Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

GeForce GTX 680 Overclocking Guide

 

ich zdaniem 1400mhz jest możliwe na lepszym chłodzeniu powietrznym -> mam nadzieje że Accelero Twin Turbo II będzie pasować i poradzi sobie z gtx680 -> sprzęt zamówiony jutro może odbiorę go w kompuszmoniku :lol2:

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce GTX 680 Overclocking Guide

 

ich zdaniem 1400mhz jest możliwe na lepszym chłodzeniu powietrznym -> mam nadzieje że Accelero Twin Turbo II będzie pasować i poradzi sobie z gtx680 -> sprzęt zamówiony jutro może odbiorę go w kompuszmoniku :lol2:

 

AXP 3 pojawi się 19 kwietnia z supportem dla 680GTX.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arctic zaktualizował swoją stronę na 21 maja przewidują premierę AXP 3 ale nie pasującą do gtx680 z tym dziadowskim przekombinowanym gniazdem zasilania...

 

msi gtx680 - referent identyczna jak na zdjęciach z neta. wieczorem mam zamiar to poskładać i zobaczymy jakie będą temp:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc0a36242e67e820.html

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i nie można. Dostępność mizerna. Rozmawiałem z panem Jarkiem z ddr2 i chyba jednak poczekam na coś mocniej podkręconego i z normalnymi wtyczkami zasilającymi, tym bardziej że accelero zapowiedziało że ich trój slotowe chłodzenie nie będzie pasowało na karty z piętrowym zasilaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Ja unikam wersji mocno podkręconych ponieważ szybciej padają.. miałem kilka problemów z wersjami super oc itd.

A wy jakie macie zdanie na ten temat? podkręcać samemu czy kupić podkręconą?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest duża różnica pomiędzy gtx480 a gtx680 zwłaszcza gdy włączony jest AA. ogólnie wszystko ustawione na maxa i zasuwa aż miło.

w 3dm11 gtx480 - P6735

gtx 680 - P9057

 

3dvantage P27823 vs P37995

 

chłodzenie arctica samego gpu jest wystarczające ~50*C i bardzo dobrze sobie radzi, jednakże kuleje chłodzenie sekcji zasilania, przez to karta niechce się stabilnie podkręcić. muszę zamontować dodatkowy wentylator tylko na sekcję zasilania.

 

karta podkręciła się do 1290mhz (pamięci nie ruszałem) ale po 5-10min grania się wykłada przez rozgrzane zasilanie - trzeba poczekać na poprawione programy do kręcenia żeby można było podnieść napięcie B-) . tymczasem podkręcanie sobie odpuszczam poczekam na lepsze chłodzenie, zresztą nie zauważyłem różnicy podczas grania pomiędzy kartą podkręconą lub nie.

 

chłodzenie oryginalne jest głośne i nadaje się tylko do trzymania w pudełku :lol2:

 

ps. sterowniki są do bani ciągle jakieś crashe zaliczam np w total war shogun 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś z d*py wzięty ten 3Dmark11 score, taki wynik to był przy 1850Mhz na ciekłym azocie.

 

 

Czy ja dobrze pacze, że ktoś podkręcał i7-2600k bclk a mnożnika nie tknął?

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś z d*py wzięty ten 3Dmark11 score, taki wynik to był przy 1850Mhz na ciekłym azocie.

 

 

Czy ja dobrze pacze, że ktoś podkręcał i7-2600k bclk a mnożnika nie tknął?

 

to przez > Lucidlogix with the multi gpu solution

 

najwieksze oficjalne "cheaterskie" narzedzie do benchmarkowania :P. to nic, ze obraz przycina, mruga, ogolnie tnie. jest o polowe wiecej fps. np. bf3

 

Avg: 57.976 - Min: 53 - Max: 66 oc

Avg: 77.094 - Min: 53 - Max: 97 ocv

 

Nie jest dopracowany Virtu MVP na z77. Może nowsze biosy powinny to zmienić?!

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba poczekać na poprawione programy do kręcenia żeby można było podnieść napięcie

 

Obawiam się, że czytałem gdzieś, że EVGA wgrywa bios nieumożliwiający zmianę napięcia, udostępniła wersję umożliwiającą ten zabieg tylko dla "pokazowych" overclockerów. Jest szansa, że wycieknie on gdzieś do netu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że czytałem gdzieś, że EVGA wgrywa bios nieumożliwiający zmianę napięcia, udostępniła wersję umożliwiającą ten zabieg tylko dla "pokazowych" overclockerów. Jest szansa, że wycieknie on gdzieś do netu.

 

Cóż... jak zwykle chodzi o kasę... widzę ma być 5-7 modeli EVGA na bazie 680... i chesz mieć odblokowane OC... kup sobie droższego GTX'a - classified, który w specyfikacji ma "OC BIOS Mode"... ale tak jak piszecie... trzeba będzie polować na biosiki w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nocy byłem trochę czerstwy i pisałem od rzeczy dlatego dzisiaj chciałbym się Was podpytać. otóż chodzi mi o sekcję zasilania karty. mam na niej poprzyklejane radiatorki, wsadziłem między finy czujnik od panela i pokazywał mi na nie podkręconej karcie około 50*C na samym radiatorze - czy to jest dużo dla sekcji zasilania?

 

dzisiaj zamocuje jeszcze czujnik na spodzie karty żeby poobserwować temat. w msi afterburnerze ustawiłem sobie ręcznie pracę wentylatora tak żeby przy 40*C na karcie od razu wkręcał się 55% żeby przedmuchać trochę sekcję zasilania. podczas grania w bf3 karta miała 50*C sekcja zasilania około 47*C a karta ustawiła wentyle na min czyli 30%. na "boxowym" chłodzeniu karta dopiero przy 60*C zaczynała podkręcać turbinę.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał powyżej 100° pod obciążeniem to wtedy zacznij się martwić o zasilanie. BTW, taki czujnik między finami + nawiew nie poda ci dokładnej temp. Sprawdź temp. VRM albo wciśnij palucha gdzie trzeba ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej grafie max. stabilny offset to +171 na max. napieciu przynajmniej do marka 2011.

 

A to mój wynik marka 2011: P10354. Niestety procek 2500K ogranicza marka. Bede miał IB to wynik bedzie kilkaset punktów większy.

NVIDIA GeForce GTX 680 video card benchmark result - Intel Core i5-2500K Processor,ASRock Z68 Extreme4 Gen3 score: P10354 3DMarks

Edytowane przez Lysyn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...