Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

Która wersja GK104 ma być wydajnościowo porównywalana do GTX 580 a przy tym tańsza, cichsza i mniej prądożerna.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle moja bez podnoszenia obrotów na wentylu na maxa nie chce przekroczyć +120 na gpu. pamięci ustawiłem sobie też na +400. a ze względu na pożądaną ciszę nie "podkręcam" chłodzenia dlatego mam 55C w stresie przy 30~33% na wentylach ustawionych na auto

 

 

 

Preview: GIGABYTE GTX 680 OC WindForce 3X 2GB

 

ja chcę ten jego radiator na vrm :D

 

U mnie pamieci lataja na +500 i GPU ofset na +188.

Ale sprobuje wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pamieci lataja na +500 i GPU ofset na +188.

Ale sprobuje wyzej :)

 

przypuszczam że u mnie problemem jest nie wystarczające chłodzenie na sekcji zasilania skoro jak rozkręcę wentyle robi się większy przewiew na sekcji i ciągnie też powyżej +150. muszę coś zakombinować i przymocować coś z prawdziwego zdarzenia - coś ala gigabyte.

 

właśnie potestowałem umnie też pamięci idą na +500 :)

 

P9619 3DMarks

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

W końcu pojawiło się więcej informacji odnośnie hybrydowego wynalazku od Inno3D.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Inno3D_iChill_GeForce_GTX_680_podkrecona_karta_z_hybrydowym_chlodzeniem-39456.html

a tutaj ładny wynik oc GTX 680 http://www.benchmark.pl/aktualnosci/EVGA_GeForce_GTX_680_karta_graficzna_podkrecona_do_1957_MHz-39463.html

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem, ale pewnie to pomyłka i otrzymam informację, że brak na stanie lub inną wymówkę chociaż zamówienie przeszło :) Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe wahania. Skończyło się na 2000 zł. Warto sprawdzać ceny w tym sklepie bo dość często się zmieniają. Na na SSD raz oszczędziłem 30 zł, bo godzinę później o tyle podrożał i długo się cena utrzymywała na zbliżonym poziomie. Ciekaw jestem jak będzie z ceną GTX 690 jak już ten wyjdzie i oby AMD miało coś do powiedzenia w tej kwestii. Ja tylko czekam na walkę cenową i aż cena spadnie do tych 1600-1700 to moze się zainteresuję którąś z nich (680/7970)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem, ale pewnie to pomyłka i otrzymam informację, że brak na stanie lub inną wymówkę chociaż zamówienie przeszło :)

 

Jednak chłopaki z morele.net nie kombinowali i mi grzecznie wysłali w cenie 1787zł :D Edytowane przez inos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fart jak nic. umowa to umowa. Raz stracisz a raz zyskasz. Dlatego warto zaglądać do tego sklepu. Nie to że chcę robić reklamę, ale sam się o tym przekonałem co opisałem w poprzednim poscie. A kart oczywiście już nie ma na składzie. Rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam gtx480 od palita i faktycznie oc nie było najwyższych lotów bo cały 850mhz wyciągałem na najwyższym napięciu ale karta działa 2 lata tak podkręcona i jest wsio ok. teraz rezyduje w innym kompie.

 

 

hmm,a ja mam już w sumie trzecią grafę z Palita i jest bardzo zadowolony.W chwili obecnej posiadam GTX 480 którego kupiłem jakieś półtora roku temu na wyprzedaży partii w komputronie ( zresztą kumpel ma taką samą bo wzieliśmy ostatnie dwie sztuki ) :) Zapewne OC w twoim wypadku nie było najwyższych lotów ze względu na referencyjny system chłodzenia,który skutecznie je ogranicza :P Ja po zakupie grafy od razu wymieniłem na Accelero Xtreme Plus,kumpel zresztą też.Co najlepsze to to że jego jak i moja sztuka bez najmniejszego problemu pracuje z taktowaniami 840/1680/2000 odpowienio GPU/Shader/Mem na defaultowym napieciu !!! PO lekkim podbiciu napięcia to i 900Mhz nie jest żadnym problemem,a to i tak nie koniec możliwości :lol:

 

Core i5 750 2.66Ghz ( default )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ivanos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chłopaki z morele.net nie kombinowali i mi grzecznie wysłali w cenie 1787zł :D

 

Potwierdzam, również mam już list przewozowy. Koledze, który dał cynk na forum wiszę dobre piwo. W sumie niedawno sprzedałem taką samą kartę, gdyż miałem czekac na niereferenta z lepszą sekcją i chłodzeniem ale na razie różnice marginalne, więc kupiłem ponownie to samo. Mieli taniej niż w hurtowni - pewnie pomyłka, ale zachowali się z klasą - to sie chwali.

Nie wiem czy czasem nie odsprzedam komuś tej karty, bo to był taki zakup skuszony ceną w sumie :)

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam na walkę cenową i aż cena spadnie do tych 1600-1700 to moze się zainteresuję którąś z nich (680/7970)

 

Nie będzie wojny cenowej bo TSMC jak zwykle rękę sadziło w ... nocnik i mają problemy z produkcją wafli, w technologi 28nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odkleiłem radiatory zamocowane na taśmę akasy i przykleiłem je na klej arctica. muszę teraz czekać 5h aż zwiąże. po odklejeniu radiatorów zamontowanych na taśmę okazało się że nie miały 100% styku, jedne były przyklejone idealnie inne tylko w połowie (chodzi mi o te prostokątne radiatorki). najlepiej przylegały te małe pojedyncze 4 szt. które przyklejone są na vr pamięci karty. radiatory na pamięciach karty pozostawiam przyklejone na taśmę trzymają solidnie - trzymając za jeden utrzymały całą kartę :) na vr też tak trzymały ale po odklejeniu wyszło szydło z worka... pamięci zresztą dobrze się kręcą także zostaje jak jest. mocowanie na klej jest trochę nie wdzięczne bo karta się paprze, trzeba bardzo uważać ponieważ lekkie tyknięcie palce radiatora całkiem go przemieszcza - klej w ogólne nic nie trzyma na samym początku.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

zrobiłem kilka fot coolera:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

840/1680/2000 odpowienio GPU/Shader/Mem na defaultowym napieciu !!!

 

Ja nie śledziłem wyników 470/480 GTX w OC, ale to chyba dość... kiepsko, bo ja również na defaultowym napięciu na 470 GTX mam 820/1645/1980. Mylę się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 z tym klejem to trochę lipa. Będzie później problem z odklejeniem. Ja zawsze używałem do tego taśmy termoprzewodzącej Akasa. Fakt, czasami gorzej przylega, ale klej to już bardzo radykalne rozwiązanie.

 

 

 

@Devil, widzę, że przymierzasz się do zakupu GTX680/HD7970. Nie myślałeś o zakupie GTX670? Karta podobno ma mieć wydakność na poziomie 7950 i ma być sporo tańsza.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...