Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

http://images.tinypic.pl/i/00429/9ykx0jzks92e.png Póki co mogę tylko takiego screena dać bo pobieram na nowo Battlefielda.

Sprawdzałem temperatury również Speedfan'em wachały się w granicach 55 - 65 C

Ustawienia Battlefielda 3 był na max jeśli chodzi o wygładzanie krawędzi. W panelu sterowania jedynie zmieniałem filtrowanie tekstur na wysoką wydajność, wyłączyłem synchornizację pionową jak i zmieniłem na tryb jednoekranowy.

Edytowane przez Darinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść occt na godzinę i obserwuj temperatury i taktowanie cpu.

 

To może niewiele dać - samo obciążanie CPU OCCT ma IMHO niewiele wspólnego z obciążeniem całej jednostki gdy grzeje się dosłownie wszystko. Może być nawet tak że przy grze mostek dostaje za dużo temperatury i zmienia się tryb PCI-E ( w co szczerze mówiąc wątpię ale wszystko jest możliwe ). 

Podstawą jest IMO odpalenie GPU Tweak/MSI Afterburner i logowanie pracy grafiki w czasie gry. Do pierwszej ściny i później będzie się analizowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, już samo obciążenie cpu może dać lapszy obraz sytuacji niż screen z idle. 

 

A konfiguracji nie podano obudowy, zasilacza. Stawiam, że może być bardzo gorąco przy obciążeniu wszystkiego. Do tego płyta do HTPC pod Pentiuma a siedzi tam i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Tacens Radix V-650

Jutro pogram i wrzuce te logi z MSI Afterburner.

 

@Edit

 

http://images.tinypic.pl/i/00430/inmr0tc5dys0.png

Nic, kompletnie nic z nich nie wynika. Najpierw zaznacz żeby logowało do pliku, później ustaw interwał na ~500ms i pograj do ścin. Znajdziesz plik, wrzucisz w arkusz kalkulacyjny i zrobisz ładne wykresy ~40minut rozgrywki a nie góra 2...

I dodaj logowanie FPS.

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Tracer Sorela.

z wykresu wynika ze nie ma throtlingu. odpal 3dmarka i porownaj wynik testu strike przed i po wywaleniu aktualizacji KB2670838 mi zawsze zwalnialo gdy wpadalem w dym po wybuchu jedynie jest ono minimalne przy obecnej konfiguracjiWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2 Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam od jakiegoś czasu gtx 660.

Na początku dodam, że przy c2q q9500@3,8 GHz wszystko było ok.

Po zmianie procesora na 4670k zaczął się problem.

Oto filmik o co dokładnie mi chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=R56L0PUIHHw&feature=youtu.be

 

Problem znika przy włączeniu synchronizacji pionowej lub ograniczeniu fps do 80 i mniej.

Jednak nie mogę mieć włączonej synchronizacji pionowej bo przy np nagrywaniu czy streamowaniu fps spadają mi do 30 co przy tym sprzęcie jest raczej dość dziwne...

Czy miał ktoś problem tego typu?

od razu mówię, że to nie jest problem z internetem. Z góry dzięki za odpowiedzi .

 

Dodam, że to nie jest problem ze sterownikami bo już je zmieniałem kilka razy, wątpię czy to problem z kartą graficzną, robiłem testy FurMarkiem przez 20 minut i nic nie wyskoczyło nic nie wysypało się.

 

Dziwi mnie jedynie to, że przy starym procesorze było wszystko ok

Edytowane przez Ibbanez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w lolu.

ale inni przy takim fps nie mają takich problemów co jest dziwne wg mnie ;/

 

pisałem do supportu i niestety jak narazie ich pomoc nic nie daje, ale próbują, jednak próbuję znaleźć też sam rozwiązanie i szukam go na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jedna gra tak się zachowuje to problem najczęściej leży po jej stronie .

 

Jaki masz system - XP , Vista/Win7/Win8 oraz jaka wersja - 32bit czy 64-bit . 

 

Btw. Skoro przy kręconym Q9550 i GTX-ie gra zachowywała się normalnie to może ma jakiś ogranicznik ilości fps czy coś w tym stylu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem prime 95 na 1 rdzeń włączyłem LoL, problem nadal występuje ale znacznie mniejsze są te skoki i dużo mniej ich jest.

mój system windows 7 ultimate x64.

ps nie q9550 tylko q8500 ;]

 

 

idąc tropem tego prime włączyłem occt i skoki były baaardzo żadko, a ograniczając FPS w grze do 80 skoków już nie ma wcale. Dziwi mnie to bo na tym quadzie miałem ponad 250 fps też i nie skakała mi tak ta animacja

Edytowane przez Ibbanez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może wyłączyć turbo i oszczędzanie energii? Może ciągle skacze taktowanie procesor w szerokim zakresie i tak miesza?

tu pojawia się problem ponieważ procesor działa u mnie ciągle na 4,5 GHz, mało tego nie obniża on sobie taktowania ( śledzę je w cpu-z) mnożnik stoi ciągle na x45 napięcie również stoi twardo w miejscu

 

dla ścisłości - płyta główna msi z87 - g45

Edytowane przez Ibbanez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam najnowsze sterowniki, synchronizacja w sterach wyłączona dawno, już to ogarnąłem jak wyżej, trudno będzie trzeba grać z evga precision i limitem na 120 bo w takim przypadku problem znika.

Napisałem do supportu, że prawdopodobnie ich gra nie jest zoptymalizowana pod nowsze procesory, zobaczę co odpiszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat

2.2.3

w stoku masz na karcie ok 1.3v
Napięcnie na memach nic niby nie daje.

W póżnejszych wersjach ab nv niby wymusiła locka na zabawę regulacjąnapięć w msi Dołączona grafika

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nie działa podbicie napięcia w AF 2.2.3.

 

Karta MSI GTX 670 PE OC

System WIN 8.1 PRO 64bit  aktywowany.

Sterownik 331.65. 64 bit

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W biosie mam ustawione 1.21 Volt

 

Dołączona grafika

 

Co robię nie tak ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu pojawia się problem ponieważ procesor działa u mnie ciągle na 4,5 GHz, mało tego nie obniża on sobie taktowania ( śledzę je w cpu-z) mnożnik stoi ciągle na x45 napięcie również stoi twardo w miejscu

 

dla ścisłości - płyta główna msi z87 - g45

Msi.. Sprawdź taktowanie CPU w realtemp. Wiem, że to inna platforma aczkolwiek na mpower na 1155 też wszystkie programy pokazują, że mnożnik stoi w miejscu oprócz właśnie RealTemp. Ten pokazuje realne taktowanie. A wiem to z tej prostej przyczyny, że po wyłączeniu wszystkich oszczędzaczy energii w RealTemp zegar się nie zmienia w ogóle, z włączonymi skacze (czyli zachowuje się poprawnie).

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat

Co robię nie tak ?

soft ci nie pokaże 1.3v co najwyzej miernik w punkcie pomiarowym na karcie.

Dodatkowy kontroler ogłupia tylko ten sam co w referencie a tam jest do 1.21v Dołączona grafika

 

 

 

Standardowy 670 idzie tak 1230-40 max stabilnie i 1260-1300 do testów. Karta leci wyzej to albo dobry rdzeń albo wiecej niz 1.21v dostaje

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...