Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko: Co o tym sądzicie?

1656379[/snapback]

Mi sie podoba :) Fajna cena.

 

Napisz jaki jest w praktyce jak już go będziesz miał.

1657409[/snapback]

A mi sie ani nie podoba ten rower, ani ta cena...

Taniejszego i lepszego dostaniesz w sklepie np. sportowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie ani nie podoba ten rower, ani ta cena...

Taniejszego i lepszego dostaniesz w sklepie np. sportowym...

1657810[/snapback]

Za 450zł w sportowym dostanę najwyżej jakiegoś trextara albo innego gtix ;-)

 

Ogólnie o rowerze:

Wygląda średnio, jeździ super :]

Widać, że ktoś kto używał wcześniej tego roweru, nie oszczędzał go, ale za to dobrze wiedział jak o niego dbać.

 

 

rama - specialized aluminiowa - trochę porysowana

mostek - uno

stery - neco

kiera - kalloy

sztyca - no name

amor - rst, ale jakiś dziwny. Nigdy takiego nie widziałem. Ma odkręcany booster i strasznie dziwnie działa - dziwnie, bo dobrze ;-)

korba - dual SIS

przerzutka p. - shimano altus (będzie deore)

przerzutka t. - deore

piasty shimano - (prawdopodobnie acera) stan super

manetki -acera 8 speed (szukam zamienników, ale do tej pory nic mi nie podchodzi)

hamulce v-brake tył PROMAX + Klocki noname Przód Dla Compe + Klocki Tektro (Obydwa hamują jak brzytwa)

 

Do wymiany kaseta shimano 7 biegów na 8biegowego SRAM-a i to za niedługo.

W następnej kolejności przednią przerzutkę altus zmienię na deore

Na wiosnę kupuję opony KENDA i klocki corratec albo tektro, a jak będzie kasa to zmienię te obręcze na coś porządniejszego.

Potem korbę sis-a wraz z suportem zmienię na alivio i w bardzo odległej przyszłości kupię piasty deore + porządne szprychy. Tyle mi starczy :)

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przednia przerzutke wez LX (na allregro sa tanie),tylna przerzutke Alvio albo LX, badz XT (140zł na Allegro)

 

Ogolnie wystrzegaj sie wszytskiego co deore, no moze oprocz klamkomanetek i manetek.

 

A opony radze Continental Escape pro (55zł w eurobike.pl)

 

A od piast deore sa lepsze Novatec(na allegro.pl) badz SRAM/MARS 7, ew. LX/XT albo jak trafisz to FORMULA na maszynowych badz STX'y z SHIMANO

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novatec ma słaby bębenek i jest awaryjny, podobno. Najlepsza będzie formula.

Co do roweru to geometria raczej ATB, nowe hardrocki wyglądają 1646795[/snapback]

 

 

Kubasik ile za tego santacruza dąłeś? bo ostatnio oglądając cennik większość zaczynała sie od 5 tys. , co mnie trochę zraziło.

 

Ktory amor lepszy: JUDY XC '05 czy AXEL ELITE '04 ?

1663381[/snapback]

 

 

szczerze żaden, dwa do pupy, ale jak już coś to manitou.

Edytowane przez cookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym składaku?

 

Ramka Author - Traction 19"

Sztuciec - Suntour Xcountry XCP DRL 26

Hamulce - Avid Ball Bearing 5

Przerzutka - przód LX (top swing :| ) tył DEORE

Klamkomanetki - DEORE ST M510

Kaseta - DEORE 9

Suport - DEORE OctaLink BB-ES30

Korba - DEORE FC-M445 Octalink

SPD - Ritchey V3 Comp

Łańcuch - HG73/HG93

Piasty - przód NortShore, tył WinZip

Obręcze - przód ALEXRIMS DM18, tył Vuealta Excalibur DH

Szprychy - przód CNspoke, tył DT Champion

Chwyty - Author profile

Kierownica - Truvativ XR

Mostek - Truvativ XR

Oponki - Continental Gravity 26/2.30

Siodełko - RoyalGel Lookin

Sztyca - Accent ( :( )

Stery - VP ( :( )

Światełka Cateye HL-EL500 + EL500 ( :D ) SMART

Kask - MET Zolfo

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny fajny, taki błyszczący, czysty i nie porysowany, ten Suntour psuje tylko troche współczynnik kultowości, lepiej by sie z dukem czy blackem prezentował.

 

reed a jak MET Zolfo sie spisuje? bo zamierzam sobie takiego nabyć, podobno jeśli masz większą głowę( ja mam 57) to wyglądasz jak arbuz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny fajny, taki błyszczący, czysty i nie porysowany, ten Suntour psuje tylko troche współczynnik kultowości, lepiej by sie z dukem czy blackem prezentował.

 

reed a jak MET Zolfo sie spisuje? bo zamierzam sobie takiego nabyć, podobno jeśli masz większą głowę( ja mam 57) to wyglądasz jak arbuz.

1665179[/snapback]

 

Wiesz, na razie musi być Suntour, z dość prozaicznych względów finansowych. Ale jest w planach podmiana na coś bardziej odpowiedniego. B)

Czysty tak, śiwrzo umyty do zdjęć jest. Porysowany jednak trochę jest (Author ma jednak miękkie lakiery) Tyle, że tam gdzie robią to linki zabezpieczyłem folią (tą do przyciemniania szyb, czarną)

Z METa jestem bardzo zadowolony. Lekki, dobrze wentylowany (jak za tą kasę) i wcale łeb na arbuza nie wygląda. Mam właśnie ten większy rozmiar i pierwszy raz spotykam się z takim twierdzeniem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny - odgapiłeś kolor ode mnie :> - W sumie dobrze, że trzymałeś się grupy Deore nie dokładając nic z innych bo podobno tak najlepiej chodzi... Dziwię się, że pedały Ritheya kupiłeś. A po co ci booster na amortyzatorze?

 

Niedługo będę jedynym człowiekiem z rowerem XC na V-brake :] ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny - odgapiłeś kolor ode mnie :> - W sumie dobrze, że trzymałeś się grupy Deore nie dokładając nic z innych bo podobno tak najlepiej chodzi... Dziwię się, że pedały Ritheya kupiłeś. A po co ci booster na amortyzatorze?

 

Niedługo będę jedynym człowiekiem z rowerem XC na V-brake :] ...

1672626[/snapback]

Hehe, no z tym zgapianiam koloru, to ...................... wiesz :wink:

Fakt, nieźle chodzi na Deore, ale na dniach tylego przerzuta na XT podmienię, ponoć warto, a koszt niewielki (150 zeta)

Dlaczego dziwisz się, że Ritcheye kupiłem ? :blink: Wiem, że to nie jakiś wypas, a raczej budżetówka, ale właśnie dlatego sa takie a nie inne. Jeździć da się i gdyby nie dziadowskie "łożyskowanie" to złego słowa nie powiedziałbym o nich.

Booster jest z 2 powodów :rolleyes:

1- usztywnia conieco amora

2 - zaślepia pivoty :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reed - ile masz wzrostu? Bo ja mam 180cm i zastanawiam sie nad Traction 17" nowka, za 500zł,albo Versus 17" nowka z '04 za 400zł (ale bez gwary)

1672649[/snapback]

182

Polecam Tractiona, good ramka, fajna geometria (ale lakier cipowaty )

17" będzie OK, jeżeli lubisz agresywniejszą jazdę. Ja mam 19", ale jeżdżę raczej spokojen, szeroko pojete XC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj rst najwieksze gowno jakie moze byc. mam dokladnie ten z tego linka dobrze tlumi male dziury/nierownosci wieksze slabo przy szybszej jezdzie przez las gdy najdziesz na korzen dobijesz go ja waze 60kg i przy szybszej jezdzie(30-40 scierzka) po wiekszych nierownoscach zawsze dobija. tosamo przy skoku wystarczy troche zla pozycja przy ladowaniu i dobijesz. u mnie dlugo nie pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pnowie, mam problem. Miałem małe luzy na prawej części korby, więc na chama ją dokręciłem i strasznie coś obcierało w suporcie. Odkręcenie spowrotem niewiele pomogło - obciera podczas mocnego pedałowania.:| Co mogę zrobić. (Zaznaczam, że nie mam profesjonalnych narzędzi.)

 

Problem 2: Podczas jazdy po wybojach trzeszczał mi dekielek w lewej manetce shimano acera. Otwarłem dolną część obudowy i odkręciłem dolną manetkę, sprężynę i podkładkę (żeby zobaczyć, czy jest jakoś związana z dekielkami) Kiedy złożyłem to wszystko do kupy manetka nie odbija, po wrzuceniu wyższego biegu. Jestem na 100% pewien, że wszystko skręciłem dobrze.

 

Proszę o pomoc kogoś kto ma jakiś pomysł na rozwiązanie któregoś z problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pnowie, mam problem. Miałem małe luzy na prawej części korby, więc na chama ją dokręciłem i strasznie coś obcierało w suporcie. Odkręcenie spowrotem niewiele pomogło - obciera podczas mocnego pedałowania.:| Co mogę zrobić. (Zaznaczam, że nie mam profesjonalnych narzędzi.)

 

Problem 2: Podczas jazdy po wybojach trzeszczał mi dekielek w lewej  manetce shimano acera. Otwarłem dolną część obudowy i odkręciłem dolną manetkę, sprężynę i podkładkę (żeby zobaczyć, czy jest jakoś związana z dekielkami) Kiedy złożyłem to wszystko do kupy manetka nie odbija, po wrzuceniu wyższego biegu. Jestem na 100% pewien, że wszystko skręciłem dobrze.

 

Proszę o pomoc kogoś kto ma jakiś pomysł na rozwiązanie któregoś z problemów.

1677718[/snapback]

Ad1) Jeżeli miałeś luzy, to raczej ci się support posypał, bo przecież korba się nie luzuje tak sobie na bolcu - posypał - to znaczy na przykład pękła jedna z kulek - to się czasem zdarza po dłuższym używaniu (mnie w piaście kiedyś pękła - niezapomniane wrażenia) - musisz wymienić support - to jest banalne, ale wymaga odpowiednich narzędzi - jak ich nie masz, to albo kup (koszt ok 30-40zł za klucz do korb + klucz do supportu), albo do serwisu (gdzie cię skasują podobnie).

 

Napisz, czy tylko obciera, czy są też luzy, bo mimo tego co napisałem nie jestem pewien, czy do końca zrozumiałem na czym polega problem.

 

Ad2) Rozbierałem już Acery, Altusy, STXy, XT i jak dotąd jeżeli przed złożeniem działało, to i po złożeniu też - także musiałeś coś zepsuć/źle złożyć, bo samo trzeszczenie o niczym nie świadczy poza luzami. Rozkręć i zobacz, czy nic ci tam nie wpadło, czy nic się nie skrzywiło. Trochę mnie to dziwi, bo przerzutki maja taką konstrukcję, że trzeba się postarać, żeby coś popsuć. Pozostaje jeszcze możliwość, że sprężynka dzwigienki ci przy rozbieraniu wyleciała (jeżeli byłqa jakimś cudem luzem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuningowal z Was ktos duro 130mm? strasznie drazni mnie jego powolne odbijanie.. moze ktos podczas tuningu robil fotki?:) poszukuje jakiegos prostego poradnika :) pozdrawiam

 

p.s. nie wiem czy mi wolno tu napisac .... ale mam do sprzedania amorka rst capa c5 w bardzo dobrym stanie z niewielkimi luzami (co w tych amortyzatorach jest rzecza normalna) uzywany troche ponad miesiac za jakies 70 zl.. nieporysowany.. jedyne co to troche zdarta naklejka, a do tego kierownica i mostek wheeler comp za a wiem.... 30 zeta :) jesli jestes zainteresowany to pisz bo pewnie sie dogadamy poniewaz nie potrzebuje za bardzo tych czesci na srodku pokoju ;)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam,czy by go nie szlo przerobic na 100mm do XC :)

1682176[/snapback]

hehe :) nie po to kupilem 130mm zeby go zmniejszac :P tyle ze jednak preferuje troche inny styl jazdy niz Ty :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...