Skocz do zawartości
PFK

Tani komputer do biurka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje zlozyc cos taniego o biurkowym zastosowaniu. Internet, Office, jakies tego typu aplikacje i od czasu do czasu jakas starsza gierka. Interesuje mnie niska cena i niskie zuzycie pradu.

 

Systemem pewnie bedzie Win7 x64.

 

Zeby nie owijac w bawelne, napisze ze na oku mam zestaw z polecanych do 1100zl, ale naped, dysk i peryferia mam a zasilacz kupie uzywany.

 

Czyli G530 + 1x4GB 1333 RAM + jakas plyta, pewnie polecany H61 Gigabyte. Dobrze zeby miala chociaz jedno zlacze PCI, ale brak przeboleje. Wychodzi okolo 450zl. Troche posiedze na wbudowanym HD 2000 i pozniej dokupie jakas grafe za oklo 200zl.

 

Mam jednak inna opcje:

 

Athlon A6-3500 + 2x2GB 1600 RAM + plyta FM1, tez Gigabyte. Wychodzi okolo 630zl, ale dostaje trzyrdzeniowego proca i grafike ktora zasadniczo mi spokojnie wystarczy. Nie wiem tylko jak jest z tymi rdzeniami - starsze alikacje pewnie i tak beda korzystac z jednego a nowszych i tak nie uruchomie.

 

W kazdym razie chcialbym zeby ktos rozwiazal moj dylemat. Co mi sie bardziej oplaca kupic? Czekac za bardzo nie chce, bo i tak w tym przedziale cenowym chyba nie ma na co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu dosc duzego wplywu przepustowosci pamieci systemowej na podsystem graficzny w APU?

 

Dokladnie tak, podobno w desktopach Llano dziala dwukanalowo wiec powinno byc lepiej niz 1x4GB. Ram 1600 a nie 1866 ze wzgledu na cene.

 

Co do wybrania APU "bo oferuje znacznie wiecej" to wlasnie nie jestem przekonany. Wyglada na to ze w aplikacjach wielowatkowych tak jest, akurat to APU ma o jeden rdzen wiecej... ale wiekszosc pulpitowego softu korzysta tylko z jednego rdzenia, a tutaj juz wydajnosciowo jest remis.

 

A co do dobranej karty to zastanawiam sie nad czyms pokroju 5570/5670/6570/6670 DDR5, kiedy stanieje wystarczajaco. Wydajnosciowo mi wystarcza a maja bardzo niski wspolczynnik zuzycia pradu.

 

co to za płyta i czemu Gigabyte?

Sam nie wiem, tak samo jak nie wiem z jakiego powodu w polecanych plytach w zestawie za 1100 jest wlasnie ten model Gigabyte. Chyba sie zasugerowalem.

 

Jako ze pewnie bede korzystal z uslug tego sklepu, wybralem po prostu najtansza plyte pod FM1:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-a55m-s2v-410472/

 

Zle oznaczona w opisie sklepu(powinno byc A55) ale ma przynajmniej jeden port PCI.

 

A co do Intela, to jak by nie patrzec jest polecany we wszystkich zestawach od 1100 do 2350zl ;)

 

http://forum.purepc.pl/Co-kupic-f59/Zestawy-Komputerowe-na-Grudzien-2011-t334821.html

 

Z tym ze mnie by interesowal prawie identyczny model ale z gniazdem PCI.

 

PS. Aha, PCI mi jest potrzebne zeby podlaczyc przejsciowke PCI/SATA->PATA bo na starym dysku mam bardzo duzo roznych dokumentow. Nie moge niestety znalezc zadnej przejsciowki uzywajacej PCI-e, a wiem ze i takie wystepuja tylko chyba nie w naszym kraju.

Edytowane przez PFK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat to APU ma o jeden rdzen wiecej... ale wiekszosc pulpitowego softu korzysta tylko z jednego rdzenia, a tutaj juz wydajnosciowo jest remis.

 

Nie zauwazysz roznicy pomiedzy tymi procesorami w zastosowaniach office/firefox/youtube. W grach procesory radza sobie bardzo podobnie. Celeron + 6670 bedzie lepszy w grach od A6-3500, ale tez drozszy bo te karty sa ciagle dosc drogie. Do intela plyty na h61 sa jakie sam widzisz, na A75 mozna wybrac fajne konstrukcje ale niestety nie za darmo, bo plyty sa drozsze o 60-80 zl.

 

Wez pod uwage Athlona 631 + radeon 5670 to byloby zdecydowanie najwydajniejsze rozwiazanie, ale dosc drogie. Po OC wydajnosc zbliza sie do i3, jedynie w grach jest nieco gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...