Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

Trochę to mało powiedziane. Nie od dziś wiadmo, że lepiej jest gdy wentylator wieje na radiator a nie odwrotnie. Poza tym chyba każdy się zgodzi z tym, że lepszy jeden lub dwa duże wentylatory niż 5 małych... Ile to waży? 2kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Szkoda, że karta nie ma backplate :(. Kiedy możemy spodziewać się recenzji na PuePc.pl?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Czy Pcie 2.0 w jakimś stopniu może ograniczyć takiego GTX690? Mam taką cichą nadzieję, że GTX670 będzie wyraźnie tańszy od GTX680 tak jak jest to w przypadku 570 i 580, a po oc przegoni starszego brata :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Teraz jest taka sytuacja że można kupić GTX570 za 1063zł do tego jest to konstrukcja nie referencyjna, a najtańszy referent GTX 580 kosztuje 1681zł. Ceny wziąłem z agito.

Ciekawe czy pojawią się niereferencyjne konstrukcje GTX690 np. jakiś z 3-slotowym Chłodzeniem z taktowaniami dokładnie jak w GTX680...

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wytrzasnąłeś gtx680 za 1681 proszę o linka :blink:

 

i już to widzę jak gtx670 przegania 680 :lol2: chyba tylko ceną, skoro 680 ma tylko 4+1 vrm to taki 670 pewnie jeszcze dostanie po tyłku i będzie 3+1 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Edytowałem post bo pomyliłem się :)Chodziło mi o to, że chciałbym żeby różnica w cenie między GTX680, a 670 była tak samo spora jak obecnie jest między GTX580, a 570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to git bo już miałem zamiar brać drugą do sli... :lol2:

 

nie pamiętam żeby 590 były nie referenty? zresztą trzeciego się wszystko wyjaśni ale można założyć że skoro jest tylko 10 faz (pewnie (4+1)x2) to nie wróży to żadnej zmiany w stosunku do 680 skoro tutaj jest 5 (4+1). pewnie oc pozwoli na dobicie do poziomu 680 ale nic poza tym bez wody... i magicznej płytki od evga :lol2: :lol2:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Chyba chodziło ci o to, że nie referencyjne konstrukcję mogą być sporo krótsze... Po za turbiną świadczą o tym przesunięte wtyczki zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doprecyzowując myśl chodziło mi oto że pcb kończy się za gniazdami zasilania czyli turbina jest poza pcb, vr-zone to samo podaje ;)

 

ale skoro karta ma 2gb pamięci to sekcja zasilania musi być naprawdę licha skoro msi ze zdjęć to wersja już po OC a patrząc na wersje 680 OC to pewnie dodali jakieś 50mhz do wersji podstawowej... ale i tak pewnie będzie hicior :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie geforce masz taką oto tabelkę:

 

CUDA Cores 3072

Base Clock 915 MHz

Boost Clock 1019 MHz

Memory Configuration 4GB / 512-bit GDDR5

Memory Speed 6.0 Gbps

Power Connectors 8-pin + 8-pin

TDP 300W

Outputs 3x DL-DVI

Mini-DisplayPort 1.2

Bus Interface PCI Express 3.0

 

zresztą w linku który podałeś na stronie 3 jest napisane "The base clock speed of the GeForce GTX 690 is 915 MHz with a typical Boost Clock speed of 1019MHz, which is only 3.9% below the GeForce GTX 680's 1058 MHz Boost Clock."

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Karta ma wydajność dwóch GTX680 w sli przy czym pobiera mniej prądu, jest cichsza i chłodniejsza. Czego chcieć więcej? Chyba tylko niższej ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wierzyć techpowerup (a ja im już nie wierze) że karta jest cichsza o całego dbA od 680 to nvidia przeszła samą siebie :) przecież to jest cichsze od gtx480 a menda potrafi być absurdalnie głośna na stockowym chłodzeniu wiem co mówię miałem takie ustrojstwo w domu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo bylem zdziwiony jesli chodzi o testy glosnosci pod obciazeniem-w pozytywnym znaczeniu tego slowa.

Piekna rzecz ta 690-tka. Przymierzam sie do kupna choc chcialbym aby AMD wydalo 7990, moze ceny spadlyby troche. A tu cisza. Mieli wydac ja przed Nvidia :damage_wall: a teraz chlopaki maja ciezki orzech do zgryzienia

PS. Podoba mi sie podsumowanie nowego GTX przez pewien serwis zagraniczny:

"sweet dreams are made of these"

Edytowane przez hoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Zostaje tylko problem mikro przycięć? A co jeśli do płynnej rozgrywki np. w dirta 2 wystarczy jeden GPU? Mogę drugi wyłączyć w sterowniku żeby uniknąć mikro przycięć? Albo w takim batmanie ustawić tak, że jedna do grafiki druga do fizyki:), a tam gdzie jeden nie daje rady jak np. Metro2033 to włączam drugi i gram.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem gdzieś na zagranicznych forach że 2x gtx680 w sli przestały mieć problemy z mikroprzycięciami. rozwiązaniem okazuje się nowa technologia nvidii utrzymywania płynności obrazu vsync w stosunku do poboru energii oraz obciążenia gpu itd - nie umiem teraz tego szczegółowo opisać. nie miałem jeszcze przyjemności przetestować takiego układu w sli ale kumpel już ciuła dzyngi na 680 także "może" mi ją udostępni na wieczór lub dwa i sam się o tym przekonam :D

 

dyszka pękła po zmianie platformy ;)

 

http://3dmark.com/3dm11/3327244;jsessionid=1zar594hcq1w12k68hwigb5lz

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...