Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tylko będę miał chwilę czasu to tez pokręcę karciochę grzech by jej nie pokręcić Dołączona grafika

 

Kręć kręć ;) Ciekaw jestem jak wypadają GTX680 abym mógł porównać do swojego GTX670, sama operacja jest dość prosta póki co ustaliłem już limit swojej karty i jest to +175MHz na rdzeniu bo na +180MHz już się "wykrzacza" jeszcze pozostał do ustalenia max dla MEM i sprawa załatwiona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkim uproszczeniu zamiast zmieniać V zmieniamy Power Limit i karta sama sobie daje więcej "mocy" w miarę potrzeb. Tak przynajmniej wszyscy tą funkcję opisują Dołączona grafika Przy dobiciu do 130% udało mi się uzyskać 1346MHz w trybie Boost na rdzeniu ale to tylko dla 3DMarka, na co dzień tak tej grafy męczyć nie będę Dołączona grafika Z tym Boost jest trochę dziwna sprawa bo dla przykładu jak ustawię swoje takty do grania:

 

Power Limit: +120%

Core: +150MHz

MEM: +500MHz

 

GPU-Z podaje wtedy ustawienia:

 

Core: 1156MHz - Boost: 1235MHz

MEM: 1802MHz

 

Wiec teoretycznie powinno być max 1235MHz natomiast wykresy notują skoki częstotliwości nawet do 1320MHz a minimum spadają do 1260MHz pod mocnym obciążeniem (testowane na nowym NFS 2560x1600 i wszystko na max). Wychodzi z tego że karta jak jej brakuje mocy to i tak przekracza taktowanie jakie powinna, nie wiem czemu ale póki jest stabilnie to nie narzekam Dołączona grafika

 

Kolejną ciekawostką jest PCI-E mianowicie bez obciążenia pokazuje mi w GPU-Z tak: PCI-E 3.0 x16 @ x16 1.1 a pod obciążeniem już PCI-E 3.0 x16 @ x16 3.0 Dołączona grafika

 

To o czym mówisz to Kepler Boost którego nie odczytasz z żadnej tabelki bo każdy rdzeń ma inny ustawiony na etapie produkcji. Żeby sprawdzić jaki jest kepler boost ustawiasz wszystkie zegary na ori, power target na max i puszczasz jakiś benchmark albo inny wynalazek. Po takim teście patrzysz jakie miałeś maksymalne taktowanie na rdzeniu i od tej wartości odejmujesz to co pokazuje GPU-Z pod boost clock i masz swój kepler boost.

 

Power Target ogranicza maksymalny pobór prądu jaki bierze karta, żeby osiągnąć stabilne zegary bez spadków wystarczy dać PT na max i działać (ta wartość w żadnym wypadku nie zmienia napięcia na rdzeniu które jest maks 1.175v na ori BIOS'ie). Osobiście zauważyłem, że moja 660Ti nawet na ori taktowaniu przy naprawde wymagających tytułach obniża zegar bo dobija do 100% PT. Na forum EVGA był nawet topic związany z wywalającym czerwonym ekranem i okazało się, że w większości wystarczyło podnieść PT bo to co było ustawione fabrycznie nie gwarantowało 100% stabilności. W nowych sterownikach poradzili sobie z tym problemem obniżając wartość Kepler Boost, ale efektem tego mamy niższe taktowanie maksymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym czyli u mnie jak dobija do 1320MHz a GPU-Z pokazuje Boost na 1235MHz to znaczy że mój "kepler boost" wynosi 85MHz, cholera dwa różne Boosty to już lekka przesada Dołączona grafika

 

Czyli sprawa wygląda tak: Max Clock: Boost + Kepler Boost

 

EDIT:

 

Mała poprawka z przed 3min Dołączona grafika

 

P10801 GPU: 1359MHz MEM: 3703MHz PL: + 135%

http://www.3dmark.com/3dm11/5001078

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesys...Editor-Unlocker

 

Ktoś się już tym bawił ?

 

dzieki za linka wygląda obiecujaco aczkolwiek poczekam na wieksza liczbe uzytkowników choć z drugiej strony stabilne 1300+ troche kusi

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś bida ten soft, jest koleś na forum EVGA który robi custom Biosy pod zapotrzebowanie użytkowników na ich oryginalnych Biosach. Mi zrobił dwa Biosy i mój 660Ti śmiga w takim wydaniu http://www.3dmark.com/3dm11/4596987 mam ustawiony wyższy Power Target i odblokowane napięcie, dodatkowo wartości wentyli 15%-100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś bida ten soft, jest koleś na forum EVGA który robi custom Biosy pod zapotrzebowanie użytkowników na ich oryginalnych Biosach. Mi zrobił dwa Biosy i mój 660Ti śmiga w takim wydaniu http://www.3dmark.com/3dm11/4596987 mam ustawiony wyższy Power Target i odblokowane napięcie, dodatkowo wartości wentyli 15%-100%.

 

pod jakim względem bida bo odblokowane masz power limit i napiecie czego chcesz wiecej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok a jakie masz max napięcie??

 

Używam MSI Afterburner i nie wiem czemu ale nie mam w nim możliwości włączenia wykresów dla GPU Voltage, które są na EVGA Precision X tylko że w tym programie znowu mam problemy z ustawianiami karty. Podsumowując pojęcia nie mam jakie mam napięcie.

 

Mam natomiast inny problem z którym jak by mi ktoś pomógł sobie poradzić byłoby fajnie ;) Pogrywam sobie ostatnio w nowego NFS i jak odpalę grę mam jakieś 20-30FPS muszę nacisnąć CTRL+SHIFT+ESC aby pokazał mi się "Menadżer zadań Windows" a gra wypadła z Fullscreen do trybu Windows (okno) wtedy momentalnie klatki podskakują do 50-60FPS i już mogę wrócić do trybu Fullscreen (Alt+Enter) teraz póki gry nie wyłączę będę miał cały czas max ilość klatek ale jak już grę wyłączę i ponownie włączę muszę przechodzić ten dziwny proces jeszcze raz. Mam wrażenie jakby karta/sterownik miały problem z wykrycie trybu 3D i przełączeniem się na "pełne" takty :/ To samo dzieję się na najnowszych stabilnych sterownikach oraz najnowszych w wersji Beta. Miał ktoś coś podobnego?

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem takiego problemu jak ty ale spróbuj może ustawić w sterownikach kartych w zarządzaniu ustawieniami 3d najlepiej w ustawieniach globalnych "tryb zarządzania energią" na "preferuj maksymalną wydajność" oraz "synchronizację pionową" na "adaptacyjną" może to pomoże.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem takiego problemu jak ty ale spróbuj może ustawić w sterownikach kartych w zarządzaniu ustawieniami 3d najlepiej w ustawieniach globalnych "tryb zarządzania energią" na "preferuj maksymalną wydajność" oraz "synchronizację pionową" na "adaptacyjną" może to pomoże.

 

Pierwsza jakaś konkretna porada, dzięki zaraz sprawdzę Dołączona grafika

 

BTW: przetestowałem bios Unlock i dobiłem z taktami do 1411MHz w 3DMark11 ale wynik był o 350PK gorszy w porównaniu do biosu bez Unlock na 1359MHz :/ Po kilku testach wróciłem do domyślnego biosu.

 

EDIT:

 

Pomogło to "synchronizację pionową" na "adaptacyjną" dzięki! :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy w programach do benchmarków to jedno.

Odpalenie gierki to drugie.

Np u mnie furmarki chodziły cacy, nie było problemów z Unigine, ale odpalanie gry to był fast crash, albo freeze (ale raczej to byla wina sterów ze tak szybko crashowalo).

Dlatego do testow stosuje Crysis 2 benchmark.

 

Zauważyłem, że zegary też rosną co 13 MHz, czyli np zmiana zegara o 92 działa tyle samo co zmiana do 104.

Druga sprawa, wielu ludzi mówi, ze pow +400 na pamięciach i spadają wyniki w benchmarkach.

 

Ja to bym ogólnie radził odejść od systemu +100/+300 w liczeniu zegarów, bo to strasznie zależy od tego jaką kto ma kartę, tzn jakie ma fabryczne zegary - jesli ktos ma stockowo wymaksowaną z fabryki, to i +75 nie osiągnie.

 

Dlatego trzeba patrzeć na zegary efektywne po podkręceniu, szczególnie w grach.

 

U mnie jest coś takiego:

1006 base clock, 1084 max clock z boostem.

ustawiłem 132% power

jak dam +100 na zegarze, to maks clock ustawia sie wtedy 1175

 

Teraz mam +157, wiec z tabelki wychodzi jakieś 1241, co jest zgodne z odczytem z GPU-Z podczas testów.

 

Tutaj przykład liczenia zegara https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0At5YBEAPOSmcdFM1UlhFbkUxeVVxdFNWX3g4SVF4RUE

 

Za bardzo nie mogę podkręcać, bo czekam na chłodnice (już nie wiem ile czasu....).

 

 

Jeszcze jedno: Vertical Sync - Adaptive jest dobry jak chce sie miec płynne FPS, w pewnych grach daje to takiego input laga, że jest niegrywalne.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jeszcze jedno: Vertical Sync - Adaptive jest dobry jak chce sie miec płynne FPS, w pewnych grach daje to takiego input laga, że jest niegrywalne.

 

Użyłem tego tylko do NFS (o czym wspomniałem wyżej) bo bez tego nie da się grać w max detalach. Prosze pamiętać że ja mam 2560x1600 a nie jakieś tam FullHD ;)

 

u mnie po odblokowaniu biosu bf3 w pełni stabilny na 1310mhz na razie tak zostawiam

 

Ja dobiłem do 1450MHz ale cóż na PK się nie przełożyło a do grania nie chcę aż tak karty katować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wgrałem bios unlock ale u mnie bez podkręcania gry sie wieszały i wywalał się sterownik ekranu dziwne

 

też tak miałem musisz odinstalowac sterownik najlepiej wyczyścić pozostałości w trybie awaryjnym driver swaperem, nastepnie wgrać zmodowany bios i wgrać sterownik i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie masz ustawienia w msi afterburner bo po zmodowaniu i podniesieniu zegarów o np.100mhz na gpu wychodzi znacznie wiecej jak przed modem, najlepiej wszystko odinstalować co związane z grafą i zacząć od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...