Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

gĹ?Ăłwnie od stylu jazdy, mniejsze ramy sÄ? bardziej zwrotne i w pewnych przypadkach bezpieczniejesze (: wiÄ?ksze ramy nadajÄ? siÄ? bardziej na szosÄ?, a mniejsze do szaleĹ?stw. ja mam 183 cm wzrostu i mam ramÄ? 19" ale jest dla mnie jednak za duĹĽa. myĹ?lÄ?, ĹĽe jak chcesz jeĹĽdziÄ? gĹ?Ăłwnie po lesie i drogach, to moim zdaniem nie ma sensu kupowaÄ? np ramy 14" bo musiaĹ?byĹ? do tego zamontowaÄ? ogromnÄ? sztycÄ? (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem chodzi Ci o amortyzowanÄ? sztycÄ?. cóż, do jazdy typowo turystycznej nie jest to najgorsze rozwiÄ?zanie. ale przy agresywnej jeĹşdzie bÄ?dzie raczej przeszkadzaÄ? niĹĽ pomagaÄ?. moim zdaniem odlegĹ?oĹ?Ä? miÄ?dzy nogami i pupÄ? (; nie powinna siÄ? zmieniaÄ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem chodzi Ci o amortyzowanÄ? sztycÄ?. cóż, do jazdy typowo turystycznej nie jest to najgorsze rozwiÄ?zanie. ale przy agresywnej jeĹşdzie bÄ?dzie raczej przeszkadzaÄ? niĹĽ pomagaÄ?. moim zdaniem odlegĹ?oĹ?Ä? miÄ?dzy nogami i pupÄ? (; nie powinna siÄ? zmieniaÄ?

Odleglos miedzy pupa a siodelkiem moze sie zmieniac, gorsze jesli to bedzie siodelko <-> klejnoty :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj z amortyzowanymi sztycami :)

poczytajcie tutaj recenzje ich urzytkownikow :)

 

http://www.bikeboard.com/recenzje.php?op=podk&id=45

 

a oto jedna znich :)

 

Kategorie: Zawieszenie: Sztyce amortyzowane

Cena: 90,00 zĹ? (2002)

"Zoom"

26.04.2002 A.

Przebieg/czas uĹĽytkowania: 2 godziny

regulacja dobra od 50 do 100 kg od nowoĹ?ci lekki luz. Jazda siÄ? poprawiĹ?a , byĹ?em nawet zadowolony. Niestety po dwĂłch godzinach wygieĹ?a siÄ? do tyĹ?u i zĹ?amaĹ?a!!!! Jak patyk!!!

2 recenzje, Ĺ?rednia ocena: 0.50, jakoĹ?Ä?/cena: 0.50 (na5 mozliwych)

 

hehehhe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W '19 mam z tak z 10cm nizej rame niz klejnoty :D

Tylko mam dylemat czy w tej '16 jakbym mial wyciagnieta wysoko sztyce czy by sie nie zrobila taka dzwignia, czy by mnie nie przewarzalo na tyl :? ...

Pozdrowka

PS. Ale chyba jednak bedzie 16, w gory zajade a tez mozna poskakac czasami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulock otwierany za pomocÄ? dĹ?ugopisu kulkowego? moĹĽe dobrze, ĹĽe nie szarpnÄ?Ĺ?em siÄ? na kryptonitea (;

 

a co do mniejszych ram - sÄ? jednak bardziej uniwersalne i moim zdaniem fajniej wyglÄ?dajÄ? (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

a co do mniejszych ram - sÄ? jednak bardziej uniwersalne i moim zdaniem fajniej wyglÄ?dajÄ? (:

popieram sam mam 19" i w miare duzo miejsca miedzy klejnotami a rama ale.. to nie to samo co np 16", ostatnio prbuje swoich sil w skakaniu i jednak ta 19" duza jest ;/ a koszt wymiany ramy/roweru jest duzy wiec dobrze sie zastanow zanim kupisz

 

polecam mniejsza rame jezeli planujesz jakies skoki/szybkie zjadzy/dropy/hoopy itp=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja kupowaĹ?em rower jakieĹ? pĂłĹ?tora roku temu i jeszcze siÄ? martwiĹ?em jak ktoĹ? mi powiedziaĹ?, ĹĽe 19" jest za maĹ?a dla mnie. ale od jakiegoĹ? czasu teĹĽ znajdujÄ? przyjemnoĹ?Ä? w skakaniu, na razie z takich prawie metrowych schodĂłw (: a co bÄ?dzie później to zobaczymy. zbieram jednak na coĹ? mocniejszego, bo w mojej meridzie zbyt wiele musiaĹ?em juĹĽ wymieniÄ?. no i doskwiera brak tarczĂłwek <:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo fajnych sklepow jest w Gliwicach, 1 warty uwagi w Zabrzu ...

Biore ta 16, przynajmniej sobie poskacze (przydalaby sie zbroja :?)...

Mam pewne obawy co do dluzszych wycieczek ale co tam :D

Qrde najlepiej to by bylo miec 2 biki ale kto ma na to kase :?

A jesli o skakanie chodzi to mam a-ganga qmpla do tego :D

Moze jest ktos z okolicy i zna jakas fajna miejscowke? Oprocz tych w rudzie-goduli, gliwicach-labedach(las) i zabrzu-lion parku (dzisiaj tam bylem, wszystko wyglada na strasznie zapuszczone :()

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne - generalnie nia mam nic do tej firmy. To nie reguĹ?a, ĹĽe pÄ?kajÄ? tylko Meridy :).

ZresztÄ? nie trzeba daleko szukaÄ?. Na ostatnim (11.09) maratonie MTB w OgrodzieĹ?cu posiadacz wypasionego Scotta Team Issue teĹĽ siÄ? chyba trochÄ? zawiĂłdĹ?.

 

Zobaczcie sami :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

http://www.maratonymtb.com/edycja_2_ogrodz...iec_galeria.htm

 

PS. 2.10.2004 - Zapraszam do Sosnowca :)

http://www.maratonymtb.com/edycja_3_sosnowiec.htm

Trasa trochÄ? zbyt pĹ?aska jak dla mnie ale jest kilka technicznych odcinkĂłw no i ukochany piaseczek , hehe 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos pÄ?kajÄ?cych Merid:

http://members.lycos.co.uk/mielecteam/rozn...e/pekniecie.jpg

Fotka kolegi RomanXC z forum BIKE.pl

zawsze mi sie wydawalo ze jak peka rama to wlasnie tak ^, nie sadzilem, ze mozna miec rower skladajacy sie z kilku czesci =]] no ale cuz czlowiek uczy sie cale zycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo jesli niewiekszosc pekniec i zlaman w okolicy glowki ramy wynika z GLUPOTY uzytkownikow ktorzy zmieniaja amortyzatory na wieksze nie biorac pod uwage rozkladu sil na ramie.

Dotyczy to zwlaszcza rowerow XC.

male pytanko co rozumiesz pod pojeciem wieksze amory w xc ?

chodzi mi o skok

 

teraz mam xc i mam zmiar albo zmienic amora na dj 130mm albo rower na jakiegos duala mysle ze 130 nie zrobi wiekszej roznicy przy xc gdzie standardowo wladowali mi 100mm, co o tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...