Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Wszystko o GeForce GTX 660 Ti / 670 / 680 / 690

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

Już poprawione. Rdzeń GK104 Kepler na oficjalnych diagramach | PurePC.pl

jeżeli gtx680 będzie podkręcał sie tak dobrze jak hd 7970 i po oc wydajność będzie wzrastać proporcjonalnie do podniesionego taktowania to wybór między hd7970 a gtx 680 będzie prosty:) oczywiście jeśli nie przesadzą z cena

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

dla mnie różnice robi obłsuga physx na karcie... Nie we weszystkich grach physx wnosi coś szczególnego jak np w metro 2033 ale chyba każdy sie zgodzi że granie z physx wnosi do rozgrwyki dodtakowe atrakcje i np taki batman z wyłączonym physx już tak mi się nie podoba:( Więc brak physx w przypadku amd to jedyny powód żeby nie kupować radków.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 480gtx i rachunki miałem niskie , musi być gigantyczna różnica w poborze w idle byś to odczuł na rachunku i miał włączonego kompa 24h.

 

Jako , że gk104 to 28nm to w idle spodziewałbym się poboru na poziomie ~15wat i nie będzie to gigantyczna różnica względem 5xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On bierze 450W pod obciążeniem nie? Zakładając, że grałbyś 2 godziny dziennie przez cały rok to daje to w sumie 330kWh, czyli 180zł rocznie. Przez reszte czasu w idle pewnie zużyjesz drugie tyle. Przy na tyle intensywnej eksploatacji kompa rachunek skoczy ci miesięcznie o 30zł, a w skali 3 lat już ponad 1000...

 

 

Znalazłem ciekawego slajda, wygląda na to, że zużycie prądu jest niższe niż u hd7970

 

Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ty piszesz? 450wat to ci łyka mocny komp pod pełnym obciążeniem.

 

Te twoje wyliczenia coś ci nie wyszły , umnie komp działa 12h w idle i za 4msc ostatnia opłata wyszła 125zl w okresie zimowym , dolicz do tego telewizory i inne cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysnuję taką teorię, że AMD musiało obniżyć takty grafy jak zobaczyli ile prądu żre ich cudo - dlatego Radek kręci się nieźle. A coś mi się wydaje, że chip NV jest trochę bardziej wyżyłowany i po wykręceniu na max jednej i drugiej grafy wydajność będzie dość podobna. No ale prawdę poznamy za kilka dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowania imponujące obu kart. Wyniki w 3DMark11 w niusie na stronie również. Tu przewaga 680, ale jak to będzie się przekładało na wydajność w grach to się okaże. Za wcześnie by cokolwiek oceniać. Nvidia musi popracować najpierw nad sterami. Ceny też nie są zachęcające. Ja tam jeszcze długo sobie poczekam. Nie spieszy mi się, bo i tak nie miałbym w co grać na tych potworkach po za Metro 2033, Crysis 2, i BF3 w lepszym komforcie. A że gry już przeszedłem i nagrałem się w MP.... Ważne by karty były mniej więcej porównywalne wydajnościowo to będzie wczym wybierać. I jest tam jakaś nadzieje na walkę cenową i oczywiście obniżki starych układów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stock takt 680 to ponad 1ghz :lol: Także pojechałeś z tym oc 50% , ale wiadomo prockiem 2011 i takim oc ładnie podbijają wynik.

 

patrzylem na to co pokazuje GPUz, moze i zle sie sugerowalem ale:

-Nie ma oficjalnej informacji ze stock bedzie mial 1GHz.

-Nawet jesli bedzie mial tyle, to te wyniki sa po OC.

 

na labie pojawil sie test ultrabooka z keplerem - 640M, gdzie czytamy:

 

Testowany dziś ultrabook Acera to naprawdę dobry sprzęt. Jednym z głównych powodów jest 28-nanometrowy „Kepler” wykorzystujący, jak mówią doniesienia z sieci, 384 rdzenie CUDA i działający z częstotliwością 625 MHz. Są to inne rdzenie, bo ich wydajność jest zbliżona do 144 starych.

to by znaczylo ze majacy 1536 rdzeni gtx680 dzialalby jak gtx580 z 576 rdzeniami CUDA. mobile czy desktop, analogia jest.

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy całym szacunku do obu firm pokazałem środkowy palec ich polityce cenowej i swojego gtx 470 zmieniłem wczoraj

na evga 480.

 

Zapewne stracę 30 -40 % względem najnowszej generacji a karta jest 3x tańsza...

Do fhd spokojnie starcza.

 

 

Mimo wszytko dopinguję keplera - będzie dobry to może jakaś walka na ceny zacznie się.

 

Jak widzę pierwsze 7870 w cenach 1500zł za allegro to brak mi słów...

Edytowane przez 99tomcat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

jeżeli miałbym wybierać między nowym gtx 480 za 800zł tak jak to jest na allegro teraz a gtx 570 za 1250zł to wybór jest prosty:) gtx 480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli miałbym wybierać między nowym gtx 480 za 800zł tak jak to jest na allegro teraz a gtx 570 za 1250zł to wybór jest prosty:) gtx 480

 

jednak kazdy ma inne priorytety i ktos kupi 570 bo np ma wyższą cyferke :mur: lub kupi tylko bo jest nowa i ma gware B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...