Skocz do zawartości
save87

Czy ten laptop za tą cene to dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwracam się z prośbą do was forumowicze z pytaniem czy ten laptop w tej cenie to maks co można wybrać najlepszego?

 

MSI GT780

 

Potrzebuje laptopa który będzie służył bardziej jako "komputer stacjonarny" ponieważ zabieram go za granice a podpięty pod niego będzie monitor, oczywiście tylko wtedy jak będę grał . Zależy mi w dużej mierze na płynnej grze w najnowsze tytuły. Zaraz ktoś pewnie odezwie się żebym lepiej złożył jakąś stacjonarkę za 2/3 ceny, lecz od razu odpowiem że nie chodzi im o komputer stacjonarny bo taki mam potrzebuje komputera przenośnego który będzie między innymi służył do gier. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie - czy 4200 zl to maks co chcesz przeznaczyć? Jeśli tak (mówimy o nówkach ze sklepu) to w 17 calach to najwydajniejszy sprzęt. W tej samej cenie możesz znaleźć ten sam msi tylko 15cali + GTX570 (15-20% wydajniejszy - bardzo dobre możliwości OC (dościga wtedy 6970m)

 

skoro interesują cię laptopy tylko do gier - wiadomo skupić się trzeba na karcie graficznej. Pisałeś że będziesz podpinał do zew monitora. Pytanie jaką ma rozdzielczość ? bo przy FullHD to już nie wszystkie karty dają sobie świetnie radę - przemyśl to. Tyczy się oczywiście to samo matryc w laptopach - "standardem" stał się w tej chwili full HD. Karty na jakie się możesz natknąć to:

GTX560m -> GTX570m -> radeon 6970m/GTX485m -> radeon 6990m/GTX580m

 

Dodam że taki radeon 6990m 2GB to odpowiednik stacjonarnego radka 6850/6870 więc nie napalaj się na nazwy i cyferki.

 

To tak ogólnie. Co do twojego wyboru - wziołbym tego msi ale wersje 15 cali (i tak będziesz podpinać do zew monitora) ale z grafiką gtx570m.

Albo....szukał okazji na allegro (4,5-6tyś) na laptopy z grafiką od 6970m w górę)

 

ps. Możesz trafić okazyjnie też na alienware z kartami 2x5870m które w niektórych tytułach (np. BF BC2 / BF3) radzą sobie lepiej od pojedynczego 6970m

 

 

 

ps2. m6600-i7-2620m-mtouch-500g-8g-m8900ja bym brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości pytam;

 

Czy dobrze zrobiłem wybierając tego laptopa:

 

Dell Precision M6600 | i7 2620M | M8900 2GB GDDR5 (6970m) | 17.3 Full HD (1920x1080) | 4GB RAM | 500GB 7200rpm | Win 7 ULTIMATE SP1 x64 | WIFI INTEL | BT | Kamerka + mikrofon | Podświetlana klawiatura | Czytnik linii papilarnych |Gwarancja 3 lata NBD

 

Matryca zastosowana w tym lapku to LG

Edytowane przez save87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy ile można maksymalnie włożyć RAMu do tego lapka :

 

Dell Precision M6600 | i7 2620M | M8900 2GB GDDR5 (6970m) | 17.3 Full HD (1920x1080) | 4GB RAM | 500GB 7200rpm | Win 7 ULTIMATE SP1 x64 | WIFI INTEL | BT | Kamerka + mikrofon | Podświetlana klawiatura | Czytnik linii papilarnych |Gwarancja 3 lata NBD

 

Jak to sprawdzić, oczywiście nie mam na myśli ilości slotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy ile można maksymalnie włożyć RAMu do tego lapka :

 

Jak to sprawdzić, oczywiście nie mam na myśli ilości slotów.

 

No właściwie tylko od tego zależy. Najprawdopodobniej są dwa sloty. Jeśli producent wrzucił jedną kość 4GB to śmiało możesz dostawić taką drugą. Gorzej, jeśli dał 2x2GB, wtedy musisz zmienić komplet. :) Większych kości niż 4GB póki co nie ma.

 

Swoją drogą, powinieneś kupić i skonfigurować sobie laptopa TUTAJ.

 

Proponowana konfiguracja :

 

 

i7 2620M -> i7 2820QM , cztery rdzenie, 8MB cache'u.

4GB RAM -> 16GB , huh, czyli może ma więcej slotów ?

128GB SSD na system, drugi dysk 500GB HDD

Win Ultimate -> Win Professional. Miałeś do czynienia z obiema wersjami Win ? Po co wydawać dodatkową kasę, lepiej to dorzucić do RAMu.

 

 

Miałbyś taki zestaw :

 

Dell Precision M6600 | i7 2720QM | M8900 2GB GDDR5 (6970m) | 17.3 Full HD (1920x1080) | 16GB RAM | 128GB SSD | 500GB 7200rpm | Win 7 Professional SP1 x64 | WIFI INTEL | BT | Kamerka + mikrofon | Podświetlana klawiatura | Czytnik linii papilarnych |Gwarancja 3 lata NBD

 

EDIT : Jeszcze tyloko dodam, że 4GB RAMu, zwłaszcza przy FullHD to porażka, więc lepiej konfiguruj lapka i daj przynajmniej 8GB. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, powinieneś kupić i skonfigurować sobie laptopa TUTAJ.

Owszem fajna sprawa taka konfiguracja aczkolwiek nie stać mnie na kupno tam laptopa, bo po skonfigurowaniu zestwu cena opiewała na sumę ponad 11 000 Brutto. A ten mój zestaw mam za ponad połowe mniej...

 

Co do RAMu to i tak miałem zamiar zaistalować w nim 8GB. Ewentualnie z biegiem czasu dokupię jakiś SSD pod system do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wersja miała 2, albo 4 sloty na RAM (zależnie od procka) - tutaj powinny być 4, ale nie zaszkodzi się upewnić. Max to 32GB pamięci dla DDR3 1333MHz i połowa tego dla 1600.

 

Za 5-6k zostają tylko gotowe konfiguracje - zwylke z outletu. Najlepiej poszukać czegoś z gwarancją NBD, zapytać sprzedawcę o service taga i skontaktować się z Dellem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...