Skocz do zawartości
Czlowiek Twarog

CPU + RAM + plyta = 1000zl

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post, także proszę o wyrozumiałość. Witam serdecznie ! Chciałbym zmodernizować swój sprzęt do 1000 zł, na chwilę obecną chodzi mi głównie o grę Battlefield 3 (aby uzyskać jak najwięcej fpsów), a w przyszłości o GTA V i innych wymagających tytułach. Ewentualnie chodzi mi o mniejsze zużycie prądu przez procesor, aby miec mniejsze rachunki i nie zmieniać zasilacza (który wiem, że nie jest "rewelacyjny").

 

Mój sprzęt to :

Procesor Intel Core 2 Duo E 7200

Pamieć Ram 4 Giga taktowanie 800

Grafika Radeon HD 4850 (zmienię w przeciagu 2 miesięcy)

Płyta Główna Gigabyte

Zasilacz Modecom Feel III 500W

Windows 7 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

talibanek a nie lepszy będzie procesor I5 2400 ? I czy prawdą jest, że ich się podkręcać nie da, gdyż może w przyszłości po zmianie zasilacze bawiłbym się w podkręcanie. A 4 giga Ram wystarczy do Battlefielda 3 ? A i jeszcze jedno czym się różni ta płyta główna, którą podałeś od np Asrock p67 Pro3 (którą mi kolega radził), oprócz lepszego wsparcia pod OC. Naco powinno się generalnie zwracać uwagę przy kupnie płyty głównej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepszy będzie procesor I5 2400 ?

 

Będzie lepszy, ale niedużo (w końcu ma tylko o 200MHz większe taktowanie w porównaniu do i5-2310). Jeśli różnica cenowa między nim za i5-2400 nie jest duża, można dopłacić. Zwróć też uwagę na i5-2320, którego taktowanie wynosi z kolei 3GHz.

 

I czy prawdą jest, że ich się podkręcać nie da, gdyż może w przyszłości po zmianie zasilacze bawiłbym się w podkręcanie.

 

Teoretycznie podkręcać się da, o ~500MHz. Potrzeba jest jednak do tego płyta na P67 / Z68.

 

A 4 giga Ram wystarczy do Battlefielda 3 ?

 

Powinno starczyć, zależy jaką kartę graficzną chcesz potem kupić. Do słabego sprzętu nie ma sensu pchać 8GB RAM, do lepszego - często warto.

 

A i jeszcze jedno czym się różni ta płyta główna, którą podałeś od np Asrock p67 Pro3 (którą mi kolega radził), oprócz lepszego wsparcia pod OC.

 

Ceną. Jako, że AsRock P67 PRO3 jest zauważalnie droższy od Gigabyte'a GA-H61M-S2-B3, kolega zaproponował tego drugiego, żeby zmieścić się w budżecie. Jeśli możesz dopłacić do AsRocka - zrób to. Płyta ta naturalnie jest znacznie lepsza od budżetówek na H61, oferuje lepsze wyposażenie i możliwość podkręcenia procesora.

 

Naco powinno się generalnie zwracać uwagę przy kupnie płyty głównej ?

 

Na jej wyposażanie, jakość wykonania, chipset, wyniki w testach i opłacalność, a więc i cenę w stosunku do tego co dana płyta oferuje. To tak ogólnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem się zmieścić w 1000 dlatego ten proc

co do batterfielda to tam bardziej liczy się grafa

na płycie z czipami h61 i h67 nie da się podkręcać ,da się na czipach p67 z68 do tego trzeba mieć proca z końcówka k np i5 2500k

najlepiej brać i5 2500k,asrock p67 pro3, 4gb ram ale wtedy musisz mieć więcej kasy

proca podkręcisz ponad 4ghz i na pewno taki zestaw starczy na dłużnej

Edytowane przez talibanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje i odpowiedzi ! A czy jesteście mi wstanie zaproponować jakiś procesor od AMD o podobnej wydajności a cenie niższej niż I5 2400 ? Sam trochę poszperałem, poczytałem i napiszę, że AMD ma większy wybór jeżeli chodzi procesory. Znalazłem X4 955 (kosztuje tylko 500 zł), X4 975, X4 980, albo X6 1055T. Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tylko że sam polecany i5 kosztuje tyle ile zamierza wydać na modernizacje komputera autor wątku ;X

 

i5 2500k mam na myśli

 

To był polecany zestaw w kwocie określonej przez autora tematu:

Intel Core i5-2310

Good Ram DDR3 4096MB 1333

GA-H61M-S2-B3

około 1000 ceny z morele

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Simonn - pamięć i płyta odpadają .

 

Jak bym polecał/kupował AMD to zamiast Kingstona dał bym Goodram 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 za jakieś ~ 80 zł i do tego MSI 870-C45 za ~ 250 zł .

 

Choć przy zakładanym budżecie SB to dużo lepsze wyjście ,szczególnie z Asrock P67 Pro3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zestaw zmiescil sie w 1000zł +/- przesyłki, to jest cena jaką chcieliście tu osiągnąć.  @  reyden komu chcesz wmówić, że 1333 są lepsze od 1600 przy tym samym CL-u, równie dobrze można zjechać z taktowania i dostać zysk w postaci CL. i dlaczego polecasz chipset 870 zamiast 970? Ten sprzęt jest lepszy od tego proponowanego przez @  talibanek 'a   .  PS. skoro miałem do dyspozycji 1000zł to chciałem wykożystać w pełni tą kwote.

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że procesory Intela są dużo droższe, przy czym wiem że wydajnością biją na łeb AMD. Dlatego się zastanawiam, czy nie lepiej wziać AMD X4 955 (potem go podkrecić ewentualnie), do tego ram DDR3 2x4GB Kingston 1600MHz HyperX CL9 ( własnie co oznacza to "CL9" ?) i jakąś płyte, która będzie obsługiwała ramy o taktowaniu 1600 ( nie wiem czy duża róznica będzie między taktowaniem 1600 a 1333, czy będzie odczuwalna) i jakaś płyte do 300 zł. Tym sposobem zmieścił bym się do 1000 zł nawet może z przesyłką, a potem po prostu lepsza karte graficzną bym kupił. Ale dzięki waszym radom, zastanawiam się czy nie lepiej poczekać, odłożyć 200-250 zł więcej i wziąc I5 2400 (róznica na te chwilę na Skapcu między I5 2400 a 2310 to 20 zł), do tego ten sam ram i płyte Asrock p67 Pro albo Pro 3 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czlowiek Twarog -

 

odnośnie CL- CAS latency – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

AMD jest zdecydowanie tańszym od Intela i ma możliwość sporego rozwoju, AM3+ jest kompatybilny wstecz więc możesz równie dobrze kupic jakiegos taniego Athlona II np. 250 i w " miare większego apetytu chapnąć coś mocniejszego" .... O jako taką kompatybilnośc i stałość w soketach nie może pochwalić się Intel który na AM3 miał odpowiedź w LGA 775, 1366, 1156, 1155... Te dwa pierwsze osobiście odczytuje jakonajbardziej udane... (ciekawe jak będzię z LGA 2011)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simonn, Słyszałeś o takich cpu jak Pentium G620? wiesz jaką ma wydajność, cenę?

 

(ciekawe jak będzię z LGA 2011)

Już jest i wiadomo jak jest, przede wszystkim drogo, elitarnie, raczej nie opłacalnie czyli podobnie jak z lga 1366 które było udane wg Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Przechodzi to w mały ot@ Klaus - LGA 1366 ma swoje latka a mimo wszystko liczy się wśród najlepszych obecnie, i coś w nim 'dłubali' mimo tego o czym świadczy I7 990X, ale niezaprzeczalnym faktem jest bardzo wysoka cena, tego procesora. Osobiście mam w domu dwa PCty jednego LGA 1366 (I7 960 D0)  i AMD Phenom II (1090T) z których jestem bardzo zadowolony. LGA 1366 od samego początku swojego istenienia jest drogim soketem, o czym świadczy (przynajmniej nic o owych niewiem) brak procesorów dwurdzeniowych.Co do LGA 2011, to nowy soket czas nakreśli swoja historie na jego temat nie wypowiadam się, bo nie miałem przyjemności z nim pracować, z ceną się zgadzam to ponoć następca LGA 1366 tak więc przedziały cenowe ma podobne a czy ogólnie na przestrzeni paru lat wypali? To się okaże, ja mam zwyczaj nie wypowiadać się na dany temat jak tego czegoś fizycznie nie dotkne, tak też jest w tym przypadku. Intel wprowadzając LGA 1366 dzielił ludzi na tych których stać i na takiego przeciętnego Kowalskiego, którego powalają ceny, cóż polityka Intela nie mnie się w to mieszać.A co do Pentiuma G620, zabieram się za lekture.  

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Simonn

 

Proponowany przez ciebie procek przegrywa na stock z I3 mającym 2 rdzenie , I5 2310 jest sporo szybszy od 955 .

 

Dziś taktowanie jak i CL nie mają tak dużego znaczenia jak kiedyś - SB nawet na to nie reaguje , procki AMD coś tam łapią ale różnice w wydajności są nie wielkie .

 

PS. Ciekawe w czym ma AMD możliwości sporego rozwoju - w kompletnie nie udanym Buldku ? , o Ivy Bridge Intela kolega słyszał - mają być kompatybilne z LGA1155 i obecnymi chipsetami .

 

LGA775 wytrzymał dosyć długo - od czasów P4 / Pentium D po C2Q 45 nm .

 

I wcale Intel nie musiał odpowiadać na AM3 - od początku miał przewagę - najpierw LGA 775 z pierwszą generacją C2D ( AM3 wtedy nie było - co najwyżej AM2 ) - AMD jakoś nie mogło sobie wydajnościowo poradzić , walczyli tylko ceną , mieli też procki średnio udane - Brisbane G1 czy Phenom I .

 

Co prawda wydali Phenomy II ale Intel wyskoczył z Nehelem a potem S1155 i przystępne cenowo procki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @ reyden -  I7 2310  kosztuje  725.00 zł tak więc cena jest prawie dwukrotnie wyższa... w kompecie do 1000zł procesor kosztuje 725+przesyłka, dołącz jakąś poczciwą płytke i ram... powodzenia, w ogole należy dziękować Bogu, że to wersja BOX a nie OEM i nie ma potrzeby kompletować w tym chłodzenia... GA-H61M-S2-B3 -> ta płyta to tylko podstawka pod procesor nie oferująca sobą nic poza uruchomieniem komputera, coś takiego w mediacenter pod telewizor, to owszem...  

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom x4 955 kosztuje ok 550zł a nie 450.

Do P II x4 trzeba doliczyć 100zł na chłodzenie, na boxie raczej nikt dłużej niż miesiąc nie wytrzyma.

 

Na 1155 zadowalającą płytą będzie już ASRock H61M/U3S3 jeśli mowa o procesorach bez "k".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tajemnicka ;p (sorry ze sie nim sugerowałem w przypadku procka)

link do tego za 490zł poniżej

AMD Phenom II X4 955 OPGA, 'Deneb', czarny Edition cena 490.99 PLN

 

Mimo wszystko po tym co opserwuje ostatnio dolar jest drogii poza tym jest koniec roku, był bym daleki od takich zakupów teraz ;-)

Kiedy ja robilem ostatnio takie większe zakupy w sklepie ten phenom kosztował 380zł normalnie na rynku... a teraz 490-600 zł, wtedy kupiłem swojego 1090T za bodajże 680zł

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt z was nie brał pod uwagę, że kolega posiada:

Procesor Intel Core 2 Duo E 7200

Płyta głowna Gigabyte

Pamieć Ram 4 Giga taktowanie 800

i jest możliwość sprzedania tego, także budżet trochę wzrasta - jakby nie patrzeć 250/300zł jest...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście jestem zwolennikiem robienia zakupów w sklepach miejscowych (nawet jeśli miał bym za ten interes czasami dopłacić troche - pamiętajmy że nie wliczamy wtedy przesyłki...) , znaleść jest dobrze taki w którym można sie potargować i jeśli cena nam odpowiada, brać a gdyby był problem bo produkt uległ uszkodzeniu można osobiście lecieć do sklepu z tym i nas reszta nie obchodzi, po pewnym czasie odbieramy produkt. @adamlop, dobra rzecz, ale trzeba by i tak najpierw mieć kase żeby kupic poskładać a później to sprzedać, bo jak sądze to jedyny komputer kolegi, to troche szkoda przez pewien okres czasu być bez komputera hehe, tym bardziej przy zakupach sprzętu przez internet, pozatym sprzedaz też nie jest od tak odrazu przeprowadzona...

@rewox skoro to tyle kosztuje to czemu nie, jednak to lepszy sort procka niż 955, z którym zresztą osobiscie miałem problem.  

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...