Skocz do zawartości
tressor82

AsRock M3A785GMH/128M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , padła mi płyta glowna jak w temacie tj. AsRock M3A785GMH/128M , w serwisie powiedzieli ze płyta jest nie naprawialna i moga mi ja wymienic na podobna lub na drozsza za dopłata i mam do was pytanie na co ja wymienic ? planuje dokupic jeszcze jedna kosc 2 GB ram w przyszłości lepszy proc i moze jakas karta graficzna. Płyta pracowała z ta konfiguracja :

 

Procesor: AMD Athlon II X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/

Płyta główna: AsRock M3A785GMH/128M /AMD 785G, DDR3-1600, mATX/

Pamięć RAM: 2x GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN 400W

 

Dzieki za odpowiedzi/podpowiedzi i najlepszego w nowym roku 2012 życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz w przyszłości zmieniać cpu, przeskocz teraz na lga1155. Na am3 nie bardzo widać coś sensownego. Sprzedając tego Athlona możesz kupić celerona G530. Będziesz mógł go w przyszłości wymienić na coś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz w przyszłości zmieniać cpu, przeskocz teraz na lga1155. Na am3 nie bardzo widać coś sensownego. Sprzedając tego Athlona możesz kupić celerona G530. Będziesz mógł go w przyszłości wymienić na coś mocniejszego.

 

 

jakis przykład takiej płyty z strony sklepu , nie bardzo znam sie podzespołach do kompów ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby taka:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8h61-m-lx2-si-402763/

Procesor tak jak zostało powiedziane - Intel Celeron Dual-Core G530:

http://www.morele.net/procesor-intel-bx80623g530-415108/

Płyta ma 2 sloty na RAM, więc nie włożysz do niej więcej niż 2 kości. W razie czego zawsze możesz sprzedać to co masz i kupić 2x4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...