Skocz do zawartości
raavv

Przejsciowka 6pin na 8pin, a moc linii zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż niedawno zakupiłem karte graficzna ze złaczem 8 pin i 6 pin. W zasilaczu posiadam dwie wtyczki 6 pin. Producent podaje, ze aby uzyskac pełna moc karty mozna podłaczayc ja w dwojaki sposob:

1. Podłaczyc zasilanie złaczem 8 pinowym (jedno gniazdo)

2. Podłaczyc zasilanie 2 x 6 pin ( 6pin wtyczka do 8 pinowego gniazda oraz 6pin do 6 pinowego gniazda)

 

Chciałbym podłączyc karte tym pierwszym sposobem. Na rynku dostepne sa przejsciowki 6 pin na 8 pin. Przy czym z tego co wyczytałem na tej All about the various PC power supply cables and connectors i kilku innych stronach, że 6 pinowe złącze daje moc 75W, a 8 pinowe 150W (roznia się one dodatkowymi 2 pinami z uziemieniem).

Pytanie moje jest takie, czy podłaczając karte poprzez przejsciowke uzyskam na 8pinowej wtyczce 150W?

 

Dodatkowo prosiłbym o udzielenie odpowiedzi czy 75W jest to maksymalna moc jaką jest w stanie pobrac karta poprzez złacze 6 pinowe czy jest to moc maksymalna dla lini z zasilacza z 6 pinowa wtyczka?

 

Z góry dziekuje za wszelakie odpowiedzi i sugestie

Edytowane przez raavv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdzie dostępnej przejściówki na rynku są za to dostępne adaptery 6pin->8pin w których po prostu jest zrobiony mostek z jednego uziemienia. Ilość dawanej mocy to kwestia standardu, a nie użytej wtyczki. Jeżeli producent podaje że kartę można podłączyć na te 2 sposoby to najwidoczniej karta potrzebuje >=150W i w nawet w przypadku gdy skorzystasz z adaptera to tyle będzie chciała pobierać z podłączonej wtyczki, dalej sporo zależy od twojego zasilacza(jego jakości i mocy), bo możliwe że już przy użyciu adaptera może się "zbuntować" z powodu obciążenia na 6 pin, choć raczej nie powinien. Bardzo możliwe za to że druga 6 pin wtyczka będzie raczej bezużyteczna.

 

Reasumując podłącz kartę za pomocą drugiego sposobu, wolne 6 pin Ci się i tak na nic nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mam na mysli adapter.. moze zle sie wyrazilem:) całkowita moc karty jest w granicach 190W. 75W daje pcie reszte bezposrednio zasilacz.

Wlansie zastanawiam sie o to "zbuntowanie" i troche mam obawy.. nie wiem poprostu czy linia na ktorej jest złącze 6 pinowe w zsilaczu jest przewidziana do obciazenia powyzej 75W

 

Ponadto chce to podłaczyc w ten sposob, poniewaz jest to komputer Dell'a i jak podłacze 2 wtyczke to nie mam mozliwosci zamkniecia obudowy.. :)

 

Zdjecie tabliczki na zasilaczu: zdjecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś co pisze na tabliczce ? dziwne, że masz obawy. Posiadam zasilacz ze stacji roboczej fujitsu siemens o mocy ciągłej 700w w ogóle bez złącz pciexpress i miałem do niego podłączone hd4850x2, gtx280, gtx 260(i chyba jeszcze coś) - wszystko podłączone za pomocą przejściówek molex>pcie 6 i 8 pin. Dodatkowo był phenom x6@3,7 i na zasilaczu w ogóle nie robiło to wrażenia, napięcia bdb. Twój nie dość, że mocniejszy to jeszcze ma odpowiednie złącza, o jakość bym był spokojny dell to porządna firma, zresztą wystarczy zobaczyć opis z twojej tabliczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że czytałem jednak nie wiem jak sie ma to do rzeczywistosci tzn mam tu na mysli czy nic sie nei stanie z zasilaczem lub karta jesli będe chciał pobrać z lini 12V 6 pin (przewidzianej na 75W -teoretycznie) moc 150W poprzez adapter 6pin na 8pin.

 

Dodatkowo znalazłem pdf odnosnie procesora obliczeniowego nVidia tesla, ktory ma podobny system zasilania przy czym zastanawia mnie stwierdzenie.. "When connecting two 6-pin power cables to the two power connectors on the Tesla C1060 board, ensure that both power cables come from the same power rail. For example, the same 12 V power supply"

 

Czy chodzi im w tym stwierdzeniu ogolnie o caly zasilacz czy dane linie w zasilaczu..?

Link do pdf'a link str 11 i 12

Edytowane przez raavv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując mogę smiało kupić adapter 6pin na 8pin i podłaczyc tylko nim karte? - otrzymam wtedy porządaną moc z zasilacza na karcie nie uszkadzając go?

Edytowane przez raavv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz to monstrum, taka karta nie zrobi na nim wrażenia. Jeśli jednak karta rzeczywiście pobiera 190W, nie ryzykowałbym podłączania jedna wtyczką. Nie w trosce o zasilacz ale w trosce o styki zasilające na karcie. Wtyczki nie zawsze są super jakości. Czasami trzymają dość słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. Dziekuje za odpowiedz. Wogole poszukuje oryginalnego adaptera, ale jest to dosc ciezkie do znalezienia. Nie mniej jednak znalazłem owe cudo na ebayu ... link przy czym kompletnie zgłupiałem.. przejscie jest z 6 pinow na 7 (nie 8 jak w wiekszosci adapterow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Trochę odgrzeje temat.

 

Zamówiłem przejściówkę z 6 pin na 8 pin pcie i dostałem takie cudo (jest to od jakiejś karty msi).

51d63985bbe4b249med.jpg

 

Problem jest taki że na wyjściu ma 3 x 12v i 4 x masa (zamiast 5), czyli pin nr 8 jest pusty. Pytanie czy to będzie działało w karcie która wymaga 8 pin złącza ?

Kabel nie był przerabiany, ten typ ma tak oryginalnie.

 

96109bd0bcfc3cc3med.jpg

 

Będę wdzięczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...