Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo jesli niewiekszosc pekniec i zlaman w okolicy glowki ramy wynika z GLUPOTY uzytkownikow ktorzy zmieniaja amortyzatory na wieksze nie biorac pod uwage rozkladu sil na ramie.

Dotyczy to zwlaszcza rowerow XC.

male pytanko co rozumiesz pod pojeciem wieksze amory w xc ?

chodzi mi o skok

 

teraz mam xc i mam zmiar albo zmienic amora na dj 130mm albo rower na jakiegos duala mysle ze 130 nie zrobi wiekszej roznicy przy xc gdzie standardowo wladowali mi 100mm, co o tym sadzicie ?

sadze, ze to bedzie niezly chopper do XC nie uzywa sie takich amorow 100mm to juz jest max i tak mowi sie, ze XC to 80-90 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S_Works ma duzo racji w tym co mowi. Do lekkich ram alu nie powinno sie montowac amortyzatorow o takim skoku powyzej ~10cm, dlatego ze zmienia sie powaznie rozklad sil i naprezen w ramie, co z czasem prowadzi do zmeczenia materialu i wlasnie urywania sie glowki ramy.....

Zreszta jak ktos montuje takiego amora to zaczyna skakac itp, przeciazajac rame ktora do tego nie sluzy....

ZObaczcie sobie jaka pancerna konstrukcje w okolicach glowki maja ramy dualowe.... i to napewno nie dla szpanu :).

ponizej fotka takiej ramy :P

http://www.bikeboard.com/images/bb_l/1104.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde sie dziwicie ze ramy pekaja jak kolesie skacza na ramach do xc /... lol .. mysla ze jak kupia jakas drozsza rame to ona do wszystkiego lol :P ... np ta merida big air wyzej wkawalkach.... na pewno po zwyklym xc gtego by nie bylo ot co .. to jak by na hopkie wjchal na szosowce .. no ludzie .. zlitujta sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo jesli niewiekszosc pekniec i zlaman w okolicy glowki ramy wynika z GLUPOTY uzytkownikow ktorzy zmieniaja amortyzatory na wieksze nie biorac pod uwage rozkladu sil na ramie.

Dotyczy to zwlaszcza rowerow XC.

male pytanko co rozumiesz pod pojeciem wieksze amory w xc ?

chodzi mi o skok

 

teraz mam xc i mam zmiar albo zmienic amora na dj 130mm albo rower na jakiegos duala mysle ze 130 nie zrobi wiekszej roznicy przy xc gdzie standardowo wladowali mi 100mm, co o tym sadzicie ?

Zmieniajac amor ze 100mm na 130mm skoku zrobilbys wlasnie taka glupote, dopiero od stosunkowo niedawna stosuje sie do rowerow XC amortyzatory o skoku 100mm jeszcze niedawno standardem byly widelce o skoku 83mm a nawet 75mm.

Wkladajac taki widelec wydluzasz dzwignie co automatycznie zwieksza sile jaka dziala na glowke ramy.

Kto powiedzial - dajcie mi punkt podparcia a rusze ziemie?

Przeciez to fizyka na poziomie podstawowki.

Tak wiec nierozsadne jest nawet wkladanie widelca 100mm do ramy XC z '97r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. czyli kase (+moj rower) ktora mam nadzieje uzbieram kiedys na dj przeznacze na duala =]

 

niby rama z 2004 i standardowo 100mm mam nadzieje ze wytrzyma jeszcze troche

 

zastanawia mnie jak jest z gwarancja w razie takiego nieszczescia (tfu tfu tfu)? (ciekawe jaka mine zrobiliby w serwisie jakbym rower przyniosl w plecaku ;p)

 

co do fizyki to rozumiem o co chodzi, tylko.. nie wiedzialem jak z wytrzymaloscia ram

 

na koniec jedna mysl ktora mimo iz nie mam jeszcze grosza na wymiane/kupno roweru nie daje mi spokoju

podobaja mi sie zjazdy i jestem bardziej za kupnem jakiegos duala ale..

czy wykorzystam duala tak jak wykorzystuje xc.. starzeje sie powoli, nie wiem czy bede mial czas na zabawe w rower.. i nie wiem czy zdolam sie nauczyc takiej jazdy zeby w pelni cieszyc sie ze zjazdow..

nie wiem nawet czy wyrazilem to co czuje.. o_O :)

 

tu nasowa sie kolejne pytanie czy jak kupie jakiegos duala bedzie sie dalo na ni,m gdzies pojechac/podjechac ? np czy jak wezme dziewczyne na wycieczke nie odpadne po godzinie jazdy z powodu pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym siÄ? rĂłzni xc od duala?

Tym czym Subaru Imreza WRC od HMMWV, Impreza niezle myka szutrach ale tam gdzie HMMWV nie wjedzie.

 

zastanawia mnie jak jest z gwarancja w razie takiego nieszczescia (tfu tfu tfu)? (ciekawe jaka mine zrobiliby w serwisie jakbym rower przyniosl w plecaku ;p)

Jesli przelozysz oryginalny widelec i przyniesiesz rower w calosci to nie powinno byc problemu, chyba ze to rower marki Giant to spodziewaj sie najgorszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rybniku w sklepie byly dwie ramy Klein Attitiude po 2200zl ale to byly nowki nigdy nie jezdzone.

To ze byla malo jezdzona nic nie znaczy, rower zostal zlozony i jezdzil cena MUSI spasc zasadniczo w stosunku do nowej ramy.

Ile chce tamten ktos jesli wolno spytac?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale swoim skromnym rowerkiem. Mam go juz 3 lata, rame 2 lata, poniewaz pierwsze zĹ?amaĹ?em, ale dostalem nowa w ramach gwarancji. Rower wyglada teraz troche inaczej, ma zmieniona kiere, opony i kilka detali, ale generalnie nie rozni sie wiele od tego na zdjeciu (zdjecie robione latem 2003).

Red Devil

Podaje link, bo moderzy sie doczepia ze zdjecie jest nieregulaminowej wielkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowek fajny pojeĹşdziÄ? nim by sobie chciaĹ? :) nieĹşle wyglada tylko ta cena onieĹ?miela. Obecnie ja jeĹĽdze na jakis rowerze "no-nome" siostry :D (sister jedziaĹ?a na niej z 5 razy a moze mniej hehe) ale musze powiedzieÄ? ĹĽe twarda bestie z tego mojego jednoĹ?lada. NO to co przeszedĹ? to dobrze sie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...