Skocz do zawartości
bolek89

Uszkodzony dysk Fujitsu MHZ2320BH G1 (320GB) co teraz? HD Tune

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po ponad 2 latach uzytkowania padl mi dysk w laptopie. Czasami komp działa bez problemu i w pewnym momencie potrafi zamulić na 15min. Odpaliłem HD Tune 5.00 jak polecaliście na forum i skanuje Error Scan. Przeskanowało dysk z czego ok 15% jest uszkodzone. Niestety zaraz po skanowaniu laptop sie wyłączył. Dlatego też niemam screena.

Zrobiłem skan z Health:

Dołączona grafika

LINK: http://imageshack.us/f/855/20grudnia20111343.png/

Da sie go jakos ozywić?

Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam

bolek89

Edytowane przez bolek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk do wymiany, On już swoje przepracował ...

Niestety zaden dostępny program nie przedłuży mu życia bo nie ma już z czego go przedłuzyć ( sektory zapasowe wykorzystane )

 

Możesz go używać dalej ale ŻADNYCH WAŻNYCH DANYCH na nim nie trzymaj by pozniej nie było płaczu że amba zjadła dane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zeby tak nie mulil? Walniete sektory dysku przerzucic na jakas partycje?

Cos doradzisz?

 

Wazne dane mam juz na stacjonarnym. On ma działać w lapku do czasu zebrania funduszy tj jakis miesiac dwa. Głownie do internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk po formacie oddzieleniu uszkodzonych sektorów wytrzymał do dzisiaj ;] Tz do tej pory działał bez zarzutów jednak teraz znow zaczyna się sypać, wolniej działa itd choc laptop dalej jest uzytkowany. Teraz do Was pytanie. Na co go wymienić? Znalazłem nowy dysk SEAGATE 5400.6 ST9160314AS 160GB / 5400RPM / SATAII / 8MB. Bedzie dobry? Czy polecacie coś innego? Te 160GB w zupełności mi wystarczy dlatego też niechce płacić za dodatkowe GB które i tak są nie wykorzystywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...