Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

zaodrze244 z tym klejem to trochę lipa. Będzie później problem z odklejeniem. Ja zawsze używałem do tego taśmy termoprzewodzącej Akasa. Fakt, czasami gorzej przylega, ale klej to już bardzo radykalne rozwiązanie.

 

według broszury arctica klej ten po zaschnięciu ma łatwo schodzić i nie przewodzi prądu - wnioskuję że powinna się zrobić z tego guma która powinna łatwo zejść. za parę godzin się przekonam bo jak na razie to po prawie 3h klej w pojemniku zaczyna dopiero wiązać to na karcie raczej też powinien - nie tykam :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiany po przyklejeniu z nieprzekraczalnych +120/500 poszło na +160/500 - efektywnie 1270/7000 - mało ale zawsze coś. na razie chłodzenie wygrzewam bo klej kiepsko trzyma zwłaszcza na sekcji zasilania ramu mam nadzieje że po paru dniach może będzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

IN4.pl - ZOTAC GeForce GTX 680 Extreme Edition - 1420 MHz

Czy ja dobrze widzę czy temperatura podawana przez GPU-z jest trzy cyfrowa? 1420MHz na chłodzeniu powietrzem robi wrażenie. Za taką niereferencyjną kartę można dopłacić, a nie jak to w przypadku LIghting gdzie płacimy sporo więcej niż za referenta a wyniki oc takie same...

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Czyli chłodzenie daje radę. Myślałem, że przekroczyło 100C. swoją drogą ten Lighting to nie zbyt udana konstrukcja.. W furmarku karta przekroczyła 100C przy czym wentylatory pracowały na 100%.. mówię o hd7970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej kiepska karta mi się trafiła. temperatury są stosunkowo niskie max 57C na gpu, vr nie wiem ile ma ale nie jest jakoś odlotowo gorący dotykając od tyłu kartę :P radiatorki sprawdzałem trzymają się w miarę ok. jeżeli pojawi się w sprzedaży radiator na vr taki przykręcany jak ma np gigabyte sc to sobie oczywiście takiego sprawie i ponownie potestuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzę testy na guru3d Palit GeForce GTX 680 JetStream edition i Gigabyte GeForce GTX 680 OC edition review to stwierdzam że mój egzemplarz karty nie jest taki najgorszy ostatecznie udało mi się jeszcze wydusić trochę z pamięci i obecnie karta jest podkręcona do 1230/7200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzę testy na guru3d Palit GeForce GTX 680 JetStream edition i Gigabyte GeForce GTX 680 OC edition review to stwierdzam że mój egzemplarz karty nie jest taki najgorszy ostatecznie udało mi się jeszcze wydusić trochę z pamięci i obecnie karta jest podkręcona do 1230/7200 :D

 

możesz zrobić po tym OC test w 3Dm11 oraz w UE 3.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa testy to ta karta przechodzi oba które wymieniłeś ale dzisiaj niestety w bf3 się sypnęło i musiałem skręcić ramy na 7000 :P także rock stable jest na 1230/7000 :D myślę że bez dolutowania płytki z dodatkowym zasilaniem nici będą z dalszym kręceniem... a że lutować nie będę pozostaje to co jest :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na ultra z włączonym 4x AA ale np gdy na planszy nie pamiętam jak się nazywa wejdziesz na wierze telewizyjną i się rozejrzysz po okolicy a mówię tutaj tylko o multiku i 64 zawodnikach na planszy, singla nigdy nie uruchomiłem nawet :P to fps potrafią spaść nawet do 20 ale gdy karta jest podkręcona to już sobie trochę lepiej radzi i jest 25fps :P zresztą u mnie karta może trochę kuleć przez procka jak zmienię na ivy to będę mieć porównanie.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na ultra z włączonym 4x AA ale np gdy na planszy nie pamiętam jak się nazywa wejdziesz na wierze telewizyjną i się rozejrzysz po okolicy a mówię tutaj tylko o multiku i 64 zawodnikach na planszy, singla nigdy nie uruchomiłem nawet :P to fps potrafią spaść nawet do 20 ale gdy karta jest podkręcona to już sobie trochę lepiej radzi i jest 25fps :P zresztą u mnie karta może trochę kuleć przez procka jak zmienię na ivy to będę mieć porównanie.

 

ta gra akurat procka specjalnie nie męczy, najbardziej obciąża 4xAA i póki co nie ma karty jednordzeniowej która by podołała bf3 na ultra w multi, zresztą tak miała cała seria battlefield dopiero 3 generacja kart od wypuszczenia gry dawałą mozliwośc płynnej rozgrywki z wszystkimi bajerami włączonymi, co nie zmienia faktu że gtx 680 to najlepsze rozwiązanie w tej chwili do bf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie to było jedyne miejsce w grze gdzie się przycieło. także jest dobrze, nie raz przebiegam przez nie jedną zadymę gdzie wszystko dymi a to głównie zauważyłem zarzyna karty i nie tracę płynności rozgrywki :D

 

gtx480 przy gtx680 wysiada w bf3. na gtx480 z ultra musiałem grać bez AA żeby utrzymać zbliżony poziom płynności rozgrywki.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa testy to ta karta przechodzi oba które wymieniłeś ale dzisiaj niestety w bf3 się sypnęło i musiałem skręcić ramy na 7000 :P także rock stable jest na 1230/7000 :D myślę że bez dolutowania płytki z dodatkowym zasilaniem nici będą z dalszym kręceniem... a że lutować nie będę pozostaje to co jest :D

 

Nie jest źle, moja EVGA kręci się podobnie. Jest sporo egzemplarzy, którzy do +100 nawet nie dochodzą, poczytaj chociażby tutaj: Official GTX 680 overclocking Thread! - [H]ard|Forum

Zmiana chłodzenia coś pomogła w osiągnięciu wyższych zegarów ? Zadowolony jest z kultury pracy i efektywności tego Accelero ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, moja EVGA kręci się podobnie. Jest sporo egzemplarzy, którzy do +100 nawet nie dochodzą, poczytaj chociażby tutaj: Official GTX 680 overclocking Thread! - [H]ard|Forum

Zmiana chłodzenia coś pomogła w osiągnięciu wyższych zegarów ? Zadowolony jest z kultury pracy i efektywności tego Accelero ?

 

chłodzenie jest cichuteńkie afterburner nie potrafi nawet podać właściwej liczby obrotów wentylatorów ponieważ jest tak mała że karta chyba nie ma takiej skali w biosie i podaje cały czas wahania 1800-2100 niezależnie czy kartę obciążam czy nie. ale za to "chyba" podaje prawidłowo % prędkość bo skacze z 30 na 50% pod obciążeniem ale to nie zmienia nic w glośności. temperaturę max jaką widziałem to było 60C po 2h grania w bf3.

 

odnośnie różnicy w @ na chłodzeniu fabrycznym a arcticu to Ci nie odpowiem ponieważ karty na fabrycznym chłodzeniu nie podkręcałem w ogóle bo po 10min od jej podłączenia do kompa i sprawdzeniu czy działa zdemontowałem ten szajs i zamontowałem arctica :lol2:

 

jedyną wadą chłodzenia to są przyklejane radiatory na sekcję VR - lepszym rozwiązaniem tak jak już pisałem wcześnie byłoby przykręcenie radiatora tak jak to ma miejsce na karcie gigabyta. z drugiej jednak strony podobne rozwiązanie miałem na gtx480 (tzn radiatory przyklejone na taśmę i karta działa do dzisiaj po 2 latach bez problemu) oraz tak jak pisałem też wcześniej :lol2: zmiana z taśmy akasy na klej dodany do karty nic nie dała przy @ pomimo że na klej jest lepszy styk. na taśmę jakby się uparł to też się da zrobić tak żeby styk był odpowiedni bo klejem to tylko zapaprałem kartę ale radiatory nie trzymają się na sztywno jest to takie połączenie "elastyczne" bardziej gumowate dlatego myślę że w razie tfu tfu awarii uda mi się to wyczyścić i nie będzie śladu po kleju. dlatego polecam to chłodzenie.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra akurat procka specjalnie nie męczy, najbardziej obciąża 4xAA i póki co nie ma karty jednordzeniowej która by podołała bf3 na ultra w multi, zresztą tak miała cała seria battlefield dopiero 3 generacja kart od wypuszczenia gry dawałą mozliwośc płynnej rozgrywki z wszystkimi bajerami włączonymi, co nie zmienia faktu że gtx 680 to najlepsze rozwiązanie w tej chwili do bf3

 

No tak 4xAA mocno obciąża, ale ja gram bez AA w 2560x1440 wszystko na ultra i gra się bardzo komfortowo na serwerach na 64 osoby. Ale ja nie kampie i nie latam, co najwyżej czołgiem się pokręcę :) i najmniejszy fps jaki widziałem to coś koło 50.

OC dałem offset +150 i +500 i nic nie wywala się w bf3 ani 3dmark11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem przy 3h rozgrywce w bf3 stwierdziłem że karta sama w sobie rozgrzana była jakby ją z pieca wyjął - domownicy stwierdzili że od kompa śmierdzi rozgrzanym plastykiem :lol2: wziąłem się za regulatora obrotów i tak sobie to ustawiłem wciąż jest cisza bo dopiero w okolicach 60% prędkości wentylatorów zaczyna być je słychać karta stała się przyjemnie ciepła a sekcja vr przestała parzyć :P pozostawiony na auto wentyl wkręcał się na 35%...

 

wcześniej jakoś tego niechciało mi się sprawdzać ograniczałem się głównie do pomiarów afterburnera, który zresztą pokazywał max 60C...

 

Dołączona grafika

 

dzisiaj spróbuję @ :D

 

najlepsze jest to że bf3 rozgrzewa kartę do czerwoności a w takim skyrim temperatura gpu nie przekracza 40C

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...