Jump to content
lucreetia

Acer Extensa 4100 - problem z zasilaniem

Recommended Posts

Problem jest taki, że coś się zepsuło prawdopodobnie na styku któregoś z kabli, które doprowadzają zasilanie do komputera bądź też w samym zasilaczu, bądź też gdzieś w układzie zasilania w komputerze. Tak dedukuję.

 

Problem objawia się tym, że ekran migocze - tzn. to jest już taka pochodna, faktycznie co rusz po prostu komputer przechodzi z zasilania zewnętrznego (pełna jasność obrazu) na zasilanie baterią (lekko przyciemniony obraz), mimo iż kabel podłączony jest cały czas. Jak tam coś posmyram go trochę, biurkiem poruszam, to czasem zdarzy się, że migotać przeztanie i cały czas z zewnętrznego zasilania będzie korzystał, nie przechodząc na zasilanie baterią. Kwestia szczęścia też.

 

A pytanie moje jest takie - co rozkręcać, gdzie grzebać i czy jest szansa, aby bez żadnej wiedzy o elektryce (elektronice?) przeciętny użytkownik taki problem rozwiązał sobie samodzielnie, np. za pomocą ino śrubokręta i taśmy klejącej?

 

Z góry dzięki wielkie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.