Skocz do zawartości
°°°

Czy procek będzie działać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Składam komputer pod TV, głównie do oglądania filmów i koncertów z Blu-ray, ale zastanawiam się czy pamięć którą już posiadam ( 1600MHz ) będzie działać z procesorem Intel Celeron G530 Socket 1155 ?, bo ten procesor obsługuje pamięci max 1066MHz, ale wydaje mi się, że powinno być ok, ale wolę się upewnić i zapytać tutaj.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, ale pytanie po co Ci to.. Kup Brazosa za 400 zł i świetnie się sprawdzi jako HTPC, bo pobiera znacznie mniej energii, wyjdzie taniej i ma akcelerację sprzętową, a Intel i materiały HD wywołują u mnie szeroki uśmiech politowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie już mam prawie cały komplet ( płyta, ram, zasilacz, odtwarzacz BR, obudowa, dysk, chłodzenie ) tylko procka mi brakuje. Wcześniej oglądałam na kompie z siga, ale specjalnie musiałam go przenosić z pokoju do salonu, żeby można było zobaczyć film na BR. Dodatkowo ten nowy pc będzie brał znacznie mniej prądu od tego siga, a przy okazji można sobie też poserfować po sieci na wygodnej sofie ;).

Wiem, że Brazos brałby jeszcze mniej prądu, ale w sumie ten pc nie będzie chodził na okrągło, tylko jak ktoś wpadnie, to sobie będzie można obejrzeć wspólnie film.

Pytanie jeszcze, czy ta wbudowana karta w procesor wystarczy do odtwarzania filmów BR bez ścinki ?, czy kupić jeszcze jakąś kartę co będzie dekodować obraz HD bez problemu ?.

Edytowane przez KATTANA
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ale o ile pamiętam to były problemy z HDMI, hercami i fpsami. Ogólnie żeś se wybrał :P Zainstaluj tylko Media Player Classic Home Cinema i Matroska Haali Media Splitter (zarówno kodek jak i program do pobrania np. na dobreprogramy.pl) i licz na to, że zadziała na tym czymś DXVA, ale pewnie filmami zajmie się procek, więc w efekcie do brazosa nie ma startu w takich zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...