Skocz do zawartości
termosu

Ja grafika do mojego zestawu do 300zl?

Rekomendowane odpowiedzi

jak pisałem - te zasilacze mogą mieć po pare lat leżakowania w różnych warunkach (pewnie z niemiec - a tam się nie pieszczą ze szrotem ), jednakże skoro dają rok gwarancji to jakieś testy chyba przeszły. Dla świętego spokoju warto jednak sprawdzić napięcia pod obciążeniem.

 

Poza tym troche przepłaciłeś, zasilacz ma tylko 324W na 12V więc będzie dość mocno obciążony*. Okablowanie ma całkiem niezłe - o ile takie dostaniesz bo sprzedający tego nie gwarantuje (są różne kombinacje przewodów - zależy z jakiego PC wyciągnęli)

 

 

*aczkolwiek rade da

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że się nie zawiodę :rolleyes:

...Dla świętego spokoju warto jednak sprawdzić napięcia pod obciążeniem...

W jaki sposób mam to sprawdzić? :blink: Edytowane przez termosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woltomierz/Multimetr i mierzysz na molex-ie + PEG + P4. Najbardziej prądożerna jest karta graficzna - obciążysz w 100% Furmark lub skan artefaktów w AtiTrayTools(i tak jedyny sensowny prog do zarządzania tymi kartami więc go zostaw zamiast ati CCC). Przy okazji zobaczysz do ilu jest sie w stanie nagrzać (jak nie przekroczy znacznie 100*C to OK, podczas grania będzie znacznie mniej).

Kolejny test w jakiejś możliwie wymagającej grze - obciażone będzie w miare wszystko.

No i Idle ofc - na samym wyświetlaniu pulpitu :)

Jak nie spadnie poniżej 11.8V i nie przekroczy 12.4V to nie ma się czym martwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszlo wszystko (karta, pamiec i zasilacz) tylko z tym zasilaczem jest maly problem po zlacze 6pin ktore mam podlaczac do karty jako zasilanie jest tak krotkie ze nadawalo by sie jedynie do zasilania cdromow ktora sa zaraz za zasilaczem :/

szukalem jakiegos przedluzacza na necie ale ceny maja spore lub wogole ich nie maja. grrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że jest wyciągnięta z markowej konstrukcji biurowej - one mają kable krojone pod wymiar. Ew. sami go dolutowali :)

 

Przedłużaczy nie znajdziesz raczej - jak już to 2xMolex => PEG.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Krakowa.

A jeszcze takie pytanie dokupiłem do tego zestawu Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 i dziwne powstają chwilowe 'zwisy' :) systemu. W informacjach o wydajności systemowych "Zainstalowana pamięć: 6gb (dostępne: 3,47gb)" czy to oznacza, że wcześniej mając 2gb zużywał więcej niż było? :blink: Ciekawa sprawa :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Posiadasz system 32bitowy. To nie jest zużycie pamięci, z 6GB masz do dyspozycji jedynie 3GB z hakiem. Konieczna wymiana systemu na 64bit lub zagospodarowanie leżącego odłogiem ramu na ramdysk.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Posiadasz system 32bitowy. To nie jest zużycie pamięci, z 6GB masz do dyspozycji jedynie 3GB z hakiem. Konieczna wymiana systemu na 64bit lub zagospodarowanie leżącego odłogiem ramu na ramdysk.

 

Aly chyba nie mogę zainstalować na tym sprzęcie 64bit... wydaje mi sie ze probowalem i nie pozwalalo na taka instalacje.

A jak zagospodarowac ramdysk? Cos to pomoze i w czym?

Kurcze ale problemy sie po robily :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będę musiał jakoś pliki po przerzucać a to trochę zajmie :|

Porady spoko co do zasilacza:

- zasilanie do grafiki za krótkie, a zasilanie 1z3 do hdd nie sięga nawet do cdromu - jakoś to sobie pozmieniam z czasem :damage_wall:

Co do karty:

- to głośno chodzi, a była taka błoga cisza - ale czytam informacje i to jest jedyna przyczyna, która czyni nią na nie - reszta daje radę :wink:

 

Więc podsumowanie :lol2:

- musicie się liczyć z dodatkowymi kosztami, przy zakupie tych podzespołów w dobie kryzysu :mur: :rolleyes:

- przypuszczanie kable + inne chłodzenie + możliwe że windows ;)

 

No i jak się nie bawiliście programami do kart graficznych, to czas nauki nadchodzi ;)

 

---

Czy zakupienie tej Przedłużka 6pin może spowodować, jakiś problem? Czy lepiej zakupić Przedłużka zasilająca molex 6pin? Z tą przejściówką na 2, to będę miał problem z podpięciem jednego cdromu, więc bardziej zależy mi na takiej jak ta pierwsza, ale nie jestem pewien czy nie będzie problemów :]

Edytowane przez termosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kurcze hałas tej karty zaczyna mnie juz denerwować. Gry chodzą pięknie ale głośność mnie zaczyna irytować... Dołączona grafika Ktoś ma sprawdzony pomysł na wyciszenie tej karty lub może podanie innej 'dużo'-cichszej karty o podobnej wydajności?

Prosiłbym o pomocDołączona grafika Idzie zwariować Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz łaskawie, jaka to karta? Przejrzałem kilka wcześniejszych postów i nie wiem. Mam przeczesywać cały temat aby wyłowić tę informację?

 

Opisz obudowę i sposób jej wentylowania (jakie wentylatory, w jakich miejscach, jakie obroty, kierunek przepływu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w 1szym poscie:

procesor: pentium dual-core e6500 @ 2.93Ghz

płyta główna: asus p5g41td-pro

zasilacz: ARENA ANP-355A12 (355W)

monitor: asus vk222h (1680x1050)

pamięć: 2gb DIMM DDR3 (PC3-8500

 

jakie wentylatory? hmm... jeden w fortonie, jeden na procesorze i jeden na karcie grafiki ktory wyje :) (lozyska ok)

karta VERTEX Radeon HD4850 1024MB, co do obrotow nie wiem - nic nie zmienialem od zakupu i instalacji - teraz jestem w pracy tak ze tego nie sprawdze w tym momencie.

kierunek wiania domyslny.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz jej obroty ... w CCC/MSI afterburner/Atitraytools etc.

 

może się nie usmaży (i tak jej temp oscyluje pewnie w granicach 100*C)

 

ps: że ci to działa na tym "noname" chieftecu to cud :>

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps: że ci to działa na tym "noname" chieftecu to cud Dołączona grafika

 

nie, dokupiłem zasilacz forton chyba 400etkę, trochę był problem z kablami ale już jest ok.

z obrotami popróbuję jutro bo dziś będę dopiero po 21 a na nogach od 5 Dołączona grafika

(a w biosie też jest możliwość ustawień wiatraka?)

 

ps. opisuja wszędzie super chłodzenia za 100+ zł, które pewnie i tak nie dają rady... i pytanko mam jeśli bym z osobnego molexa pociągnął kabelek do wiatraka 12cm z regulacją prędkości (np: Cooling Fan Speed Controller

)

, coś by pomogło?

oczywiście ściągając tego szatana, który jest teraz Dołączona grafika

 

pozdrawiam

 

Dołączona grafika

 

prędkość wiatraka to 67 a ktorym odczytem jest grafika aux/gpu? strach sie bać :)

Edytowane przez termosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj wentylator wyciągający ciepłe powietrze z obudowy, najlepiej 120mm.

Zastosuj się do rad odnośnie ograniczenia obr. wentylatora programem.

Jeśli masz filtry p.kurzowe, sprawdź, czy nie są pozapychane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

zdjęcie z montarzu bo nigdzie indziej za bardzo nie ma miejsca Dołączona grafika

czyli w programie speedfan GPU Fan odpowiada za prędkość wiatraka na karcie, a temperatura to GPU..?

A czym jest AUX bo też się zmienia...

Pytam bo chwilowo nie mam na nową kartę Dołączona grafika inne wydatki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...