Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

O ja nigdy od 4 lat mojej obecnosci tu :P:P... nie wlazilem na osla laczke a tu patrze Rowerki.

 

To ja sie przedstawie... Marek Sector...

 

Znaki szczegolne Rozowy rower "I Love Barbie" :).

 

Pozdrawiam :)

1280855[/snapback]

Rożowy ? Tutaj mają wstęp ludzie z rowerami posiadającymi co najwyżej dwa pedały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka kierownice do 100 gora 150zl polecacie? polamalem juz niestety 3 kiery: kore, dawno temu zooma, a pare dni temu NS Lil Siste :mur: wiec potrzebuje czegos naprawde wytrzymalego min. 700mm i grubosc 25,4mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka kierownice do 100 gora 150zl polecacie? polamalem juz niestety 3 kiery: kore, dawno temu zooma, a pare dni temu NS Lil Siste  :mur: wiec potrzebuje czegos naprawde wytrzymalego min. 700mm i grubosc 25,4mm

1290408[/snapback]

Yeeeb, to co ty robisz z tym bike'iem?! [shok] :]]] hehe, a czemu nie weźmiesz stalowej pure 4130? 99zł, dł.70cm, pod mostki 25.4mm :] tylko stal swoje waży, ale przez to jest mocne i nie do zajechania, chociaż w twoim przypadku to się boje o tą kierę d;d;d; hehehehehe :]

 

Ja mam x up xl i mi pasuje ta kiera :] 68cm "leży" idealnie :] hehe

 

Tutaj masz wszystkie kiery north shore'a :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pipol... No to moj rowerek.. ale to tylko jeden :P...

 

a od rozowego SIO... To zastrzezony kolor :).

 

Ps a co do kiery to... Uuuuuuuuuuuuu... Ja tez swego czasu lamalem kiery az kupilem (o dziwo najlzejsza kiera do dh).... Syntace Vector Dh i zapomnialem o kierownicy Tylko cena 296 zl Przeraza :(...

 

Hem Jak tak czesto lamiesz Kiery to Kup Ns Pure Albo da Bomba...lub DMRa... te trzy...(najbardziej pasi mi DMR), ale ciezko dostac :).

 

Co jeszcze... Hmmmm w sumie nic :). Ide sie Uczyc Pozdrowienia dla wszystkich poprawkowiczow :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeeeb, to co ty robisz z tym bike'iem?! [shok] :]]] hehe, a czemu nie weźmiesz stalowej 1290942[/snapback]

hehe no czasem sa momenty ze wszystko sie lamie :P polamalem northshore'a wiec stracilem do niego zaufanie :( fakt ze zima, temperatura niska, wytrzymalosc mniejsza, ale to nie powinno sie zdarzyc, stalowa byla by spoko, bo sie nie polamie, ale pognie, lecz jej waga ja dyskfalifikuje :/ myslalem nad pointem i dangerous mike, ale czekam moze pojawi sie cos nowego na rok 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no czasem sa momenty ze wszystko sie lamie :P polamalem northshore'a wiec stracilem do niego zaufanie :( fakt ze zima, temperatura niska, wytrzymalosc mniejsza, ale to nie powinno sie zdarzyc, stalowa byla by spoko, bo sie nie polamie, ale pognie, lecz jej waga ja dyskfalifikuje :/ myslalem nad pointem i dangerous mike, ale czekam moze pojawi sie cos nowego na rok 2005 :)

1291393[/snapback]

Pointy Oklapuja szybko a potem sie lamia.

 

A DM - O nie... ja nic bym nie kupil tej firmy po cyrkach jakie mial kolega z ich "PANCERNA" Rama DH 1.0 !!!

 

O FUJ W Zyciu :).

 

Poszukaj Rooxa Bombera 4.0 ... (z tego co pamietam tak sie zwie...) NIezla kiera... ALBO taka jak moja... Albo... Hm...Ritcxheya probowales kiedys... (u nas raczej nikt nie ma).. a ja wtylko w XC mialem :P..

 

no i to znow TYLE :P. PS SZUKAM ZBROI (jakakolwiek) i Ochraniaczy na Kolana 661 Race 2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roox kosztuje 190zl :/ nie mam tyle kasy bo mam jeszcze inne wydatki, kiedys mialem Ritcheya, ale to bylo pare lat temu gdy jezdzilem z podniesionym siodelkiem :P prosta kiera, lekka i dalej dziala w rowerze od ojca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakoscia produktow DM to roznie bywa ... Ja mialem mostek DM DH i wszystkie gwinty byly w nim zje....! A mostek byl nowiutki ze sklepu :/

Sector zagadaj do Krala, on teraz wszystko sprzedaje... Wiem, ze ma 661 Race Lite ale '03 za jakies 80 zeta.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pedały SPD + buty polecacie? Na razie z tego co znalazłem na forach rowerowych to

pedały Shimano PD-M540

buty Shimano SH-M120S

 

Co do butów, to juz jestem raczej zdecydowany - na stronce: http://www.cult-bikes.com/ jest fajna promocja za 409 zł taki zestaw (nawet na Allegro jest drożej), ale jeszcze się zastanawiam nad pedałami Crank Brothers Candy C - są co prawda o 150zł droższe, ale może warte ceny...

 

Poza tym wydaje mi się, że łożyska maszynowe zawsze są lepsze od kulkowych, ale jedyne sensowne pedały na maszynowych jakie znalażłem to Ritchey - ale znowu o nich słyszałem same negatywne opinie... Shimano uparcie robi wszystko na kulkach, a co do Cranków to nie wiem...

 

W każdym razie taram amm piasty na maszynówkach i po ponad roku jazdy chodzą tak samo jek wtedy kiedy je kupiłem - tak samo pedały (ale platformy)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z lozyskami w pedalach jest roznie, ja sam mam platformy wellgo na kulkach i nie mam zadnych luzow a mam je od ubieglej zimy, natomiast kumpel mial Leg Eaters'y na maszynach i sie syply pomimo tego ze nic skakal na nich praktycznie nic, a ja przeciwnie, no ale moze mial pecha :P

 

tez mam z tylu piaste na maszynach i sprawuje sie doskonale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerslave takie pytanie do czego ty uzywasz roweru ze złamałes kiere ? :? pozatym jezeli juz katujesz sprzęt naprawde mocno to trzeba sie zaopatrzec w dobrą kielnie 0.5 kg :) bo według mnie lil sista jest z przeznaczeniem do XC dlatego czasami dobierajcie komponenty do stylu jazdy a nie kupujecie bo fajnie wygląda a puzniej płacz sorki ze tak pojechałem ale tak jest często.

 

 

No chyba ze tak :)

Edytowane przez czareq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze się zastanawiam nad pedałami Crank Brothers  Candy C - są co prawda o 150zł droższe, ale może warte ceny...

Bylbym ostrozny z tymi Crank Brothers, co prawda nie mialem stycznosci z tym modelem FR/DH ale wersja XC jest raczej malo komfortowa, nawet w wyczynowych butach (np Northwave z karbonowa podeszwa) w dosc nieprzyjemny sposob jest odczuwalna mala powierzchnia podparcia.

W temacie butow polecam Specialized Body Geometry i Northwave - najlepsze buty w jakich jezdzilem.

Jesli chodzi o pedaly to nigdy nie jezdzilem w Time'ach ale wiekszosc moich pol-wyczynowo jezdzacych kumpli sobie je bardzo chwali, lub jakis wysoki model Shimano, mialem kiedys 747 - bardo dobre pedaly do XC, Shimano DX fajne pedaly FR, teraz knuje nad przesiadka na 858.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to qmpel ma platformy VP SPD do spylenia ;)

A z lozyskami w pedalach to rzeczywiscie roznie bywa. Moim zdaniem kulkowe to dobra rzecz, latwe w serwisie :) Jak pedaly qmpla na maszynach zlapaly luz to ciezko bylo zdiagnozowac problem i go usunac.

Wczoraj jezdzilem na biku z kiera pure, fajna jest :). A jesli uzywasz sprzetu niezbyt zgodnie z przeznaczeniem to chyba nie ma sie co zrazac do tej firmy... IMHO NS naprawde dobre produkty robi.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to qmpel ma platformy VP SPD do spylenia ;)

A z lozyskami w pedalach to rzeczywiscie roznie bywa. Moim zdaniem kulkowe to dobra rzecz, latwe w serwisie :) Jak pedaly qmpla na maszynach zlapaly luz to ciezko bylo zdiagnozowac problem i go usunac.

1302707[/snapback]

Tak teoretycznie to powinno być na odwrót - bo maszynówki - to odkęcasz nakrętkę wyrzucasz stare, wkaładasz nowe i zakręcasz nakrętkę - przynajmniej tak jest w piastach. Kulki znowu lubią wybijać wgłębienia w zewnętrznym pierścieniu, no i go wycierają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teoretycznie to powinno być na odwrót - bo maszynówki - to odkęcasz nakrętkę wyrzucasz stare, wkaładasz nowe i zakręcasz nakrętkę - przynajmniej tak jest w piastach. Kulki znowu lubią wybijać wgłębienia w zewnętrznym pierścieniu, no i go wycierają...

1302771[/snapback]

No wlasnie, teoretycznie, problem w tym ze czasem producent wrzuci kosmicznie niekompatybilne lozysko, tak bylo w jednym z supportow RooX-a z tytanowa osia - masakra, druga sprawa to uszczelnienia jesli sa kiepskie to utrzymanie moze wyjsc drogo, mialem tak z piastami BICI High speed/racing hub.

Proponuje najpierw rozeznac opinie wsrod uzytkownikow, cos w rodzaju testu Bikeboardu 1000+.

Jesli uzytkownik nie dopusci do luzow to system kulki-bieznie-konus potrafi dzialac dluuugie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D jeżdże bardziej rekraacyjnie niż wyczynowo :D , tarczówek brak :cry: ,ale decyzja już zapadła, kupuję komplet szprych i jakąś dobrą a przystępną obręcz

Edytowane przez TAeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za 250zl kupisz dobre kolo: obrecz przykladowo AlexRims ACE18 lub DH19 (wbrew nazwie nie jest do DH), szprychy jakies DT Swiss, piasta Deore powinna Ci wystarczyc :)

 

http://www.mkbike.com.pl/sklep/ - prawie wszystkie czesci sa opisane i znajdiesz cos dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie mam problem :] poratujcie mnie :] musze wyczyscic zebatki z rdzy po zimie(rower na balkonie stoji :/) zeby latwiej mi sie czyscilo pomyslalem ze zdejme korbe przo okazji lozyska bym nasmarowal i tu zaczely sie schody. odkrecilem srobki i ni cholery nie moge zdiac probowalem rozgrzewac zakladalem dzwiegnie ze srubokreta i od rana ruszylem to o 1mm :/ macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rowerek nie jest z marketu :P swojego czasu kupilem w rowerowym za 800zl :] dodam ze goly jest zero amorow itd stalowa rama wiec chyba dobry w swojej klasie.

 

ile taki scagacz kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...