Skocz do zawartości
Jachim

Problem z resetowaniem się sterownika Nvidia Gtx 260

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu złożyłem swojego wymarzonego kompa. I5 2500k, Asus P8P67 le, gtx260, 2x4gb Kingston HyperX 1600. Jednak mam z nim ogromne problemy, a mianowicie z GPU. Zacznę od tego, że niekiedy karta ma takie "odwały", a niekiedy działa normalnie. Polega to na tym, że sterownik karty co jakiś czas samoczynnie się restartuje(pojawia się: "Sterownik nvidia przestał działać, ale odzyskał sprawność), przez co często albo cały komp się zwiesza, albo gra przestaje działać, nie mając pojęcia czemu się tak dzieje, zwaliłem winę na Mobo, ale gdy włożyłem starego, dobrego Radeona HD3600 wszystko śmiga pięknie, co prawda musiałem obniżyć nieco detale w MW3, ale przynajmniej mogę grać bez obawy restartu. Sterowniki najnowsze, directx również, service pack 1. Proszę pomóżcie, już nawet zamówiłem chłodzenie do gtx'a, nie chcę tracić tyle kasy z byle powodu.

PS. Jeśli potrzebujecie mogę uzupełnić o screeny itp.

 

Edit//

Zasilacz to: be quiet 600w

PS. nie napisałem, zasilacza, bo jest to jedyny element zestawu, który, jestem pewien, że chodzi dobrze ;)

Edytowane przez Jachim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, kiedyś... za czasów... ja wiem... Ati R9800 i NV GT6600 wymiana karty graficznej na tą inną (ATI/AMD - Nvidia) wiązała się z koniecznością permanentnego usunięcia sterowników poprzedniczki- sięgano po "specjalne" programy, dłubano w rejestrze w ostateczności reinstalowano sysa.

 

Może obecnie jest inaczej- nie wiem.

Jeśli jednak nie- masz w sysie oba sterowniki- piszesz, że sprawdzałeś na HD3600- domyślam się, że wyjąłeś jedną i włożyłeś drugą kartę bez żadnej ingerencji w sys.

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej (przy zmianie z Radka na GF) robiłem całkowity reset kompa. Mój radeon jest tak specyficzną kartą, że nawet jeśli na dysku są stery nvidii to on i tak ma to w nosie. Więc obydwie karty działały "na czysto". Ale problem został rozwiązany. Przełożyłem do innego slotu pci-e (z niebieskiego na czarny) i działa. Dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...