Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

to trzeba zdjÄ?Ä? opone i wyjÄ?c dÄ?tkÄ?  

aby zmieniÄ? przerzutkÄ? to trzeba rozpiÄ?Ä? Ĺ?aĹ?cuch

nie trzeba rozpinac lancucha 8) :twisted:

a jak zmienisz przerzutke bez zdejmowania lancucha ?

Rozkrec wozek, kazde rozpiecie lancucha skraca jego zywot.
:mrgreen: :twisted:

co za bezsens 8O 8O 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba zdjÄ?Ä? opone i wyjÄ?c dÄ?tkÄ?  

aby zmieniÄ? przerzutkÄ? to trzeba rozpiÄ?Ä? Ĺ?aĹ?cuch

nie trzeba rozpinac lancucha 8) :twisted:

a jak zmienisz przerzutke bez zdejmowania lancucha ?

Rozkrec wozek, kazde rozpiecie lancucha skraca jego zywot.
:mrgreen: :twisted:

co za bezsens 8O 8O 8O 8O 8O

Jaki bezsens? Chyba latwiej jest rozkrecic wozek, niz rozpinac lancuch, no nie? Zreszta po to wlasnie sa rozkrecane wozki. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amoniak: kupiĹ?em sobie kiedyĹ? tego typu zapinkÄ?, bodajĹĽe sachsa. do tego strasznie ze mnie zdarli, bo 11 zĹ? |: wnioski: 1) przy kasecie z 11 zÄ?bkami zaczyna siÄ? dziaÄ? coĹ? niedobrego, bo konstrukcja zapinki nie jest zbyt sztywna i Ĺ?aĹ?cuch potrafi przeskakiwaÄ? nie wiadomo czemu, 2) jedyny + to to, ĹĽe jak daleko od domu pÄ?knie normalna zapinka i nie ma siÄ? narzÄ?dzi, to moĹĽna takie coĹ? chwilowo zaĹ?oĹĽyÄ?. ale ogĂłlnie imho to bez sensu. Pan Jan Cytawa (dobrze znany na pl.rec.rowery (: ) zaĹ?oĹĽyĹ? mi spinkÄ? za oszaĹ?amiajÄ?cÄ? kwotÄ? 1 zĹ? 50 gr i dziaĹ?a to o wiele lepiej <:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shade napisaĹ?, ĹĽe braĹ?by gianta. grand to zdaje siÄ? polska firma produkujÄ?ca rowery do hipermarketĂłw pod nazwÄ? kojarzÄ?cÄ? siÄ? z o wiele solidniejszÄ? markÄ? jakÄ? jest giant. ktoĹ? kiedyĹ? na preclu to Ĺ?adnie ujÄ?Ĺ? proponujÄ?c zaĹ?oĹĽenie grupy pl.rec.rowery.grand.cena.jaka_niska.lece_do_hipermarketu (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oort SRAM dawniej Sachs (sram wykupiĹ? rowerowÄ? czÄ?Ĺ?Ä? sachsa)

Ĺ?aĹ?cuch, ktĂłry mam z zapinkÄ? kosztuje 39 zĹ?

doskonale chodzi z kasetami shimano seri HG.

Problemy moĹĽesz mieÄ? z UG lub IG

Mi nic nie przeskakuje :D

Zapinka jest wygodna.

Co do woĹĽenia ze sobÄ? w trasÄ? narzÄ?dzi

To mam taki fajny zeatawik Victora Inoxa gdzie mam kilka podstawowych narzÄ?dzi, napewno nie biorÄ? w trasÄ? ĹĽadnych prasek do Ĺ?aĹ?cucha, Ĺ?ciÄ?gaczy do korb, mĹ?otkĂłw, tokarek frezarek,

kompresorĂłw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno nie biorÄ? w trasÄ? ĹĽadnych prasek do Ĺ?aĹ?cucha, Ĺ?ciÄ?gaczy do korb, mĹ?otkĂłw, tokarek frezarek,kompresorĂłw ;)

no co Ty, frezarka to podstawa na niedzielnÄ? wycieczkÄ? (;

a kasetÄ? mam deore, czyli hg, wiÄ?c to nie to. ale pĂłki ta zapinka siÄ? trzyma narzekaÄ? nie mam na co (: moĹĽe poza wygiÄ?tÄ? kierownicÄ?, od ktĂłrej bolÄ? mnie nadgarstki ):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze zapinki Sachsa moga sie calkiem niezle spisywac - wiadomo ze wtedy latwiej rozpiac lancuch niz rozkrecac wozek, ale mialem na mysli przypadek z zakuwanym lancuchem np. Shimano

Nieprecyzyjnie sie wyrazilem, chodzilo mi o rozkucie lancucha.

Co Lepsze Giant czy Grand?

Grand jak juz ktos wspomnial to taka hiper-marketowa marka

Giant to tajwanska firma ktora ma czasami niezle pomysly ale kiepsciutko z wykonaniem, brakorobstwo przy najwyzszych modelach ram!

A cenia sie jakby to byla dobra firma 8O ... kradna patenty ale maja duza sprzedaz wiec kasa pasuje i ciezko im fiknac.

Pierwszy lepszy chlopek-roztropek z ulicy jak sie go kto spyta o dobre rowery to wymienia Giant i czasem Scott, a Giant pod wzgledem jakosci to takie rowerowe Daewoo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuningowal ktos Rst Gila AET albo TL ?

 

ja mam Wesje AEt - z kardridzem powietrznym w jednej goleni, w drugiej sprezyna i elastomer. przerobilem z 89mm na 100mm skok..... A dzis sie troche bawilem, z amorkiem, znalazlem troche uszczelek i wykombinowalem otwarta kompiel olejowa z lekkim tlumieniem.Pprzez to zmniejszyl sie skok do ~90mm, ale to i tak wystarcza mi do XC, a co do dzialania :)..... to mi szczena opadla.... bardoz duza roznica, nawet najmiejsze nierownosci sa pochlaniane i tlumione, dzis tylko chwile testowalem bo nie mialecm czasu, ale jutro przejade sie kilka godzin i potestuje, jak beda chetni moge zrobic opis przerobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba zdjÄ?Ä? opone i wyjÄ?c dÄ?tkÄ?

aby zmieniÄ? przerzutkÄ? to trzeba rozpiÄ?Ä? Ĺ?aĹ?cuch

nie trzeba rozpinac lancucha 8) :twisted:

a jak zmienisz przerzutke bez zdejmowania lancucha ?

Rozkrec wozek, kazde rozpiecie lancucha skraca jego zywot.
:mrgreen: :twisted:

co za bezsens 8O 8O 8O 8O 8O

Jaki bezsens? Chyba latwiej jest rozkrecic wozek, niz rozpinac lancuch, no nie? Zreszta po to wlasnie sa rozkrecane wozki. ;]

no chyba nie ... spinka ?? 2 sekundy ?? rozkuwacz ?? 10 sekund ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak siÄ? ramie dobiera do wzrostu 185 jaki rozmiar?ale z tych lepszych marek ale majÄ? rowery ponizej 1000?

hmm generalnie jesli chcesz ostro jezdzic na rowerze ( mysle, ze mowisz o maszynie do XC ) to polecam 18" z taka ramka zapewnia przede wszystkim duza zwrotnosc ;], jesli jednak jezdzisz rekreacyjnie to wygodniejsza bedzie 19" lub 19,5" , 20" w zaleznosci od firmy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba zdjÄ?Ä? opone i wyjÄ?c dÄ?tkÄ?

aby zmieniÄ? przerzutkÄ? to trzeba rozpiÄ?Ä? Ĺ?aĹ?cuch

nie trzeba rozpinac lancucha 8) :twisted:

a jak zmienisz przerzutke bez zdejmowania lancucha ?

Rozkrec wozek, kazde rozpiecie lancucha skraca jego zywot.
:mrgreen: :twisted:

co za bezsens 8O 8O 8O 8O 8O

Jaki bezsens? Chyba latwiej jest rozkrecic wozek, niz rozpinac lancuch, no nie? Zreszta po to wlasnie sa rozkrecane wozki. ;]

no chyba nie ... spinka ?? 2 sekundy ?? rozkuwacz ?? 10 sekund ???

Hmm no wiesz ja przerzutki na czas nie zmieniam, neiwiem jak ty. Dla mnie szybciej/latwiej jest wziac klucz imbusowy/srubokret i rozkrecic wozek co trwa tez 10-20sekund niz bawic sie ze skuwaczem.

 

Zreszta poczatkujacy "biker" nie posiada w swoim zestawie skuwacza ani innych specjalistycznych narzedzi. Natomias imbusy/srubokrety posiada kazdy, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChciaĹ?bym rower taki zeby mozna byĹ?o pojeĹĽszic po polach lekich gurach itd?od 18>19 tak?

no to w takim razie 19, bo 18" moze Ci sie nie przydac, a abedziesz tylko przeklinac, ze nie wygodnie ;) najlpeiej pojedz do sklpeu i zobacz jakiej marki chcesz rower i przymierzaj, bo inaczej to nigdy nie bedzie w 100% dobrze ;]

 

@ Arnie jakiego cytowania ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...