Skocz do zawartości
Kszysiu

Kilka pytań laika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

2 dni temu zakupiliśmy z kolegami taniego vps'a w celu postawienia serwera gry (minecraft).

wcześniej "ćwiczyłem" sobie wszystko na wirtualboxie na ubuntu serwer. VPS jest na debianie - może w tym różnica.

 

przejdźmy do sedna. zrobiłem sobie taki skrypcik:

 

#!/bin/sh

BINDIR="$(dirname "$(readlink -fn "$0")")"

cd "$BINDIR"

java -Xincgc -Xmx512M -jar craftbukkit-1.0.1-R1.jar

 

jest on po prostu żywcem przepisany z poradnika jak postawić serwer :)

 

później chciałem to wpakować w kolejny skrypt, dzięki któremu wpisując proste ./start.sh mógłbym uruchomić serwer w screenie:

 

#!/bin/sh

screen -S minecraft -t world -d -m ~/minecraft/minecraft.sh

 

i tu pojawia się problem - na ubuntu serwer skrypt działa, debian wyskakuje mi z wiadomością "permission denied"... nie wiem o co chodzi i jak to "zwalczyć"...

 

tak samo ze skryptem, dzięki któremu mogę nie wchodząc w screena pisać w konsoli:

 

#!/bin/sh

screen -S minecraft -p world -X stuff "$1

"

 

kiedy wpisze ./skrypt "bla bla bla" to tak jakbym wpisał w konsoli serwera gry "bla bla bla" i nacisnął enter - na ubuntu działało, na debianie nie chce...

tak samo wyskakuje "permission denied"

 

 

oprócz tego jestem zadowolony i vps'a mogę nawet polecić(nie pamiętam czy można umieszczać linki z allegro), szczególnie jak pierwszy miesiąc jest za 5 zł a następne za 25 ;)

 

 

jeszcze jedno małe pytanko - na ubuntu udało mi się znaleźć b. fajny serwer FTP - od razu po instalacji był dobrze skonfigurowany (login to login z systemu haslo tez i miało się prawa tylko do swoich folderów) tylko teraz go nie moge znaleźć. miał taką dziwną nazwę - w której było "v" gdzieś na początku. kojarzycie może?

 

 

pozdrawiam

Kszysiu

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem na tym VPSie masz możliwość uruchamiania skryptów? Bo wyglada na to, że nie masz.

 

jeszcze jedno małe pytanko - na ubuntu udało mi się znaleźć b. fajny serwer FTP - od razu po instalacji był dobrze skonfigurowany (login to login z systemu haslo tez i miało się prawa tylko do swoich folderów) tylko teraz go nie moge znaleźć. miał taką dziwną nazwę - w której było "v" gdzieś na początku. kojarzycie może?

vsftpd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki to to :)

 

 

A czy przypadkiem na tym VPSie masz możliwość uruchamiania skryptów? Bo wyglada na to, że nie masz.

to dlaczego ten pierwszy skrypt działa?

 

chyba napisze mejla i się spytam administratora.

 

 

edit.

mam jeszcze jeden problem.

czasem po wywołaniu:

 

chmod +x plik.bin

albo

chmod +x plik.sh

 

i próbie go uruchomienia wyskakuje "no such file or directory" ;/

tak jakby chmod nie działał...

 

 

DUUUUUUZY EDIT :)

 

 

już praktycznie wszystko rozkminiłem:)

 

w momencie kiedy skryptom minecraft.sh i start.sh zamiast prawa przez "chmod +x ..." nadałem przez "chmod a+x ..." skrypty zaczęły działać:)

 

z problemem z uruchamianiem plików też sobie poradziłem - brakowało jakiejś biblioteki - teraz to nawet nie jestem w stanie określić jakiej bo nie pamiętam;p

 

ftp sobie ładnie skonfigurowałem dzięki podstawowej konfiguracji z:

http://zso.tbg.net.pl/~tomek/vsftpd_howto.html

 

standardowo stawiało opory :)

 

jeszcze tylko jedno, możecie polecić jakiś serwer www z php?:) ważne żebym mógł z poziomu php odpalać skrypty w folderze /home/minecraft

 

pozdrawiam

Kszysiu

 

 

 

 

a tak wgl to...

 

Wesołych świąt!

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...