Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

te promaxy w pierwszym rowerze to chyba to samo co tektro io ,mam pytanie czy ktoś jezdził na tektro io lub deore 475 ( ich cena nie powala bo deore kosztuje 160 zł co w porównaniu z avidami za 500 zł to jak za darmo ) jeśli ktos jezdził to powiedzcie czy szarpią przy hamowaniu oraz czy piszczą

 

tak apropo to terz wymieniłem niedawno rower i moje v -ki mnie zaczynają denerwowac (mogę co prawda wymienić klocki na metalowe avida za 45 zł ale to nadal będą tylko v-ki i w zimie poslizgi gwarantowane )

 

mozecie skoczyć na stronę kolegi gdzie jest pare fajnych fotek z wieczornego skakania (ten z połamaną korbą to ja -wiem wyszedłem jak debil ale to szczeguł -w rzeczywistosci aż tak glupio nie wyglądam (żart ) )

 

www.hopka.prv.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koz@k jak pozyczylem rowerek od kolegi z rogami to prawie sie na nie nabilem :lol: a zbytniej roznicy nie widze nawet na podjazdach, tak ze ja nie widze zadnego problemu :)

 

PS: kolega dostal fulla z supermarketu na urodziny i dzisiaj pojechalismy se pojezdzic, ja zeskoczylem se z takiego uskoku z pol metra, jade dalej i nagle slysze taki glosny huk i odglosy upadku. odwracam sie z typek lezy na ziemi a w rowerku pekla rama w okolicach suportu a reszta wisiala tylko na linkach i tylnim amorku <lol2>

 

myslalem ze padne jak to zobaczylem :)

 

to byla jego 3 jazda na rowerku :D a chcial skoczyc z tego samego uskoku co ja :) ale chlopak sie nie zrazil i jush nagina starszych na rowerek za ponad 2000 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo gdy kupowalem, chcialem rower bez rogow :D

ale gdy mi sie odmysli to zaloze je z powrotem 8)

8O nie wiem jak mozesz jezdzic bez rogow :? ale jak lubisz :twisted:

Ja tam lubię rogi i mi nie przeszkadzają (no może czasem), ale wygodnie się za nie trzyma na dłuższą jazdę. Poza tym mozna rower do góry kołami postawić i się manetki nie zniszczą - czasem tylko tak da się coś naprawić/wyregulować.

 

BTW Wilczek - miałem kiedyś rower z marketu (teraz jeździ na nim mój dziadek :lol: - w sam raz dla niego) - tylko parę rzeczy jest wymienionych. W kaym razie wspominam go z bólem :lol: zwłaszcza po złamanym siodełku 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja sie pochwale :D

 

moje cacko kupione przed wczoraj 8)

 

Dołączona grafika

 

fakt jest taki ze w rzeczywistosci wyglada duzoo lepiej niz na zdjeciu, jedynie co w nim zmienilem to zdjalem rogi ;)

Jak dla mnie :

 

1.kolorek jakis dziecinny :wink:

2.fajne felgi :) tzn obrecze :) (niegdy nieiwme jak ot sie nazywa :) )

3.rogi wywaliłeś ?? hmm przy dluugich podróżach niemoge bez nich żyć , caly czas z nich korzystam

4.jakie przezutki ????

5.fajny amortyzatorek , tylko ile rower cały kosztował??

6. hamulce jakies dziwne nie znam , dobre jakies ?? lepsze od V brake'ów ?? 8)

 

nie znam sie za bardzo na rowerach ale co nieco kumam baze :] zielony nie jestem :]

 

ile kosztował bike ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie woże tym:

Dołączona grafika

 

Tutaj sie jeszcze świeci i jest dziewiczy bo fota została zrobiona pare dni po zakupie. Teraz wygląda lepiej, tz nie świeci sie co prawda jak psu jajca ale lepiej :P

Małe zmiany których dokonałem:

Nie mam przedniej przeżutki tylko zębatke 48 i na niej rockring.

Kiere mam 690mm

I będę mieć tarczówke z tyłu ale dopiero jak bede miał kase na piaste nową :)

 

jakie znacie stroniki o rowerach testy itp.. ?

www.dh-zone.com , http://www.bbx.republika.pl/ . Wkrótce będzie jeszcze jedna jeszcze lepsza ale narazie jest w przygotowaniu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adasi co masz za oponki jak gdzies sie doczytasz daj znac.

Schweble Black Jack ale nie pamiętam dokładnego modelu, chciałbym zmienić na Kendy. Tiogi są wypasione (kumpel ma) ale sie ścierają straszliwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba wam sie ten rowerek?http://www.jeep-rowery.pl/obrazki/comanche_scrambler.html

w dwoch krotkich slowach: jest okropny! 8)
Kurde bałem sie tego napisac :P

Strasznie wygląda no.... niepewnie że tak powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem go w rzeczywistosci tylko na wystawie wisial u gory i duzo lepiej wygladal niz na zdjeciu.

Ale nawet tu ladnie wyglada

A zreszta kazdemu podoba sie cos innego wiec leiej bylo by pisac opinie o jego wyposazeniu niz wygladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba wam sie ten rowerek?http://www.jeep-rowery.pl/obrazki/comanche_scrambler.html

w dwoch krotkich slowach: jest okropny! 8)
Kurde bałem sie tego napisac :P

Strasznie wygląda no.... niepewnie że tak powiem

po pierwsze cytat " Ceciach!e się 21-biegową przerzutką" :lol: 21 przerzutek :) to zejebioza bo ja mam tylko jedna, ale za to 21 przelozen....

 

dalej

Amortyzator przedni 40mm skoku :lol: , pewno same sprezyny zero tlumiania, sztywnosc poprzeczna i podluzna gowniana, dobre do amortyzowania szyszek i zwiru :)

 

osprzet Schimano SIS :) to jest sprzet dla zabawkowych rowerkow dzieciecych i marketowych...

 

rama/geometria, - ten podpunkt chyba konstruktorzy pomineli calkiem :), jak sie obnizy siodelko to sztyca pewnie rypie po mocowaniu tylnej sprezyny, bo to amortyzator nie jest :)

 

Korba - wielgachna, pewnie da sie na niej ukrecic z 90 km/h :D, a support sie luzuje po kazdym zeskoku z kraweznika :P

 

Piasty/ obrecze/ oponki- piasty sisa, zero uszczelnienia, lapia luzy od bule czego, obrecze jakies wiotkie, 32 szprychy !!, do fulla powinno byc 36, oponki cienizna, pewno zwykla guma, sztywnie boczne kicha

 

manetki- jakies gripy zapewne bez lozyskowania, oj meczarnia dla nadgarstkow i mizerna precyzja, doskonale pasuja do tego sisa z tylu :)

 

tylna "amortyzacja"- sama sprezyna bez tlumika, wjezdzajac w dziore przedni amortyzator dobija te 4 cm skoku :) z milym dla ucha trzaskiem, tylny amorek sie ugina, sztyca podsiodlowa przywala w rame nizej, po czym rowerzysta zostaje wystrzolony na tych sprezyanch do gory :), widzialem to juz nie raz, potem rpzez 2 sekundy buja sie w gore i w dol....

 

podjazd pod gore takim rowerem to tez bajka, polowa sily jest marnowana przez uginanie sie tylnej sprzezyny......

 

zabawne jest tez mocowanie tylnej sprezyny, te zawiasiki musze cudownie piszczec po pewnym czasie, no chyba ze sie urwa :)

 

hmmm w niektorych mometach troche przekoloryzowalem, ale mialem nieprzyjemnosc jezdzic baaardzo podobnym "rowerkiem" kuzyna i powiem wam ze takie rozwiazania konstrukcyjne utrudniaa tylko prowadzenie i jazde, i bardzo zmneijszaja bezpieczenstwo, ten rower jest owiele ciezszy i gorszy od byle "sztywniaka", stanowczo odradzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec teraz ja musze sobie kupic rower, ale calkowicie sie na tym nie znam ;)

Sam nie wiem czego od niego oczekiwac, rower bedzie mi sluzyl wylaczeni do rekreacyjnej jazdy, 1-2h dziennie, wazne zeby sie dobrze prowadzil ;)

 

Macie jakies konkretne typy? Na co zwracac uwage przy zakupie?

Aha cena...dysponuje cos okolo 500-600pln....

 

Nie obrazilbym sie za jakies linki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS - ale mam znajomego co ma taki rowerek :) Tyle że z przodu 30mm@40mm :D Koleżka spokojnie wali ze mną dropy po 1,5m i hopy podwójne (pojedyncze też). Wypas dźwięk jak upada, tak jakby to wszystko miało sie za chwile roztrzaskać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz stary rower i dobre przerzutki etc.. to warto zaczac od zmiany ramy na aluminium, potem nasteopne zmiany...

ale zmiana ramy na alu niesie ze soba kolejne koszty.....

-zmiana suportu ( na pewno inny gwint badz dlugosc),

-na pewno zmiana sztycy podsiodlowej ( w ramach alu sa grubsze, zreszta urzywanych rozmiarow jest conajmniej kilka),

- stery (niemal wsyztkie ramy alu maja stery 1 i 1/8 cala, a stalowki 1 cal), -jak stery to i widelec oraz mostek, no i przy zmianie ramy do wymiany :

-przednia przerzotka, bo obejma ma inny rozmiar, no i sa dwa rodzaje prowadzenia linek - ciag gorny i dolny........

 

no i wszytkie linki najlepiej wymienic, lub chociaz pancerzyki, zeby tych starych nie ciac juz, albo i tak za krotkie sie okarza...

 

Adasi - a ja che Twojego bomberka :wink: sam sie tluke na "Rst Gila Aet 03" powietrzny :) 90mm skoku plynnosc nawet nawet, ale za bardzo progresywna, tlumienie malutkich nierownosci sredniaste, za to ratuja mnie oponki Ritcheya 2,35 cala na 1,5 atmoswery hehe :)

Napisz cos o swoim amorku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zmiana ramy na alu niesie ze soba kolejne koszty.....

-zmiana suportu ( na pewno inny gwint badz dlugosc),

-na pewno zmiana sztycy podsiodlowej ( w ramach alu sa grubsze, zreszta urzywanych rozmiarow jest conajmniej kilka),

- stery (niemal wsyztkie ramy alu maja stery 1 i 1/8 cala, a stalowki 1 cal), -jak stery to i widelec oraz mostek, no i przy zmianie ramy do wymiany :

-przednia przerzotka, bo obejma ma inny rozmiar, no i sa dwa rodzaje prowadzenia linek - ciag gorny i dolny........

hm, ale on ma 600 pln, wiec wystarczy i bedzie to lepszy wybor niz kupienie jakiegos szitu za 500 pln z tesco (nie no joke :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS - ja tego amorka kupiłem od kumpla w stanie idealnym (roczny) razem z pompką i paroma ciach!łami do wymieniania oleju. Tak więc jak już sie pewnie domyślasz jest powietrzny. Ogólnie bardzo dobrze mi sie nim jeździ ale zimą to tragedia, odbija straaasznie dlugo, chyba że go nieźle podpompuje. Kilka razy już mnie od gleb uratował :D

Kupiłem go za 800 albo 850 nie pamiętam, wtedy w sklepie chodził po 1200. Kumpel miał bardzo podobnego tyle że na sprężynie (Ma Kone Stuff 2003 więc jak chcesz to sobie na ich stronie luknij jaki) ale zaliczył poooootężną glebą co sie skończyło urwaniem(zmasakrowaniem) klamki, rozwaleniem pedału i pęknięciem korony amorka :( Kumpel jeszcze gorzej bo mu nerka pękła - przeciach!e :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie woże tym:

 

Tutaj sie jeszcze świeci i jest dziewiczy bo fota została zrobiona pare dni po zakupie. Teraz wygląda lepiej, tz nie świeci sie co prawda jak psu jajca ale lepiej :P

Małe zmiany których dokonałem:

Nie mam przedniej przeżutki tylko zębatke 48 i na niej rockring.

Kiere mam 690mm

I będę mieć tarczówke z tyłu ale dopiero jak bede miał kase na piaste nową :)

 

jakie znacie stroniki o rowerach testy itp.. ?

www.dh-zone.com , http://www.bbx.republika.pl/ . Wkrótce będzie jeszcze jedna jeszcze lepsza ale narazie jest w przygotowaniu :twisted:

Adasi - czy ty przapadkiem nie mieszkasz na Smulsku :> Bo znam osobnika która ma identiko rowerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...