Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Można ustawić na sztywno Takty w przypadku Nvidii grzebiąc w biosie. Wyłaczajać przy tym Boost'a. Ja mam na stałe ustawione 1267 do którego wzrasta w Stresie. Nie spada do 1000 lub 1100. Spada dopiero w Idle i utrzymuje się w przedziale od 324 do ok 900 mhz.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm z tym taktowaniem to raczej nimozliwe, bo z aktualnie dynamicznie zmiennym zegarem to pewnie one same sie jakos tam dogaduja Dołączona grafika

 

Nie dogadują się tylko szybsza karta i tak zwolni(przed boostem było to samo , boost nie ma nic do tego) , ale i tak będzie pracować z wyższym taktem. Odpowiedz sobie na pytanie czy to przysporzy ci więcej problemów czy mniej Dołączona grafika Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, na razie wiekszym problemem jest znalezenie na allegro jakiejs karty EVGA, co by byla zgodna z moja.

Tak sie jeszcze zastanawiam, bo do tego musialbym skolowac drugi blok wodny oraz linking bridge....

A i k... zasilacz, bo chyba na 620W to sie bym zesral...

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kepler BIOS Tweaker

 

http://uploaded.net/file/cl7lcc82

 

Pobierasz Bios z karty za pomocą GPU-z. Odpalasz KBT i ustawiasz taki sam Base Clock co Boost Clock. Nie wiem czy też Boost Limit trzeba ustawić podobnie. Side to Ci bardziej wytłumaczy, bo zrobił dla mnie gotowy Bios. Można tam też ustawić napięcie i zakres działana wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy osoby korzystające z konfiguracji SLI mogłyby napisać jak to aktualnie wygląda z tymi mikroprzycięciami ? Czy one rzeczywiście występują i czy rzeczywiście płynność obrazu w SLI jest odczuwalnie słabsza niż by to wynikało z liczby fps ?

 

Ktokolwiek ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko martwi że mój zasilacz ma 4x 6 pin. Ale na dwóch wtyczkach są dwie dodatkowe piny. Tyle że one po złączeniu nie pasują do wejścia w GTX 670. Musialem użyć przejściówki dołączonej do karty. W każdym razie mam wątpliwości czy jest sens się pakować w SLI. Do tego dochodzi sprawa procesora i5 2500K, który wyciąga max 4.5 ghz. W Crysis 3 jest wykorzystywany w 90% co jest już sporo. Na razie się wstrzymuje z kupnem do przyszłego roku. Raczej platformy nie będę już zmieniał. Wyjdą nexgeny i się okaże jakie będą miały wymagania przyszłe gry. Na razie to co mam mi starcza. Crysis 3 przeszedłem dość komfortowo przy przyzwoitych ustawieniach. Jedynie z AA musiałem zjechać i moze były ze 3-4 momenty w grze, gdzie FPS spadł poniżej 30 klatek, a średnio szedł ok 45. Nie jest to stałe 60, ale mi to zbytnio niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Wśród producentów układów graficznych stosunkowo długo panowała stagnacja, objawiająca się brakiem jakichkolwiek interesujących nowości i niezbyt agresywną polityką cenową, jednak kiedy nareszcie coś drgnęło, to niemalże równocześnie na obydwu frontach. Najpierw AMD zaprezentowało Radeon HD 7790, natomiast teraz NVIDIA wprowadza do sprzedaży GeForce GTX 650 Ti Boost. Skutkiem tego na rynku doszło do przetasowania i zmiany warty, gdyż niektóre modele za chwilę odejdą na emeryturę lub stracą na atrakcyjności, zaś bohater dzisiejszej recenzji jest przyczyną owego stanu rzeczy. GeForce GTX 650 Ti BOOST stanowi pomost między GTX 650 Ti oraz GTX 660, aczkolwiek nowej karcie graficznej „Zielonych” zdecydowanie bliżej do drugiego z wymienionych GPU, niżeli budżetowego Keplera niezbyt skutecznie walczącego z Radeon HD 7770 i 7790. Gigant z Santa Clara nareszcie postanowił wystosować odpowiedź na cieszącego się dużą popularnością Radeona HD 7850, czyli wypełnić lukę w ofercie urządzeniem zapewniającym bardzo korzystny stosunek ceny do wydajności. Moment na wprowadzenie takiego modelu okazał się nadzwyczaj trafiony, ponieważ wieść gminna niesie, iż niebawem AMD zacznie wygaszać produkcję tańszego z braci Pitcairn. Czy GeForce GTX 650 Ti BOOST zdoła pokonać Radeon HD 7850 przekonamy się niebawem, analizując słupki w kilkunastu testach, a tymczasem zerknijmy na nowość od strony czysto technicznej...

GeForce GTX 650 Ti BOOST vs Radeon HD 7850 - Test średniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nawiązując jeszcze do sli,

 

w następnym miesiącu zamierzam złożyć nową budę, i tak się zastanawiałem, czy warto pchać się właśnie w łączenie kart nvidii, tzn. dwa tańsze modele cenowo odpowiadające pojedyńczej karcie, konkretnie rzecz biorąc:

 

w sli:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx660-twinfrozr-iii-2gb-ddr5-192bit-2dvi-hdmi-dp-box-n660-tf-2gd5-oc-517460/

 

czy może jednak, kupić pojedyńczą jednostkę, i ewentualnie po jakimś czasie dokupić drugą

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx670-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1058-6008-wer-oc-overclock-gv-n670oc-2gd-475231/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba będziesz musiał po prostu sprawdzić. też się zastanawiałem nad tym czy mój uciągnie dodatkowego gtx680 i wychodzi mi na to że powinien wcześniej potrafił sobie poradzić z i5 750@4ghz + 2xgtx480 - karty nie podkręcone. przy próbie ich podkręcenia komp się restartował -> zasilacz zaczął klękać. no ale kepler to nie fermi i powinno być znacznie lepiej w kwestii zasilania - tak się przynajmniej łudzę.

 

wszystko oczywiście kwestia przyszłości, skoro dx11,1 ma być ostatnim póki co "dx", czyli dorzucenie drugiej karty będzie chyba bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż np zmiana platformy na hanscwella a za rok na jakąś nową kartę od nv lub amd. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć komfort grania i dobrą płynność , dużo mniej problemów to sli odpada. Jeżeli wydajność maxwella będzie taka jak na wykresach to zabije keplera i zapewne przyniesie sporo nowości , nowego dx-a zapewne też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband, tyle ze jak na razie widzielismy tylko ilość GFLOPS per Watt, wiec to jest bardzo specyficzny wykres, stwierdzajacy tylko, ze nastepne karty beda zrec mniej pradu.

Mozna zrobic karte obliczeniowo tak samo wydajna jak np gtz 680 ale zraca mniej pradu. Jednakze z przyczyn technologicznych np nie bedzie sie dalo pewnych innych rzeczy dalo wrzucic - w efekcie, fps takie samo.

 

Vide Titan, ma jednostek w kosmos, a jednak takiego liniowego przyrostu mocy to nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan to kepler , maxwell to inna architektura. Nigdy dodawanie jednostek nie dawało i nie będzie liniowego wzrostu wydajności , bo to nie możliwe , to samo tyczy się wzrostu taktowania. Skoro maxwell ma mieć dużo lepszy współczynnik wydajność na wat to oznacza jedno dużo skok wydajnośći , ponieważ tdp high-end-u od dawna wacha się od 170-250wat. A titan ma większy współczynnik wydajność na wat od 680gtx Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jednakze z przyczyn technologicznych np nie bedzie sie dalo pewnych innych rzeczy dalo wrzucic - w efekcie, fps takie samo.

Jedyną sytuacją, w której takie coś mogłoby nastąpić to wydanie jakiejś restrykcji , która będzie mówiła o tym, że np. GPU w desktopach nie mogą pobierać więcej niż np. 150W. Ochrona środowiska i tego typu [ciach!]ły. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...