jest wyraźnie spartolone, to też robi różnicę w ogólnym podsumowaniu.

 

Generalnie stawiałbym remis między tymi kartami jeśli idzie o gry, ale niewątpliwym atutem Radeona jest wydajność obliczeń GPGPU. No i większa pamięć, która przyda się zestawach wielomonitorowych.

 

 

Zeby uzywac GPGPU potrzebny jest soft , ktory z tych mozliwosci skorzysta, ekspertem nie jest w tej dziedzinie, ale o ile mi wiadomo CUDA zdecydowanie wygrywa.

 

Dalej nawet jesli mamy remis w wydajnosci to imho 680 dalej jest lepszy jako tanszy 50$, cichszy, wspierajacy PhysX i nie wymagajacy do dzialania sterownikow firmy AMD :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka dyskusja nie ma sensu, gdyż tak naprawdę karty się sumują i na dzień dzisiejszy dla osób grających na jednym monitorze w FullHD obie karty są polecane. Co by nie wybrał i tak będzie ok o ile nie ma co robić z kasą i nie ma jakiś specjalnych wymagań, bo na obecną chwilę żadna z tych kart się nie opłaca.

 

Z racji ostrej konkurencji wręcz należy poczekać te parę tygodni. Jak będzie walka cenowa to tylko my na tym skorzystamy. Osobiście i tak bym wziął Geforce'a tylko dlatego że czasem wracam do starszych gier jak Mafia 2 czy Batman. No i pewnie jeszcze jedna część wyjdzie, która może będzie wspierała PhysX. Gram w rozdzielczości 1680x1050, więc nie mam się nad czym zastanawiać. Ogólnie rozchodzi sie o to że każdy musi do tego podejść indywidualnie. Obie karty oferują coś innego, ale o zbliżonej wydajności ogólnej. Jedni wolą PhysX i liczą każdy Watt, więc lepiej niech wezmą GTX 680. Ci drudzy co planują dokupić drugi monitor, bądź większy i grać w rozdziałce 2K niech lepiej wezmą Radeon'a. Można by tak pisać o tym bez końca. Dla mnie jest ewidentny remis i w zasadzie zakończyłem dyskusję.

 

No może dopiszę od siebie za co z pewnością dostanę minusa za własne zdanie. Żadna gra w tym roku nie skłania mnie na razie do zmiany obecnej grafy. Po prostu nie miałbym za bardzo w co grać na tym potworze może po za BF3 i Crysis 2 czy Metro 2033. Wszystkie przeszedłem po parę razy. Jedynie Crysis 2 i Metro 2033 przechodziłem w DX9. W tym roku patrząc na tytuły tych gier które zagram powinny mi działać w miarę dobrze na GTX 460. Wyjdą nowe konsole to może coś się ruszy. Może w przyszłym roku wyjdzie jakiś must have z mega wymaganiami i grafiką. Taki tytuł jak Crysis1/BF3 , który odbierze pałeczkę pierwszeństwa.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

 

Dobre podsumowanie. Na ten czas, kto ma 480/570/580/6950/7850 w zupełności aż nadto styka. Nie ma sensu wymieniać na te potworki $.

 

A co do pamieci 680(2GB) v 7970(3GB) jeśli ktoś miałby (grać) tylko na jednym monitorze, to różnica 2GB v 3 GB się zatrze? A może te 3 GB kiedyś sie przydadzą?! Kierować się przy wyborze tymi pamieciami?! Np taki B3/FHD/Ultra to połyka ok 1,5 GB więc...2 GB tak na styk a posiadając 3 GB to ma się coś na przyszłość. Tak mi się wydaje.

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdą nowe konsole to może coś się ruszy. Może w przyszłym roku wyjdzie jakiś must have z mega wymaganiami i grafiką. Taki tytuł jak Crysis1/BF3 , który odbierze pałeczkę pierwszeństwa.

 

Dobrze , że napisałeś "może" mocno w to wątpie by dużo się zmieniło w tej kwestii jak pojawią się nowe konsole , ponieważ nadal będą słabiutkie w stosunku do gpu , które są stosowane w pc.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

A czy byłoby możliwe zrobienie karty z trzema gpu? kepler jest tak malutki że z łatwością zmieśiłyby się trzy na jednym pcb. Wtedy dwu głowy redeon z większym poborem prądu już by nvidi nie podskoczył.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt z Was czasem nie wie czy MSI gtx680 ma stickery na śrubach coby nie odkręcić chłodzenia?

 

w kompuszmoniku taki zestaw z chłodzeniem AC wychodzi ~2320zł

 

no chyba że stickery są takie jak na mojej 480 co po rozgrzaniu karty same poodłaziły :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze pomieścić sekcje zasilania i odpowiednią ilość pamięci.. Wątpię by ktoś na razie się podjął takiej próby. I nie mówię tu tylko o obecnej generacji kart. Może przy 22 nm by kiedyś coś takiego się dało. Na razie jeszcze X2 nie wyszło. Ciekawe jak to się będzie skalować no i cena pewnie będzie nieadekwatna do wydajności. Jak sterowniki i nowe gry będą sobie radzić. Zawsze się zastanawiałem co lepsze wydajnościowo SLI czy jedna dwurdzeniówka. SLI oczywiście wiąże się z większą ilością ciepła i możliwe że większym poborem prądu. Dla mnie to ciekawostka, bo takie karty nie są w moim zasięgu, nigdy nie były i nigdy nie będą. Kiedyś długo rozmyślałem nad SLI GTX 460, ale po namowie paru osób dałem sobie spokój.

 

zaodrze244 ktoś wceśniej wspominał że EVGA pozwala na zmianę chłodzenia. Skoro PCB wszędzie to samo to obojętnie co weżmiesz. Ja bym wział EVGA. Na DDR2 masz do kupienia.

 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kompuszmoniku jest mi na rękę kupić kartę bo nie ponoszę kosztów przesyłki (odbiór w salonie + mogę zapłacić za sprzęt kartą) oraz można kupić od razu chłodzenie. chyba że zamówię a jak będzie upierdliwy sticker to jej najwyżej nie kupię i tyle :P

 

poza tym ktoś tutaj kupił już tą kartę? niech się lepiej przyzna... :razz:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostawa free jest zawsze fajną sprawą dopóki karta się nie popsuje. kupując 480 miałem pecha i karta okazała się uszkodzona praktycznie od wyjęcia z pudełka i w takim przypadku odsyłanie jej jest dla mnie totalną porażką - nie znoszę chodzić na pocztę albo uganiać się za kurierami, dlatego najwygodniejsze jest dla mnie to że kupując kartę na miejscu mam gdzie ją oddać. zresztą cena jest praktycznie taka sama także nie ma mowy o przepłacaniu co mogłoby stanowić jedyny argument za wybraniem innego sklepu.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest w swiecie pieniadza, nowe lepsze i wydajniejsze nie bedzie wprowadzone dopoki nie bedzie oplacalne...

 

@up

 

i tak by starczyl, sek w tym ze za te 3 lata bedziesz mial do kupienia taka sama karte za ta sama kase..

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Mała aktualizacja: "Karta powinna być gotowa w połowie kwietnia i niestety będzie towarem bardzo ekskluzywnym. Zotac potwierdził, że GeForce GTX 680 2 GHz trafi tylko do chińskich sklepów. Nam (czyli potencjalnym klientom) pozostanie albo wycieczka do Chin albo obejście się smakiem."

 

Superwydajny GeForce GTX 680 od ZOTAC z 2 GHz na rdzeniu | PurePC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja: "Karta powinna być gotowa w połowie kwietnia i niestety będzie towarem bardzo ekskluzywnym. Zotac potwierdził, że GeForce GTX 680 2 GHz trafi tylko do chińskich sklepów. Nam (czyli potencjalnym klientom) pozostanie albo wycieczka do Chin albo obejście się smakiem."

 

Superwydajny GeForce GTX 680 od ZOTAC z 2 GHz na rdzeniu | PurePC.pl

 

 

Karta wyjdzie dokladnie pierwszego Kwietnia ;)

 

100% lipa

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zotac zapowiada wersję 2ghz to czy czasem nie czai się już gdzieś w jakimś laboratorium np msi lightning gtx 680 który będzie miał rozbudowaną sekcję zasilania i podniesione tdp tak żeby wycisnąć z karty np 1500mhz, jednym słowem karciany zawrót głowy... przez takie niewiadome nie mogę się zdecydować na zakup karty...

czy waszym zdaniem jest to raczej nie możliwe?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na chlodzeniu cieklym Azotem + dodatkowa sekcja zasilania specjalisci od OC wydusili z GPU lekko ponad 1800MHz

to jak wy mozecie przypuszczac ze na chlodzeniu powietrzem czy nawet ciecza mozna uzyskac zblizone a dopiero co wieksze OC ?

 

no bez jaj panowie i mlodziezy

 

Jeszcze na extra wypasiona karte z odpowiednim pcb i taktami na poziomie 1300MHz moge uwierzyc

ale na wiecej zero szans

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...