Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

ok lapie jush z tymi lancuchami :) bradzo fajny sposob, ze tez wczesniej nie slyszalem

 

no fakt w spd sie fajnie jezdzi ale mnie raczej nie stac na takie dobre te co mialem ostatnio to niezbyt dobrze sie wypinaly

pewnie kupilem jakis badziew i niepotrzebnie sie przez nie zrazilem no ale na platformach tez mi sie dobrze jezdzi wiec narazie przy nich pozostane

zalezy jak jezdzisz platformy sa dobre do trialu/downhill do skakania itp

nalezy dobrze czyscic spd bo jesli masz jakies bloto to ciezko chodza (te tansze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko że tu nei chodzi o smarowanie łańcucha a o jego rozciąganie, a przez to większe zuzycie zebatek.

no wlasnie przynajmniej Ty squmales oco chodzi..

ok wiem ale zle nasmarowany lancuch i jazda na skos wplywa wlasnie na wieksze rozsciaganie lancucha

 

teraz w pelni sie zgadazam z Quest'em, wczesiej nie zalapalem i myslalem ze chodzi mu o to ze po kazdym 1000 nowy lancuch a stary won, zbyt szybko przeczytalem jego topick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko że tu nei chodzi o smarowanie łańcucha a o jego rozciąganie, a przez to większe zuzycie zebatek.

no wlasnie przynajmniej Ty squmales oco chodzi..
Hehe ja juz o tym dawno wiedzialem 8) Sam stosuje ta metode z tym ze mam tylko 2 lancuchy :P No i sie to sprawia rewelacyjnie zuzycie zebow spadlo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no to spox.

Tak zle dobranie przelozen czyt: (przod 3 tyl 1) daje to, ze lancuch jest skrzyzowany i nastepje jego duze zuzycie, poniewaz jest naprezony i sciera zebatki, sam siebie i sie rozciąga...

a smarowanie lancucha to to samo co dolewanie oleju w samochodzie.... oczywiscie nie za duzo na kazde ogniwo kropelke (na czysty lancuch) nastepnie odczekac 30 minut przekrecic korba i wytrzec szmatką łańcuch i wtedy mozna jechac bo piach i kurz sie nie przyklei a lancuch bedzie nasmarowany odpowiednio..

oczywiscie nie wolno stosowac na lancuch wd40,olei roslinnych(do smarzenia) oraz samochodowych.. musi byc to olej do łancuchow,,,

najlepiej kupic na pore sucha (kokosowy) i mokra bardziej lepki nie zmywa sie podczas deszczu...

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja preferuje MPK :D czyli moje dylizanse :D i walke z kanarami eheh jedyny rower ktory mam to jakis "goral" z komuni kotry juz ponad rok zciach!y lezy zakurzony sam niewiem gdzie :D ,jedyna modyfikacja w niego wprowadzona to urwanie nozki ktora mnie wkurzala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z powrotem, a dokładnie z działki. Sprawdzałem rower. No więc tak, powoli wkurzają mnie tarczówki, jakby gorzej hamowały od moich starych vbraków ;) z mojego wysłużonego Mirage'a. Amorki (po drobnej regulacji) chodzą ładnie, rower nie skacze jak galareta, a ładnie amortyzuje. Pojechałem do parku sprawdzić na rampie, i jakoś rower przeżył. Co jeszcze? Do czego się jeszcze "przyczepiliście"? Aaaa, już jest ubezpieczony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w Panoramie w Warszawie widziałem rower Mercedesa. Bardzo fajny, tarczówki, fajna rama i mu sie składała kierownica tak ja w modelu 300SL. Ale jego cena to 12600PLN.

P.S.

Większego zdjęcia nie znalazłem

http://images.google.pl/images?q=tbn:G9EGwbsYmZ0C:www.mizutanibike.co.jp/BENZ/BENZMTB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez sie pochwale swoim :D rowereq ma juz dobre kilka lat (juz podchodzi pod dyszke chyba nawet 8O ) i jezdze na nim do tej pory bez zadnych problemow... a sklada sie z:

-rama ze stopu aluminium i tytanu

-osprzet.... pelny Deore LX... oprocz tylnej przezutki, ktora jest Deore DX :D

 

Ostatnio sie zastanawialem ile moj stary musial wtedy za niego wybulic... moze ktos z was ma moze jakies pojecie ile te prawie 10 lat temu mogl kosztowac taki rowereq ?

 

I po tych prawie 10 latach jezdzenia jednya rzecza ktora musze w nim zrobic to wymienic linki bo juz troche przyrdzewialy...

 

Ogolnie go kocham.... :D:D:D

 

"Give blood... ride Bike"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocahontas hamulec tarczowy musi się dotrzeć to trwa nawet miesiąc...

tak samo jak kupujesz nowy samochod musisz dotrzec sprzęgło i hamulce dlatego zawsze w samochodowej instrukcji pisze, zeby sie nie rozpedzac po wyzej iluś tam km/h tak samo jest w rowerq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak ..chcialbym miec taki rowerek bardzo mi sie podoba itd.. ale niektorzy tu ze 2k to straszna kasa ..no fakt spore pieniadze ... ale jeszcze znowsne ja mam kumpla ktory na rower zjazdowke dal ponad 10k ( to wiecej niz ja wyciskam w 3dmarku lol) i to dla mnie jest juz obled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak ..chcialbym miec taki rowerek bardzo mi sie podoba itd.. ale niektorzy tu ze 2k to straszna kasa ..no fakt spore pieniadze ... ale jeszcze znowsne ja mam kumpla ktory na rower zjazdowke dal ponad 10k ( to wiecej niz ja wyciskam w 3dmarku lol) i to dla mnie jest juz obled

e tam, obled gadasz, niektorzy kupuja jakies zalilacze do kompa za 1000 zl a inni rowery za 10k - 30k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, obled gadasz, niektorzy kupuja jakies zalilacze do kompa za 1000 zl a inni rowery za 10k - 30k

A niektórzy Maybachy :twisted: :P :wink:

 

i jak dla mnie jest ok,. dobrze sie nim jezdzi po polskich drogach a jeszcze lepiej po bezdrozach

Przecież to jest to samo :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

i jak dla mnie jest ok,. dobrze sie nim jezdzi po polskich drogach a jeszcze lepiej po bezdrozach

Przecież to jest to samo :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

tylko ze dla mnie bezdroze to totalny hardcode tzn swiezo zaorane pole ziemniakow ;) a polskie drogi to polskie drogi czyli niewiele lepiej ;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki reworek

 

Dołączona grafika

 

Fajnie wygląda, ale tak na dobrą sprawe to nie jestem z niego zadowolony :? Spodziewałem się trochę więcej wydając tyle na rower :?

Jest po prostu dla mnie za delikatny, po 100Km mam scentrowaną obręcz, pekniętą śrube od siodełka, coś lata w amorku, zawieszenie skrzypi, nawiększa zembatka z przodu skrzywiona... :? Zbieram kase na taki 8) :wink:

 

Dołączona grafika

 

Albo chociaż na taką rame

 

Dołączona grafika

 

Jak uzbieram to się pochwale :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...