Skocz do zawartości
lanryna

Chłodzenie Płyty Głównej Asrock 880G Extreme3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam płyte główna Asrock 880G extreme3 i chciałbym zainwestować dla niej w lepsze chłodzenie. To znaczy zmienić standardowe na coś bardziej wydajnego. Podkręcam na niej procka i chciałbym z niej jak najwiecej wyciagnać ( tak wiem przez mnożnik też mogę ) ale do sedna sprawy co polecacie??? Mostek północny jest połączony rurka cieplna z chłodzeniem sekcji zasilania i tu pojawia się problem bo potrafi sie solidnie rozgrzać :( Można to wymienić na coś innego???? jeśli tak to proszę o podanie linku lub czego kolwiek na ten temat:) co do mostatka południowego to myślałem nad "Thermalright HR-05" co do reszty nie mam pojęcia. Wiem ze ta firma miała w ofercie chłodzonko na mosfery sekcji zasilania ale nie orietuje się czy są one nadal dostepne i czy była by mozliwość założenia tego na mojej płycie. Proszę jeszcze raz o jakieś sugestie na ten temat. Za wszelką pomoc dziękuje:) =D>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega dobrze prawi. Nie ma możliwości, żeby to mobo na pająka osiągnęło temperatury zagrażające elementom, bo jego możliwości są zwyczajnie niewielkie. Skoro modele 3x droższe specjalnie do OC nie mają o wiele bardziej rozbudowanego chłodzenia to znaczy, że nie jest potrzebne. Jeśli jednak chcesz wyciskać siódme poty z płyt dla satysfakcji to kup następnym razem coś z wyższej półki na co będą bloki wodne i się baw, bo ten ASRock choć bardzo zacny to nie po to stworzony by łechtać Twe ego :P A i dodam kilka !!!!! bo mam zaburzenia osobowości (Terry Pratchett).

Edytowane przez Prolog
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na pająka teoretycznie też można uśmiercić mobo temperaturą. Wystarczy zapewnić 0 ruch powietrza w okolicach sekcji.

I w ramach przypomnienia - HP w standardowym chłodzeniu płyty pomaga chłodzić a nie tylko wygląda odpustowo. Oczywiście projektowane jest pod boxa który wieje wszędzie w okolice gniazda CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja wiem i rozumiem to,że moja płyta do czołówki nie należy i jest lata za murzynami a juz do "GIGABYTE GA-990FXA-UD7" to jej brakuje w ch.... ale nie w tym rzecz. Panowie chciałem coś w niej zmienić poprawić to chłodzenie zawsze kilka stopni mniej :) Chciałem się zapytać o inne chłodzenie, które w jakimś stopniu poprawiło mogło by poprawić osiągi. Tu nie chodzi o zrobienie z niej płyty podobnej do wymienionej wyżej ( odnośnie osiągów) pomożecie??? doradzicie jakieś rozwiązanie/???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens tego zabiegu jest wątpliwy ale jak chcesz...

 

Niewielki wybór mamy na rynku obecnie:

Coolink Chipchila

Product | Thermalright Ultimate CPU Cooling Solutions! USA

Product | Thermalright Ultimate CPU Cooling Solutions! USA

EnzoTech

 

Dostępność wielu produktów na terenie polski może być słaba.

 

Ja zdjąłbym te blachy z radiatorów fabrycznych, na cpu zapiął Scythe Grand Kama Cross aby wiało troszkę na radiatory i to wszytko.

 

 

Można też pokusić się o modyfikację fabrycznego chłodzenia. Zdjąć to chłodzenie z HP i spróbować przekręcić rurkę wchodzącą w radiator mosfetów tak, aby napis ASRock był pionowo, widoczny gdy będziesz patrzeć na gniazda tylnego panelu. Na NB dajesz wtedy Coolink Chipchila lub HR-05 i kuplujesz je razem aby usztywnić konstrukcję.

 

Wiem ze ta firma miała w ofercie chłodzonko na mosfery sekcji zasilania ale nie orietuje się czy są one nadal dostepne i czy była by mozliwość założenia tego na mojej płycie.

Dostępność określisz przez google znając nazwy modeli, linki masz wyżej. Klikając na dany model masz dostępną zakładkę "specyfikacja" a tam dokładne wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...