Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

Dołączona grafika

Powszechnie znane przysłowie rzecze, że co dwie głowy to nie jedna - podobnie sytuacja wygląda w świecie układów graficznych - więc pewnie dlatego producenci GPU regularnie serwują nam rozwiązania wieloprocesorowe. Konfiguracje wykorzystujące NVIDIA SLI oraz AMD CrossFireX w dzisiejszych czasach nie należą do rzadkości w komputerach entuzjastów, ale poniektórzy zamiast duetu woleliby jedną, naprawdę mocarną jednostkę. Wówczas warto zwrócić uwagę na oczywisty wariant - kupno karty graficznej z dwoma rdzeniami umieszczonymi na pojedynczej płytce drukowanej. Takim właśnie potworkiem jest GeForce GTX 690, będący w istocie połączeniem dwóch 28 nm układów GK104 znanych jako Kepler, a napędzających testowanego niedawno GeForce GTX 680 (LINK). Siłą rzeczy mamy zatem przed oczyma najmocniejszą kartę graficzną na świecie - istnego dominatora, którego pokonać może jedynie zapowiedziany na czerwiec Radeon HD 7990. GeForce GTX 690 to praktycznie GTX 680 SLI na jednym PCB - wydajny, piękny i zabójczo drogi... Powiedzcie, kiedy ostatnio widzieliście kartę graficzną za ponad 4000 złotych?

Test GeForce GTX 690 - Najszybsza karta graficzna na świecie

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

Długo czekaliśmy na moment, kiedy oficjalnie będziemy mogli zaprezentować szerokiej publiczności wyniki najnowszej karty graficznej NVIDIA - GeForce GTX 680! Absolutnie high-endowa konstrukcja rzuca rękawicę AMD Radeon HD 7970, który dotychczas piastował tytuł króla wydajności wśród pojedynczych GPU, natomiast efekty starań „Zielonego” obozu zobaczycie na kolejnych podstronach niniejszego artykułu. W skrócie - GeForce GTX 680 przynosi sporo istotnych zmian i innowacji, zaś niektóre mogą naprawdę wywołać na Waszych twarzach zdziwienie. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, iż rzetelnych przecieków dotyczących architektury Kepler wykonanej w 28 nm procesie technologicznym (GK104), serwowano stosunkowo niewiele. GeForce GTX 680 był zresztą namaszczany jako produkt iście rewolucyjny, natomiast sądząc po ilości wprowadzonych rozwiązań, inżynierom NVIDII niekoniecznie chodziło o czystą wydajność. Jesteście ciekawi, kto wypada lepiej w pojedynku GeForce GTX 680 vs Radeon HD 7970? Zastanawiacie się, czy NVIDIA nareszcie popracowała nad zmniejszeniem poboru mocy? W takim razie koniecznie musicie czytać dalej - zapraszamy na gorący premierowy test GeForce GTX 680!

Test GeForce GTX 680 vs Radeon HD 7970 - Pojedynek kart dla graczy

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

GeForce GTX 680 okazał się chyba bardziej udaną konstrukcją, niż ktokolwiek mógłby pierwotnie przypuszczać, spychając Radeona HD 7970 z tronu wydajności, chociaż różnice między topowymi układami AMD i NVIDII nie były kolosalne. Jednak statystycznie mało kogo interesują absolutnie najmocniejsze oraz najdroższe karty graficzne w cenach około 2000 złotych, a znacznie bardziej tańsze modele bazujące na nowej architekturze, jaką w tym przypadku reprezentuje układ GK104 Kepler wykonany w 28 nm procesie technologicznym. Testowany dziś GeForce GTX 670 to najnowsze dziecko Zielonych, będące bezpośrednim rywalem Radeon HD 7950, które po podkręceniu niewiele ustępuje swojemu starszemu braciszkowi. Jeśli stosunek ceny do wydajności będzie odpowiedni, to GeForce GTX 670 może poważnie namieszać na rynku i dzielnie zastąpić czołowe GTX-y poprzedniej generacji. Zapraszamy zatem na gorący premierowy test GeForce GTX 670 - najnowszej karty graficznej od giganta z Santa Clara.

Test GeForce GTX 670 - Młodszy brat GTX 680 dogania HD 7970

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Wg mnie co najmniej 50% patrząc na tą specyfikację

post-174386-0-88521600-1324293139_thumb.jpg

nie bez powodu przeszli z nazwą z 500 na 700 wydajność musi być dwukrotnie wyższa :)

Radeon będzie miał super szybkie pamięci xddr2 a GeForce 1024 rdzenie :)

Chciałbym żeby nowy GeForce obsługiwał minimum 3 monitory...

http://pclab.pl/news48047.html

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pięcioletni obśliniony ciach!iarz wymyślił ta specyfikację :lol: 128TMU? Żart! Już w Fermi nV zaczęła odchodzić od pakowania większej ilości TMU, stąd tylko 64 jednostki, a nie jak 285'tce 80. A tu jakiś półmózg wymyślił, że podwoi to i owo (ROP'ów nie podwoił, bo nikt by nie uwierzył :lol2: ) i może ktoś się nabierze. Jak widać podziałało :D pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale radek tez ma GDDR5 a nie xddr2 ;)

Jak dla mnie to te specyfikacje z 1024 CUDA cores to kosmos. Chcialbym , zeby to byla prawda, ale nie chce mi sie wierzyc w podwojenie architektury GF100 i jeszcze dolozenie funkcjonalnosci ARMow.

 

To jakies mega monstrum by bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykresik wygląda na typowy zabieg marketingowy aby potencjalni klienci wstrzymali się z zakupem nowych Radeonów (nie na darmo nagle pojawił się jak AMD ogłosiło rychłą premierę hd7970).

Jak dla mnie to nawet nie musieli preparować tego, bo jak się okaże że Hd7970 to karta głównie dla "grających" w bitcoina, to i tak zaczekam na nowego GTX-a chociaż parcie na zmianę mam ogromne - już ponad 3 lata na GTX260 216sp.

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo GTX260 216sp i wypadało by coś zmienić szczególnie jak się popatrzy na reszte konfiga :P wymiana aż się prosi :P

 

ale chce miec coś co mi będzie latać przez pare latek tak jak obecna karta więc poczekam na nowe karty od Ati /Nvidi

 

mam ciche nadzieje że te "osiągi" będą choć w większym stopniu prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ja zmieniłem 8800gts512 na gtx 570 i powiem tyle... nie ma w co grać:( Karty wychodzą częściej niż dobre gry!!! tylko po co komu taka karta skoro wszystko śmiga na gtx 580 ?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

nowa architektura nowe zmiany....

NVIDIA i nowa generacja kart graficznych. GPU o częstotliwości sporo ponad 1 GHz? :: PCLab.pl

Czyli jak shardery będą pracować z częstotliwością nieco powyżej 1ghz to ta karta już nie będzie taka super?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

te cuda cores odpowiadają tylko za cieniowanie i fizykę? Zauważyłem że im jest ich więcej tyk karta wydajniejsza więc nie mogą tylko za cieniowanie odpowiadać...

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

ja zmieniłem 8800gts512 na gtx 570 i powiem tyle... nie ma w co grać:( Karty wychodzą częściej niż dobre gry!!! tylko po co komu taka karta skoro wszystko śmiga na gtx 580 ?

 

Po to, że wtedy odpowiednik 580-tki w 28 nm będzie kosztował połowe czy 2/3 tego co teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

spytam z ciekawości.. Czego oczekujecie po gtx780? mi w 580 brakuje tylko obsługi trzech monitorów a wam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ja swojego gtx 570 dc2 kupiłem za 1200zł w agito jakiś rok temu:) a Zobaczcie teraz ile kosztuje masakra z tymi cenami

http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx-570-1-28gb-hdmi-dvi-i-dp-box-i2033133592.html

http://allegro.pl/asus-gtx570-directcu-ii-1280-mb-i2025230393.html

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekuje wydajnosci takiej by dalo sie kupic cos o mocy 580tki za 300$ ;)

 

no naciagając to masz teraz 560ti 448core- po o/c moc 580-ki ;)

 

Problem w tym,że u nas 300$ to ok 1250 zł obecnie :lol:

 

ja swojego gtx 570 dc2 kupiłem za 1200zł w agito jakiś rok temu:) a Zobaczcie teraz ile kosztuje masakra z tymi cenami

!GAINWARD GeForce GTX 570 1.28GB HDMI DVI-I DP BOX (2033133592) - Aukcje internetowe Allegro

ASUS GTX570 DirectCU II (1280 MB) (2025230393) - Aukcje internetowe Allegro

 

Jaki był wtedy kurs dolara, a jaki jest teraz?

Masz odpowiedź :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Mnie interesuje tylko ty czy nowy gtx dokopie hd7970 na stock i czy równie dobrze się podkręci i czy w końcu będzie można grać na 3 monitorach !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia GeForce 700: nieoficjalna specyfikacja pięciu kart graficznych. Benchmark.pl

Średniej klasy GeForce 700 będzie miał do dyspozycji procesor GK106 już z dwoma blokami GPC, w których się znajdzie 768 procesorów strumieniowych, 64 jednostki teksturujące oraz 24 jednostki rasteryzujące.

 

Na laminacie zamontowana będzie pamięć GDDR5 o 192-bitowej magistrali, natomiast standardowe częstotliwości tego modelu to aż 1150 MHz dla GPU i 5750 MHz dla pamięci, natomiast współczynnik TDP wynosić będzie 150 W. Karta ta ma osiągać około 1600 punktów w benchmarku 3DMark 11 w trybie Extreme, a więc mniej więcej tyle samo co GeForce GTX 560 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli okaże się to prawdą [100$ taniej niz GTX 580] to już wiem jaką kartę zakupie :D

 

ciekawi mnie tylko jak zmiany w specyfikacji wpłyną na wydajność ...

ciekawi mnie tylko to że pozostali przy 1.5gb pamięci... liczyłem że dadzą min. 2gb [bardziej przyszłościowo jak dla mnie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...