Skocz do zawartości
SzczYpior_n1

Dziwne pokazywanie czasu na YouTube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zadałem parę dni temu pytanie dotyczące tego problemu w temacie o Windows 7, jednak tam nikt mi nie odpisał, a poza tym to problem sam w sobie pewnie nie jest zależny od systemu, chociaż mogę się mylić. Jednak na pewno dotyczy jakiegoś oprogramowania :) lub nawet składnika systemu, nie wiem. Dlatego proszę tutaj o pomoc, bo coraz bardziej mnie to męczy, a czuję, że jeszcze ma to powiązanie z innym niespotykanym problemem software'owym na moim kompie, dlatego chcę to rozwiązać.

 

Na YouTube zamiast normalnego postępu czasu wyświetla mi się takie coś:

 

Dołączona grafika

 

Jest to o tyle skomplikowane, że jest niezależne od przeglądarki. W IE9 również to występuje, fakt, że trochę rzadziej. I w 32-bitowym jak i 64-bitowym. W Firefox'ie nagminnie, co niecałą sekundę.

Dodam, że problem występuje bardzo długo, pamiętam, że nawet miałem to na poprzedniej instalacji systemu, a tą mam od maja tego roku.

 

Podejrzewam, że z tym samym wiąże się mój nietypowy problem z AQQ (również związany z pokręconymi liczbami :D), który opisywałem na oficjalnym forum (mogę podać linki), a autor tegoż programu przyznał, że pierwszy raz widzi taki problem na oczy (ten problem z AQQ), i twierdził, że w kodzie AQQ jest wszystko Ok. Więc może to mieć realne powiązanie z tym problemem z YouTube.

 

I tu pytanie, jaki *** wodę mąci? <_<

 

PS. Gdyby było w złym dziale to sorry, proszę przenieść np. do podstawowych zagadnień. Dzięki ;)

 

EDIT: POST #4

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi banalnie, ale spróbuj ustawić procesor na nominalne napięcie i taktowanie.

 

Co prawda nie widziałem z tym związku, ale spróbowałem. No i jednak nic nie dało. Sprzęt stabilny, wydaje mi się, że jednak w stronę software'u trzeba iść...

 

Widać, że masz dokładną przeglądarke :D

 

Panie user, nie wiem czy jesteś świadomy, ale tutaj można za takie posty solidnego warna dostać, więc jeśli nie ma nic sensownego do powiedzenia to siedzimy cicho.

 

EDIT:

Skręciłem procka, wszedłem zobaczyć czy coś dało. Jednak coś mnie tknęło do tego by jeszcze wyłączyć opcję Advanced Clock Calibration odpowiedzialną za unlock procesora, tak więc odpaliłem system na X2 a tu o dziwo jest dobrze! :blink: Więc jednak dobry trop kolego, wygląda na problem sprzętowy.

 

Zatem Update (jednocześnie proszę w związku z tym Moderatora o przeniesienie wątku do podstawowych zagadnień bym nie musiał nowego zakładać):

 

Co może wadzić, i jak temu zaradzić, że odblokowanie pozostałych rdzeni ma wpływ na takie rzeczy jak powyżej? Proszę o porady, jeśli w ogóle da się cosz tym zrobić...

Edytowane przez DejwiT11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, co masz zrobić. Ta konfiguracja sprzętu powoduje ten błąd. Może np. wystarczy zmiana biosu?

 

Trochę podobny przypadek miałem kiedyś z Athlonem XP 2500 Barton na Abicie NF7-S. Używałem programu 8rdacore pod windowsem 2000/xp czyli trochę taki programowy C'n'Q. W tym samym czasie używałem wtyczki do total commandera do odczytu partycji linuksa. Jednak po jakimś czasie wtyczka ta przestała mi działać i dostawałem komunikat, żebym ją uruchomił na koncie z prawami admina (miałem prawa admina więc powinna działać no i wcześniej działała). Przypadkiem trafiłem, że jak miałem uruchomiony 8rdacore to ta wtyczka się wywalała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej 2 zablokowane rdzenie całkowicie sprawne nie są, spróbuj odblokować jeszcze raz zwiększyć napięcie(może bez jednoczesnego podkręcania zegara, bo jak widać w sigu podkręcałeś) i pomęczyć dłuższy czas procek np. jakimś Orthosem i zobacz czy nie będzie wywalać błędów. Update BIOSu też nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem winowajcę, niestety znalazłem. Samo w sobie Advanced Clock Calibration nie było problemem. Jak widać niestety stabilny procesor po unlocku nie gwarantuje jego 100% sprawności. Jest jeszcze nikła szansa, że może na innej płycie po unlocku byłoby wszystko ok. Jednak nie chcę mi siętego sprawdzać, i tak płyty nie zmienię bo niewarto. A więc:

 

Mój procesor działa stabilnie jako X4 na 3,8ghz @ 1,4v z biosu (1,45v cpu-z) a jednak ile bym nie ustawił mhz, to trzeci rdzeń powodował ten błąd! Po jego wyłączeniu również problem z AQQ zniknął jak podejrzewałem, aż dziw bierze, że to wszystko była wina stabilnie działającego rdzenia! Jednak teraz już wiadomo, dlaczego AMD nie sprzedało go jako X4 :lol: Tu mój wątek i zgłoszenie do buglisty aqq: Wątek, i Buglista.

 

:mur:

 

Edit:

Bios mam świeży, najnowszy.

Poza tym, jak pisałem, że na 3,8ghz @ 1,40 z biosu jest w pełni stabilne! Tzn. że OCCT @ 1h prio wysoki z large data nie wywalił błędu.

 

Edit2:

Ok, nawet ustawienie 3 rdzenia na 3,0ghz przy pozostałych na 3,8 @ 1,45v w cpu-z nie rozwiązuje w 100% problemu, na YT jest już o wiele lepiej ale nie w 100% poprawnie. Więc nie będę sie bawił i po prostu wyłącze ten rdzeń póki nie będzie realnie potrzebny, bo i tak używam K10stat, a o wymusza takie samo taktowanie dla wszystkich rdzeni...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Przy okazji oszczędzę ciut prądu bo X4 oszczędny nie jest przy tych taktowaniach.

 

Co do OCCT, zdania są podzielone. Więc co testuje stabilność najlepiej? LinX'a puszczałem na 10 przebiegów na 4gb ramu, też poszedł. Pamiętam, że w Prime wywalało mi BSoda (nigdy błędu i stop workera tylko zawsze BlueScreen) po niedługiej chwili, ale uznałem, że się gryzie z K10stat, skoro wszystkie inne programy i gry wskazywały na dobrą stabilność. Może właśnie on chciał mi powiedzieć, że coś jest nie halo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej testować kilkoma, kiedyś po podkręcaniu Athlona X2, Prime podziałał z 10h zanim wywalił błąd, a na OCCT po 15 min...

Nigdy nie spotkałem się by Prime się gryzł z jakimś programem, więc BSOD najpewniej był uzasadniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...