Skocz do zawartości
AndrzejGdz

Jaki sklep komputerowy najtanszy na rynku ? ( chodzi o zlozenie PCeta )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Poniewaz jak grzyby po deszczu powstaja rozne internetowe sklepy zajmujace sie sprzedaza podzespolow jak i skladaniem z zakupionych podzespolow gotowych jednostek.

 

Jakie w tej chwili sa na tzw TOPie sklepy ?

Chodzi o ceny podzespolow jak i zlozenie jednostki ?

 

W jakim warto zlozyc zamowienie ?

 

Pozdr Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym "ta" część będzie tańsza w drugim "ta". Nie ma sklepu "najtańszego".

Polecam ESC.pl

 

Rozumie.

Pytałem bo wiem ze nieraz sie znajdzie osoba ktora jest doskonale zorientowana co i gdzie kupowac.

Gdzies kiedys czytalem na jakims Forum i osoba byla doskonale zorientowana w biezacych cenach.

 

Pozdr Andrzej

Edytowane przez AndrzejGdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, musiała mieć niezłą stację roboczą w głowie skoro orientowała się w cenach 50 000 produktów w 5 000 sklepów... Tak jak już kolega napisał problem polega na tym, że np. proline jest tanio procesor i płyta, ale zasilaczy jest 10 markowych w cenach +20% względem konkurencji. Od siebie polece techplanet.pl i morele.net oraz agito.pl bo to sprawdzone sklepy z rozsądnymi cenami. Taniej będzie w takiej pixmanii czy ram.net.pl ale potem kwiatki są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, musiała mieć niezłą stację roboczą w głowie skoro orientowała się w cenach 50 000 produktów w 5 000 sklepów... Tak jak już kolega napisał problem polega na tym, że np. proline jest tanio procesor i płyta, ale zasilaczy jest 10 markowych w cenach +20% względem konkurencji. Od siebie polece techplanet.pl i morele.net oraz agito.pl bo to sprawdzone sklepy z rozsądnymi cenami. Taniej będzie w takiej pixmanii czy ram.net.pl ale potem kwiatki są

 

Zgadzam sie. Nie wiem jaką ta osoba miala "stacje robocza w glowie" wiem ze prowadziła nie wiem dla kogo ale arkusze Excela i tam nanosiła ceny.

Ale zgadzam sie ze jest tak jak koledzy piszą jedno tu tansze ale cos innego drozsze i tak chyba w kazdym sklepie.

Wybiore jakis renomowany typu Esc lub inny co nie bede mial pozniej jak kolega napisal "kwiatków".

Temat zakonczony.

 

Pozdr Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ESC możesz poczytać na forum w temacie o niesolidnych firmach ;) Od siebie - nie polecam, bo w razie reklamacji są problemy i traktują Cię jak zło konieczne.

 

Kurna szukam szukam i nie wiem gdzie jest ukryty temat niesolidne firmy ?

Moze jakis link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam przeglądać produkty w Komputroniku bo ostatnio udało mi się kupić kilka rzeczy po cenach z Allegro i zauważyłem, że ogólnie obniżyli ceny. Z drugiej strony zawsze kupowałem w Proline ale ostatnio jest coraz droższy więc trzeba przeglądać oferty kilku sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obniżki i promocje w Komputroniku odbywają się kosztem salonów, to jest bardzo zła polityka wewnętrzna firmy. Często są takie sytuacje, że salon kupuje od centrali towar drożej niż wynosi cena detaliczna dla klienta, tym samym dochodzi do sytuacji, że sprzedawca dopłaca do towaru. Smutne ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sklep Apollo. Mają niskie ceny w porównaniu z innymi sklepami komputerowymi, kompleksową obsługę i krótki czas realizacji. Zdarzyło mi sie parę razy kupować też w sklepach typu Saturn, Media Market, ale zawsze coś było nie tak. Wiec polecam sprawdzić Apollo http://www.apollo.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to najtańsze sklepy na rynku, które można polecić to:

 

net-s.pl

morele.net

agito.pl

techplanet.pl

 

Złóż swój zestaw w każdym w tych sklepów i sprawdź gdzie będzie najtaniej, obstawiam net-s.pl

właśnie planuje sobie złożyć kompiutra do ~2200zł wiec sobie porównałem ceny najważniejszych części (płyty głównej, procka i pamieci) zaczynając w proline, zazwyczaj tam składam kompy zasilacz miałem niedawno kupiony do starego kompa tak samo jak dysk twardy wiec tego nie sprawdzam, na obudowę tez zbytniego nacisku nie kładę bo to można kupić nawet w sklepie na miejscu bez większego problemu,

http://proline.pl/?id=shopkoszyk&1:CORE+I5-4570;1:VGAGAINVD0315;1:AER+STRIKE-X+ONE;1:ASUS+Z87-C;1:KHX16C9B1RK2%2F8X

 

-net-s.pl na 4 częściach już mam różnice 100 zł na korzyść proline

-w morele.net procek i płyta wyszły razem kolo 50zl taniej za to ram +50 zł Dołączona grafika

-techplanet.pl ~40zł drożej (po 10zł na procku i płycie i 20zł na ramie)

-agito.pl procek i płyta +50zł, ram +40zł

-gral.pl ram i plyta po +20zł na każdym, procesor 20 zł taniej

-apollo. ram +20zł, płyta +60zł, procka nie ma takiego samego (np 3,4ghz +50zł)

-x-kom.pl procek +4zł Dołączona grafika pamięci +20zł, płyta główna 7zł taniej

-komputronik ram +50zł, procka nie ma ale 3.00ghz kosztuje 60zł drożej niż taki sam w Proline, płyta główna +20 zł

-esc.pl procek +20 zł, płyty nie ma takiej samej ( Asus H87-Plus +20zł), ram +10 zł

 

także podsumowując ja bym wybrał nadal proline Dołączona grafika

 

Pozdrawam JK

Edytowane przez kosajk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się boję takich masówek jak morele i net-s, o tych sklepach krążą mity i legendy.Jezeli masz na myśli coś niedrogiego albo nie myślisz o serwisie to ok-tam masz najtaniej.Ale wiesz kupisz np. grafikę za 1500zł oszczędzisz te 50 zł a później odpukać coś będzie nie tak to albo zostaniesz z kartą i nic Ci nie zrobią albo wydasz dwa razy tyle na wszystkie wysyłki. Jak dla mnie to jedyny wiarygodny sklep to esc.pl . Składałem u nich dwa razy kompa,brałem same części. Jak coś mi poszło typu ram a nawet grafika o dziwo wymieniali od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w morele kupiłem radeona 7870 a w agito dwa dyski SSD oba sklepy polecam wszystko szybko sprawnie towar działa tak więc o reklamacjach nie mam pojęcia... zresztą zawsze korzystam z porównywarek cenowych jeśli kupuje pojedyncze elementy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ESC możesz poczytać na forum w temacie o niesolidnych firmach Dołączona grafika Od siebie - nie polecam, bo w razie reklamacji są problemy i traktują Cię jak zło konieczne.

 

Ja również odradzam ESC, bo mnie kiedyś w konia zrobili z reklamacją. Nigdy więcej już u nich nie kupiłem sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić gral.pl

 

Co do morele.net, to rzeczywiście ceny mają konkurencyjne, natomiast potrafią bez powiadamiania i bez podawania przyczyny anulować zamówiony produkt.

Edytowane przez tanky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te sklepiki bazuja o 3 najwiekszych dystrybutorów it w Polsce czyli action, abc data i moze incom. Maja te same produkty, ale czesto obnizaja cene 2,3 produktow ale 4 i5 maja drozszy zeby zarobic. Sprawdzaj i kupuj tam gdzie nie ma problemow z gwarancja bo elektronika w dzisiejszych czasach potrafi psuc sie po kilku miesiacach uzytkowania. Nie kupuj w sieciach typu media ekspert, neonet bo jak cos zaniesiesz na gwarancje to masz 2 miesiace z bani. Zanim sprawdza i ewentualnie naprawia bo wszystko wysylaja wlasnie do tych dystrybutorow co pisalem wczesniej. Wlasnym przykladem poszukaj w swoim miescie malych sklepow wraz z serwisem. Takie sklepy tez maja dobre ceny wbrew pozorom i staraja sie o klienta bardziej niz te sieciowki. A w dodatku pomoga cos z wyborem bo sie znaja na kompach (przynajmniej powinni), niech cos ci zaproponuja i za jaka cene. Pozniej sprawdź ile to kosztuje np w sklepach internetowych. Ja kupilem w swoim miescie kompa w malym serwisie www.cekomp.pl i jestem w pelni zadowolony. Sami zlozyli zestaw uzywajac najlepszej pasty do procka, skonfigurowali windowsa, przywiezli kompa do domu i podlaczyli wszystki peryferia i siec. W razie problemow dzwoni do nich i mi pomagaja. przez 2 lata mam gratis czyszczenie wnetrza, a jak spalil mi sie zasilacz to wstawili mi zastepczy a moj pojechal na gware do hurtowni. W innym sklepie musialbym czekac na powrot zasilacza i siedzialbym bez kompa lub musialbym kupic nowy. Takze pomysl nad takim rozwiazaniem. Pozdr Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...