Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Modyfikacja polega na tym ze golenie moga sie głebiej ugiac, a nie na tym ze sa bardziej wysuniete, czyli nie oslabia to wytrzymalosci amortyzatora.

Modyfikacja polega na wyjeciu 2cm dystansow...

Po odkreceniu na dole srob imbiusowych mozna wysunac golenie, na dole golenie sa zamkniete, wystaja tylko takie prety (to one wchodza w glab tych goleni), ktore sa przykrecone do 2 cm dystansow i poprzez nie do tej czerwonej "obudowy" goleni od spodu. Wyjolem te dystanse, przemontowalem stozkowe gumy od dobicia na prety ktore wychodza z goleni i skrecilem wysztko. Jezdzi sie raczej ta samo, przy zeskokach wyczuwam ze schodzi amorek gleboko i nie czuc dobicia.

 

Co do luzow, to bocznych nie zauwazylem, natomiast od roku mam lekkie luzy przod tyl, ale to dopiero trzeba zablokowac hamulcem przedniekolo i mocno ruszac rowerem w przod i tyl. Luzy sa minimalne, nie powiekrzaja sie i wogle ich nie czuc podczas jazdy.

Amortyzator ma grube golenie wyglada na masywna konstrukcje, ale jest bardzo lekki, niecale 2 kg. Wiele lzejszy od mojego poprzedniego starego RST mozo pro olejowego, ktory byl delikatniej zbudowany.

 

Samemu mozna go serwisowac, odkreca sie ttyko 2 sruby i cale golenie sie wysuwaja, przetrzec szmatka z brudnego smaru, nasmarowac na nowo i wszytko. Golen z tlumikiem powietrznym i druga ze sprezyna/ elastomerem sa szczelnie zamkniete, nie trzeba nic tam ruszac. Czysta robota, jak sobie przypomne moje meczarnie z olejowym rst to brr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos wazy 1,8 kg, jak za cene 500 zl 89 mm skoku w standardzie +20mm po 10 min dlubaniu, to bardoz dobry wynik w porownaniu do innych w zblizonej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panowie co byście wybrali mając do wyboru:

Rock Shox Judy SL 2004 U-Turn;

Manitou Axel elite 2004 80/100 z blokadą,

Manitou black sport 2003.

Każdy ma inny atut, ale który najlepszy?? Może opinie uzytkowników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panowie co byście wybrali mając do wyboru:

Rock Shox Judy SL 2004 U-Turn;  

Manitou Axel elite 2004 80/100 z blokadą,

Manitou black sport 2003.  

Każdy ma inny atut, ale który najlepszy?? Może opinie uzytkowników??

black sport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznia sie przede wszystkim uzytym materialem z tego co zauwazylem

 

Korona: Alloy  Górne golenie STKM  

Korona: Alloy nowy kształt Górne golenie Alloy (anodowane na czarno)

Reed nie daj sie zwiesc ignorantom, Suntour naprawde zrobil skok technologiczy i mimo ze do niedawna sam nie mialem ochoty dotykac tych widelcow trzeba przyznac ze sa niezla alternatywa dla tanich model Marzzochi serii MX czy MZ.

Szukalem tej wiosny widelca dla znajomego i widzialem ze za okolo 700zl mozna miec niezlego Suntoura z blokada skoku.

Jesli chodzi o kulture pracy to RST nawet sobie nie moze stanac kolo tego widelca.

Radzilbym unikac Manitou z serii Axel, mialy problemy z pekajacym boosterami (najlepiej oszczedzic na Black'a :wink: )

No to się zdecydowałem, zasysam Suntour Xcountry XCPD-RL 26 :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moze troche nietypowe pytanie 8)

 

A wiec gdzie w Warszawie mozna kupić tanio i dobrze nowe badz uzywane rowery, najbardziej pasowała by mi jakaś hurtownia ale sukałem i nic nie znalazłem dlatego skierowałem sie tutaj 8)

 

Co do rowerku ktory chce kupić to Merida Kalahari 500SX, co o nim sądzicie ? jeśli to zły wybor to zaproponujcie taniego właśnie w takim przedziale cenowym, najlepiej coś około 600zł Koniecznie amortyzator przedni no i ogólnie w miare dobry jakościowo. Ogolnie mówiąc zalezy mi na tanim a dobrym rowerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznia sie przede wszystkim uzytym materialem z tego co zauwazylem

 

Korona: Alloy Górne golenie STKM

Korona: Alloy nowy kształt Górne golenie Alloy (anodowane na czarno)

Reed nie daj sie zwiesc ignorantom, Suntour naprawde zrobil skok technologiczy i mimo ze do niedawna sam nie mialem ochoty dotykac tych widelcow trzeba przyznac ze sa niezla alternatywa dla tanich model Marzzochi serii MX czy MZ.

Szukalem tej wiosny widelca dla znajomego i widzialem ze za okolo 700zl mozna miec niezlego Suntoura z blokada skoku.

Jesli chodzi o kulture pracy to RST nawet sobie nie moze stanac kolo tego widelca.

Radzilbym unikac Manitou z serii Axel, mialy problemy z pekajacym boosterami (najlepiej oszczedzic na Black'a :wink: )

No to się zdecydowałem, zasysam Suntour Xcountry XCPD-RL 26 :roll:

No i kurna w Gliwicach nadal go nie ma :(

Tak pokombinowałem i zastanawiam się czy ten amorek nie byłby lepszy ??

Może się jakiś fachowiec wypowiedzieć ?

Warto dopłacić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Chce połaczyć manetki Deore z przerzutką XT na tył i przód a przedrzutkę na przód XT z korbą Deore LX. Czy to będzie dobrze działać? Czy będzie się kłucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Chce połaczyć manetki Deore z przerzutką XT na tył i przód a przedrzutkę na przód XT z korbą Deore LX. Czy to będzie dobrze działać? Czy będzie się kłucić?

Wszystkie elementy benda dobrze ze soba wspolpracowaly.

Przy zmianie napedu proponuje kupic nowy lancuch, np sram'a z zapinka, mozna latwo go rozpiac, wyczyscic, nasmarowac ip, i jest jak nowy po zalozeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello. Czy ktos z 3miasta i okolic byl dzis na roweorwym zlociku w Gdansku ?

Ja bylem, bardoz Ciekawie bylo, szczegolnie podobaly mi sie miny kierowcow stojacych w korkach w upale haha ;] FU*K CARS :mrgreen:

 

www.rowery.gdansk.pl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba: Shimano LX FCM 752 (kolor złoty) 385zł

Przerzutka przód: XT 2004 138zł

Przerzutka tył: XT 2004 300zł

Teraz tylko jakiś bardzo dobry łańcuch i jakaś kaseta. Co polecacie?

Dobre ceny tego osprzętu mam? Może ktoś ma dojścia do lepszych 8)

Manetki mam Deore i mi stykną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba: Shimano LX FCM 752 (kolor złoty) 385zł

Przerzutka przód: XT 2004 138zł

Przerzutka tył: XT 2004 300zł

Teraz tylko jakiś bardzo dobry łańcuch i jakaś kaseta. Co polecacie?

Dobre ceny tego osprzętu mam? Może ktoś ma dojścia do lepszych 8)

Manetki mam Deore i mi stykną.

Proponuje te czesci, sa jakosciowo dopasowane do reszty napedu.

kaseta Deore XT ~250 zl

Łancuch Shimano HG-93 ~95zl

albo tez bardzo dobry Sachs PC 58 ~60zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zdecydowałem, zasysam Suntour Xcountry XCPD-RL 26 :roll:

No i kurna w Gliwicach nadal go nie ma :(

Tak pokombinowałem i zastanawiam się czy ten amorek nie byłby lepszy ??

Może się jakiś fachowiec wypowiedzieć ?

Warto dopłacić ?

Trudno powiedziec czy warto, jest wiele nowych modeli jeszcze nie objezdzonych wiec na razie trudno znalezc recenzje typu 1000+ z Bikeboardu

Zalezy ci na czasie bo nie masz na czym jezdzic?

Czy chcesz zrobic sobie upgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to się zdecydowałem, zasysam Suntour Xcountry XCPD-RL 26  :roll:

No i kurna w Gliwicach nadal go nie ma :(

Tak pokombinowałem i zastanawiam się czy ten amorek nie byłby lepszy ??

Może się jakiś fachowiec wypowiedzieć ?

Warto dopłacić ?

Trudno powiedziec czy warto, jest wiele nowych modeli jeszcze nie objezdzonych wiec na razie trudno znalezc recenzje typu 1000+ z Bikeboardu

Zalezy ci na czasie bo nie masz na czym jezdzic?

Czy chcesz zrobic sobie upgrade?

Mam na razie na czym jeździć, ale to badziew jednak i mnie wmurwia straszliwie, wolałbym już go podmienić.

Kurna, na podstawie "parametrów" nie da się go ocenić ?

Ja się nie znam na tym prawie wcale :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to się zdecydowałem, zasysam Suntour Xcountry XCPD-RL 26  :roll:

No i kurna w Gliwicach nadal go nie ma :(

Tak pokombinowałem i zastanawiam się czy ten amorek nie byłby lepszy ??

Może się jakiś fachowiec wypowiedzieć ?

Warto dopłacić ?

Trudno powiedziec czy warto, jest wiele nowych modeli jeszcze nie objezdzonych wiec na razie trudno znalezc recenzje typu 1000+ z Bikeboardu

Zalezy ci na czasie bo nie masz na czym jezdzic?

Czy chcesz zrobic sobie upgrade?

Mam na razie na czym jeździć, ale to badziew jednak i mnie wmurwia straszliwie, wolałbym już go podmienić.

Kurna, na podstawie "parametrów" nie da się go ocenić ?

Ja się nie znam na tym prawie wcale :/

Wg mnie jest bardzo fajny. W jednej goleni masz sprezynke, w drugiej olej. Zapewni Ci to dobre wylapywanie nierownosci. A zywotnosc, hmm to ciezko okreslic. Jak pisalem, ludzie nie narzekali na ten tanszy model Suntour'a, wiec czemu mieli by narzekac na ten ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze duzo ludzi posiada rowerek i co nie co zna sie na nim, wiec ja mam takie male skromne pytanie.

Posiadadam rowerek w ktorym na moje nieszczescie tylnia obrecz Campagnolo K2 posiada wgniecenie ktore powoduje bicie o klocki hamulcowe (hydrauliki Magury) niestety nie moge odciagnac tych hamulcy zeby zniwelowac bicie, tak wiec czy istnieje w warszawie jakis servis co wyprostowal by ta obrecz czy konieczna jest wymiana obreczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie na czym jeździć, ale to badziew jednak i mnie wmurwia straszliwie, wolałbym już go podmienić.

Kurna, na podstawie "parametrów" nie da się go ocenić ?

Ja się nie znam na tym prawie wcale :/

Chodzi mi o to ze jak wiecej ludzie pojezdza to potem wyjdzie czy w jakis sytuacjach jest miekki bocznie czy z czasem nie lapie zbyt duzych luzow, o ten typ wiedzy mi raczej chodzilo, parametry wiem ze maja OK i w blizszym kontakcie w sklepie tez widelce Suntour wypadaja niezle, nie sa juz takie siermiezne jak modele sprzed 5 lat na przyklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niewiem czy taki tani od tego samego goscia poza allegro miałem za 450zł a wiem gdzie kupic takiego za 400zł w pudełku z gwarą :)

Mam nadzieje że jak zmienie ramę i nazbieram na amorka to jeszcze będą w tej cenie :) Bo mi się wydawało że one ok 600 chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie włazę na Oslą ...dzis trafiłem na ten topic ..w takim razie...

mam pytanko do speców (ja nie mam zbyt duzej wiedzy o rowerach)

 

Ale moze od początku .....jakies 2,5 roku temu postanowiłem sobie kupic rower (wczesniej był to ZENITH..taki podobny do jubilata :oops: )

 

przed kupnem poczytałem trochę o rowerach tu i tam i o osprzęcie.

Chiałem kupic cos dobrego za stosunkow nieduze (jak dla kogo 8) ) pieniądze.

Chodziło mi o kupno roweru w którym większosc częsci będzie dobrej klasy ..zeby nie kupywac jakiegos sprzętu za 1500 zł z amortyzacją na przód i tył bo w takim sprzęcie z tego co widziałem to ani przerzutek dobrzych nie ma ani amortyzatorów ...a 1500 wywalone...no ale jak juz napisałem nie jestem expertem.

 

Rower jaki chciałem kupic miał spełniac następujące załozenia.

 

-lekki

-do jazdy po miescie i wiejskich drogach

-w miarę dobry osprzęt

-nie jezdzę extremalnie..nie potrzebna mi hiper wytrzymałosc

-rower na dłuzej ..taki zakup na ładnych pare lat

 

to tyle

 

Przed zakupem nie przeglądałem całej masy katalogów czy stron www...ot weszłem do sklepu popatrzyłem tu popatrzyłem tam. (w moim sklepie duzego wyboru nie było wtedy)

 

no i wybrałem ten (mój jest czerwony...żółty zdecydowanie mi nie podchodzi :? ...no i odkleiłem te burackie naklejki ...jestem grafikiem komputerowym i jestem strasznie wyczulony na takie rzeczy ..a design tych napisów jest straszny)

 

Dołączona grafika

 

a tu znalazlem jakis opis co on tam ma w bebechach (zdaję sobie sprawę ze to zaden kosmos..ot zwykły rower :roll: )

 

nazwa/name Apache Shadow

rozmiar ramy/frame size 19,5" 21,5" 23,5"

rama/frame karbonowa/carbon

widelec/fork aluminiowy/alloy

kierownica/handlebar typ downhill/downhill type

hamulce/brakes V-brake Deore

osprzęt/equipment Shimano Deore XT

27 biegów/27 speed

piasta/hubs Shimano

obręcze/rims Grand Rock

opony/tires 26"

waga/weight 11 kg

inne/others przedłużenie kierownicy - rogi/handlebars ends - bull-bar

 

....wiem ze to niedokładny opis ale tak było na jakiejs stronce

 

a teraz pytanie a własciwie parę pytań.

 

.czy waszym zdaniem dokonałem dobrego zakupu ..chodzi mi o to czy według was spełnia moje załozenia

co do ceny to wiadomo ze teraz są inne ceny

(wtedy kosztował cos około 3K jakis czas potem kosztował jakies 2,5 K)

 

..jak moznaby go zmodernizowac(myslałem o amortyzatorze na przód)

jaki amortyzator byscie polecili (nie chcę zadnego szajsu ale nie spię na forsie..czy za jakies 500 zł mozna miec dobry amor..chciałbym taki amor kupic na dłuzej)

 

w międzyczasie wymieniłem siodełko ja jakies za 70 zł ..tamto było twarde i spodnie mi sie przecierały szybko (jezdzę na nim do pracy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZATOICHI - ile masz wzrostu? I jakiej wielkości ramę ma ten rowerek, który kupiłeś? Czy cały osprzęt (korba, obie przerzutki, manetki itp) to Shimano Deore XT? Bo na mój gust, jak nie masz przynajmniej 190 cm wzrostu i dłuuuuuugich nóg :) to rama (nawet 19,5'') będzie sporo za duża :( Czyli po prostu niewygodna. Geometria ramy i jej wygląd podpowiadają, że to stary model (kupiłeś 2,5 roku temu, ale wtedy już były inne) - geometria rowerów ewoluowała, nowsze są po prostu wygodniejsze :) Osprzęt deore XT jest bardzo dobry, ale ta korba na zdjęciu nie wygląda na XT. Może się mylę? Ja bym zmienił ramkę na jakieś alu z tajwanu za ~300 pln - wtedy rowerek full-wypas. Jeszcze jakiś amorek i będzie cool :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem jakiej wielkosci ..ale fakt wydaje mi sie ze jest za duza..co prawda mam opuszczone siodełko i w sumie dobrze mi sie jezdzi naprawdę nie narzekam...co do osprzętu to faktycznie na tej fotce jest cos nie tak.

 

U mnie korba jest Deore XT a cała reszta ma napisane po prostu Deore (tylko to ..zadnych oznaczen literowych..czarne manetki , v-braki itd z białym napisem deore...a na korbie XT)

 

.hmm uwazasz ze ta moja rama jest zła? :roll: nie będę sie sprzeczał bo jestem zielony jak szczypiorek 8) , napisz cos na ten temat..no i jaki amor do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... to ja może zapytam: gdzie można poczytać jakieś konstruktywne recenzje w sieci? Bo ja mam poczciwego starego treka 830 i zastanawiam się co z nim zrobić... a troszkę chyba się szykuje do wymiany - ale nie mam o tym zbytnio pojęcia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZATOICHI - nie twierdzę że jest zła :) Jeśli jest dla ciebie wygodna to OK :) Chodzi mi o to, że mniejsze ramki są wygodniejsze od takich kolosów - np łatwiej się ewakuować bez stresu o to, że zaczepisz sobą o jakąś wysoką rurkę. Dajesz dłuższą sztycę i mostek i masz "duży" rower na małej ramie. Jeśli na osprzęcie pisze tylko deore to jest to deore a nie deore XT. Co do amora to chyba reed ostatnio szukał - a ja z całego serca polecam te Suntour'y - sąnaprawdę OK. A twoja ramka chyba jest z karbonu (wydaje mi się że tak przeczytałem?) - kiedyś była na to moda, ale raczej się nie przyjęła - teraz właściwie nikt nie robi karbonowych ram, no może poza jakimiś torówkami itp. Alu i stal są po prostu trwalsze i łatwiejsze w obróbce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...